Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Silniki Macan
PostNapisane: 27.05.2022, 15:13 

Dołączył: 14.09.2008
Posty: 308
Dzień dobry
Jestem w rozterce i może pomożecie mi w wyborze?
Skonfigurowałem Macana T i mam już na niego wstępną ofertę.
Jednak nie byłbym sobą gdybym nie kombinował z czymś mocniejszym.
I tak zacząłem oglądać samochody z Porsche Approved gdzie zainteresowały mnie trzy oferty:

https://finder.porsche.com/pl/pl-PL/det ... any-9VVP2O

https://finder.porsche.com/pl/pl-PL/det ... any-138PZ0

https://finder.porsche.com/pl/pl-PL/det ... any-1GQDW4

Mój faworyt z numerem dwa :D
Jednak pozostaje pytanie o trwałość silników? Nie dojdziemy do tego jak były użytkowane a chciałbym żeby samochód został w domu przynajmniej z 6/7 lat a przebiegi około 20000 rocznie.
Co sądzicie? Nowy słabszy czy używane Turbo, S lub GTS?
Z góry dzięki za rady


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.05.2022, 19:53 

Dołączył: 3.05.2018
Posty: 103
Cześć, generalnie brałbym silnik lepszy niż w T ale te oferty sa zbyt stare… jak chcesz trzymać auto tyle lat to pierwsze na końcu będzie miało 13-14 lat i przebieg o ponad 100 tys wyzszy. Drugie podobnie. Jeśli już rozważasz to 3cia oferta ma najwiekszy sens. Trudno doradzic bo nie wiem jaki masz profil akceptacji ryzyka. Nowy to nowy, masz gwarancje i zapach nowości ale silnik bida, używany to wiadomo… nikt nie kupuje silnika turbo zeby jezdzic nim “spokojnie”.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.05.2022, 23:24 

Dołączył: 29.03.2022
Posty: 10
Również wziąłbym nową sztukę, nawet z mniejszym silnikiem.Pamiętaj nowe to nowe ale zastanów się czy nie lepiej dopłacić do wersji S i cieszyć się podwójnie:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.05.2022, 23:18 

Dołączył: 14.09.2008
Posty: 308
Dzięki
Macie 100% racji. Zdecydowanie wolałbym S-kę tylko jak dorzuciłem kilka „niezbędnych” elementów to wyszło 450 tysięcy a to już mi pachnie rozwodem :angel4: ,
Jeszcze mam chwilę bo eski i GTS mają krótszy czas realizacji zamówienia.
Może dam w łepek śwince skarbonce :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.05.2022, 10:20 

Dołączył: 19.02.2022
Posty: 23
Ewentualnie nowy model T i dołożyć jakiś box - wtedy przyspieszenie będzie w granicach modelu S. To też powód dla którego Porsche nie podniosło mocy modelu T, bo przyspieszenie byłoby jak S Mój model T już za tydzień do odbioru, chyba jeden z pierwszych w PL będę miał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.05.2022, 12:10 

Dołączył: 15.11.2007
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 224
hej ja mam GTS-a , zrobione ok 20 tys. Mega motor, dobre osiągi i super dźwięk :) Polecam




_________________

Pozdrawiam

Paweł

911 997 TURBO :) 1/4 mili- 10.583 s > PCP Włocławek 2014
911 964 TURBO :)
Macan III GTS :)

http://www.willa911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.05.2022, 12:42 

Dołączył: 29.03.2022
Posty: 10
Żona niech wybierze kolor a ty reszte😉A jeśli chodzi o „niezbędne” wyposażenie to z doświadczenia wiem że z większości tego się nie korzysta a radochę daje silnik,skrzynia i sportowe prowadzenie👊😎


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.05.2022, 14:18 

Dołączył: 3.05.2018
Posty: 103
Zoltaberet napisał(a):
Żona niech wybierze kolor a ty reszte😉A jeśli chodzi o „niezbędne” wyposażenie to z doświadczenia wiem że z większości tego się nie korzysta a radochę daje silnik,skrzynia i sportowe prowadzenie👊😎


AMEN!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.05.2022, 20:24 

Dołączył: 26.11.2021
Posty: 29
Jak brakuje kaski to ja bym nawet poczekał, dozbieraj i 3 litrowy silnik to podstawa. Macan jest za ciężki do 2 litrowego motoru, ten silnik to pasuje ale do polo albo golfa gdzie tez jest montowany. Brakuje mu mocy i momentu w dolnym zakresie obrotów i jest niegodzien marki porsche.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.05.2022, 10:13 

Dołączył: 14.09.2008
Posty: 308
No normalnie wszyscy macie rację.
Mnie też bardzo zależy na większym silniku. Przecież ma to być prawdziwe Porsche. Nie ostatnie i nie jedyne ale prawdziwe.
Będzie trzeba poczekać. Jeśli ktoś z Was ma ochotę zobaczyć co wyrzeźbiłem w konfiguracji to wstawiam Wam kody. Pierwszy na Macana T, PP1K29M3 i drugi na Macana S, PP6I24D7.
Jeszcze raz dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.05.2022, 15:42 

Dołączył: 19.02.2022
Posty: 23
adamww1977 napisał(a):
No normalnie wszyscy macie rację.
Mnie też bardzo zależy na większym silniku. Przecież ma to być prawdziwe Porsche. Nie ostatnie i nie jedyne ale prawdziwe.
Będzie trzeba poczekać. Jeśli ktoś z Was ma ochotę zobaczyć co wyrzeźbiłem w konfiguracji to wstawiam Wam kody. Pierwszy na Macana T, PP1K29M3 i drugi na Macana S, PP6I24D7.
Jeszcze raz dziękuję
Najwiecej informacji dostaniesz na macanforum.com
Co do Twojego konfiguratora Macana S i z wiedzy jaka posiadłem:
- system PTV plus chyba nie ma większego sensu, mało odczuwalna różnica
- bardzo duża dopłata za ten są krój felg co standardowe z tym ze w innym kolorze - 11k to srogie przegięcie
- zastanów się nad kołem zapasowym czy nie chcesz dobrać, bo potem ciężko dołożyć, podgrzewana przednia szyba (nieduży koszt) i No must have to dla mnie relingi dachowe (nie wyobrażam sobie zakładać brzydkie zaczepy pod uszczelkę drzwi)
Co do wersji T Twojego konfiguratora:
- czarne listy boczne nie specjalnie będą pasować do wszystkich pozostałych szarych wstawek (oczywiście kwestia gustu, ja zostawiłem standard)
- kamery 360 - jedni odradzają drudzy polecają, mi wystarczy cofania, jestem z grupy odradzających którym dodatkowo nie podoba się widok kamery na froncie auta i w lusterkach
- tutaj te same zastrzeżenia z kołem zapasowym, podgrzewana przedni szyba i relingami a dodatkowo dostałbym chociaż adaptacyjny tempomat i asystent zmiany pasa ruchu
Moj kod konfiguratora: http://www.porsche-code.com/PP7B8MH8 jak coś to auto odbieram w ciągu tygodnia wiec mogę wypowiedzieć się na temat wyposażenia :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum