Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 19.02.2013, 14:16 

Dołączył: 19.02.2013
Posty: 48
Korzystajac z tego ze juz tutaj sie zarejestrowalem spytam takze o autko dla siebie.

Od jakiegos czasu interesuje sie Carrera S model 997. W skrzyni tiptronik (manual nie wchodzi w gre - PDK - poza zasiegiem cenowym ;) )

Carrera sluzyla by mi jako 'daily car' i robila by okolo 35 tys km rocznie.
Od czasu do czasu wypad na nurburgring oraz na TPTD.

Jednak mam problem poniewaz ... boje sie kupic wolniejsze autko niz posiadam. Obecnie mam BMW 335i E92 po delikatnym programie. Biorac sie z Carrera 996 3.4 300km przy 240km/h byla w tyle kilkadziesiat metrow.

Znajomy z forum BMW straszy mnie ze kiedys bral sie swoja M3 E46 z Carrera S 997 no i duzej roznicy nie bylo ponoc... (gdzie ja takie M3 lykam tez o dobre kilkadziesiat metrow...)


Jak to jest wiec z osiagami carrery S TipTronik? Czy te autka trzymaja moc czy przed zakupem warto odwiedzic hamownie?

Moze jest ktos w warszawie chetny mi pokazac carrere 997 s ;)

Pozdrawiam,
Waldek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 14:25 

Dołączył: 25.12.2011
Posty: 235
Coś Ci kolega głupoty opowiada!

Ja stanąłem kiedyś z 911 4S w automacie na 1/4 mili (ja jechałem RS6 450KM). Byłem dobre 50 metrów za nim na końcu.

Szczerze wątpię, żeby zwykła Ska była wolniejsza niż M3 (nawet V8 420KM). Zwłaszcza, że Prosiaki trzymają moc i osiągi raczej mają lepsze niż w katalogu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 14:44 

Dołączył: 19.02.2013
Posty: 48
No wiec wlasnie...
Na forum bmw byl tez kolega co mial 4S PDK i ponoc na autostradzie z M3 E92 nie mial szans...

Jak patrze na dane techniczne 997 S
http://www.zeperfs.com/fiche1243-porsch ... -s-997.htm


Do do setki gna ladnie, do 200 tez wyglada imponujaco ale czas 100-200 na poziomie 11.5 jest bliski mojemu - czyli ... przecietny ;)

pod warunkiem ze te dane sa prawdziwe: moze ktos ma wlasne pomiary z racelogica etc?

W czym problem: nie chce dorzucac drugiego takiego 335i aby kupic carrere S i nie byc z niej zadowolony..., a 997 turbo sa piekielnie drogie...

Porsche marzy mi sie od kiedy tylko dostalem prawko do reki... ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 16:03 

Dołączył: 28.02.2012
Posty: 228
Macpraw napisał(a):
Coś Ci kolega głupoty opowiada!


też mi się tak wydaje. Pozatym ja swoją 996 powyżej 240 km/h daje wąchać spaliny, bo większość BMW, Audi jest poblokowane.
Pozdrawiam też serdecznie pana z MB C3 AMG (457km) który też został w tyle... nie dźwig jest ważny, lecz jego operator :)

Wracając do tematu, podpinam się pod Twój temat, też chciałbym kupić 997 S lub 4S i zastanawiam się nad idealną skrzynią dla tego modelu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 16:15 
Prezes PCP, Cz. Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 2701
Lokalizacja: Lublin
Nr klubowicza: 002
Tiptronic S w połączeniu ze Sport Chrono w 997 na prawdę daje radę, wiem to z autopsji, wiadomo do PDK nie można porównywać, ale jest dobrze...

Piszę to ja, fan manualnych skrzyń, do póki nie kupiłem, nie spróbowałem nie wierzyłem, że może być tak dobrze... teraz nie kupiłbym już manuala w nowszym Porsche, tylko kierunek PDK...




_________________

były: 924, 944, 928, 964, 996, 997, 986 S,
będzie: rozglądam się... może tym razem coś rodzinnego...? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 16:29 

Dołączył: 28.02.2012
Posty: 228
No tak :) ja u siebie mam tylko porównanie manualnej skrzyni w 996 i PDK w Panamerze Turbo. Chętnie przejechałbym się 997 w tiptronic S wraz z Sport Chrono...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 16:35 

Dołączył: 18.03.2007
Posty: 1372
marcin.m napisał(a):
Tiptronic S w połączeniu ze Sport Chrono w 997 na prawdę daje radę, wiem to z autopsji, wiadomo do PDK nie można porównywać, ale jest dobrze...

Piszę to ja, fan manualnych skrzyń, do póki nie kupiłem, nie spróbowałem nie wierzyłem, że może być tak dobrze... teraz nie kupiłbym już manuala w nowszym Porsche, tylko kierunek PDK...


zrobiłem 25k km i stałem się fanem tej skrzyni.


pozdr, jacek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 16:35 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
poszukałem w sieci danych o modelu bmki jaki masz (E92 335i) i pokazuje 5.5s do setki. Nie wierzę w tym momencie, że Carrrera 4S z PDK została z tyłu ( z czasem 4.5s do setki), no chyba, że bmka kolegi była dłubana i to całkiem nieźle.
zapraszam wiosną na obejrzenie Carrerki S z PDK jeśli będziesz zainteresowany (albo jak się chociaż trochę rozpuści śnieg, który właśnie spadł...)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 16:44 

Dołączył: 9.11.2011
Posty: 208
Macpraw napisał(a):
Szczerze wątpię, żeby zwykła Ska była wolniejsza niż M3 (nawet V8 420KM). Zwłaszcza, że Prosiaki trzymają moc i osiągi raczej mają lepsze niż w katalogu.


http://www.youtube.com/watch?v=isBoU_Is24g

M3e92 manual kontra 997 Carrera S przedlift, 355KM


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 18:00 

Dołączył: 30.03.2007
Posty: 2300
Jak ktoś się zastanawia czy BMW jest szybsze czy Porsche to NIGDY nie powinien kupować Porsche a przynajmniej do czasu aż nie przestanie się zastanawiać i sprawdzać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 18:13 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
Marion napisał(a):
Jak ktoś się zastanawia czy BMW jest szybsze czy Porsche to NIGDY nie powinien kupować Porsche a przynajmniej do czasu aż nie przestanie się zastanawiać i sprawdzać.


:thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 18:56 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3084
widze ze masz nacisk jedynie na performance , skoro tak to tylko 996tt , zadne bmw nie szans powtarzam zadne ...
http://www.youtube.com/watch?v=HaOfiwMXcjk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 19:26 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
Jesli wazne dla Ciebie sa przyspieszenia na prostej, to wystarczy porownac dane katalogowe, albo przejechac sie BMW obok Porsche i wszystko jasne.

Piszesz, ze chcesz tym jezdzic na codzien, a takze zabierac na tor. 911 na codzien jest mniej wygodne od BMW - ciasne, glosne, twarde, maly bagaznik, mniej drzwi, chociaz mozna te wady polubic i wtedy staja sie zaletami 911. Natomiast na torach oprocz prostych zdarzaja sie takze zakrety - o jezdzie po nich dowiesz sie tylko na wlasnej skorze, bo zaden katalog Ci tego nie opisze.

Przejedz sie i bedziesz wiedzial, co Ci bardziej lezy. Licz sie oczywiscie z tym, ze Porsche jest zwykle drozsze od BMW, wiec za porownywalne osiagi wiecej zaplacisz w prosiaku.

Jesli szukasz tanszego i szybkiego Porsche, to chyba najlepsza opcja jest 996 turbo.

O BMW tez marzyles od dziecka, czy jest to auto "po drodze" do 911? :wink: Powodzenia, mily masz dylemat.




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 20:06 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Cześć Waldek :)
Widzę że czas rozmyślań wciąż aktualny :D

Tak jak gadaliśmy, jak możesz kupuj 911 :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 22:16 

Dołączył: 28.07.2010
Posty: 246
A mnie osobiście 335 zaskoczyła po wymianie wydechu i program. Wcale M3 nie było szybsze...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 22:50 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Marion napisał(a):
Jak ktoś się zastanawia czy BMW jest szybsze czy Porsche to NIGDY nie powinien kupować Porsche a przynajmniej do czasu aż nie przestanie się zastanawiać i sprawdzać.


Marion - dobre podsumowanie :thumbup:
Porsche to styl zycia, filozofia, jedyna słuszna marka. Ja nie wyobrazam sobie kupic inne auto chocby bylo 2X szybsze.
Wg mnie nie ma w czym wybierac jesli chodzi o porownanie porsche do BMW i nie zrozumie tego nikt kto nigdy go nie posiadal...
Wybrac to mozna model, silnik i skrzynie by byc jak najbardziej zadowolonym z prosiaka ale to i tak ma male znaczenie gdy sie wsiadzie i czerpie radosc z jazdy. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 23:08 

Dołączył: 19.02.2013
Posty: 48
uuu sie rozpisaliscie:D
pokolej;)

1. Co daje pakiet sport chrono w połaczeniu z tiptronikiem?

2. Nie napisalem ze 335i objechalo carrere PDK ;) zrobilo to M3 E92 DKG - kolega z forum bmw miał C4S PDK i scigal sie na autostradzie (gdzie przyspieszenie 0-100 raczej nie gra roli... ;) ) i wyraznie dostal baty.
W 335i na razie objechalem takie autka (jesli chodzi o porsche) jak cayman S, carrera 996, boxster S.

3. Ja rozumiem ze filozofia porsche ze styl zycia ale no wiecie panowie - moze to z racji mojego wieku moze inne czynniki, ale nie chcial bym wydac 200k na autko aby ktos w "zwyklym-chipowanym" 335i mnie objechal.
Jasne ze porsche lepiej sie prowadzi, jest bardziej prestizowe, !! dzwiek silnika !!. A to ze ma mniejszy bagaznik czy inne duperele to mnie to kompletnie nie obchodzi w sportowym aucie szukam.... przyjemnosci? a nie taksowki....;)

4.996 tt tez o nim myslalem, osiagi sa super, a po modyfikacjach to rakieta. jednak estetycznie to stare autko i nie budzi we mnie wizualnych emocji takich jak np budzi wersja 997. CHOCIAZ... nie mowie nie... jednak TipTronic w 996 jest ponoc znacznie gorszy i wolniejszy niz w 997. A manuala - nie preferuje....

5. Why ktos kto zastanawia sie czy bmw jest szybsze niz porsche nigdy nie powinien kupowac porsche? Moj poglad wyjasnilem juz w punkcie 3. Nie chcial bym byc na autostradzie objechanym przez jakiegos 3 litrowego diesla robionego.... ;) stad: pytanie o osiagi.

6. Kupujac 335i nie myslalem ze kiedykolwiek bedzie mnie stac na porsche ;) - docelowo chcialbym egzotyka typu Lp560/458italia ale to plany na odlegla przyszlosc. Carrera miala by byc kolejnym spelnionym marzeniem motoryzacyjnym.

7. Czesc KoKos... ;) - tak jak wiesz choruje na porsche - nic z tym nie zrobie ;))

8. Gdyby zalezalo mi STRICTE na osiagach, za kwote ktora planuje zainwestowac w Carrere S tiptronic moglbym kupic szybsze E92 M3 lub pojsc na calosc i M6... ale... nie o to chodzi... Tak jak pisaliscie: czar i magia porsche ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 23:11 

Dołączył: 2.12.2012
Posty: 88
[/quote]Marion - dobre podsumowanie [/quote]

Hej,
ale to nie takie proste. Ja mialem juz wiele samochodow przed Porsche. Fakt ze teraz mam to co nie dalo mi: BMW, Mercedes, Jaguar itd.
Ale sa tez tacy jak np: moj ojciec, ktory nigdy nie uwazal ze moze byc cos lepszego od BMW. Kazdy musi odkryc Porsche sam dla siebie.

Osiagi 0-100, 100-200 graja dla nas wszystkich jakas tam role. U jednych wieksza a u innych mniejsza. Ale nikt mi nie powie ze czul by sie dobrze gdy wyprzedza go o polowe tansze BMW.

Tomata


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 23:15 

Dołączył: 2.12.2012
Posty: 88
wujekwaldus napisał(a):
uuu sie rozpisaliscie:D
pokolej;)

1. Co daje pakiet sport chrono w połaczeniu z tiptronikiem?

2. Nie napisalem ze 335i objechalo carrere PDK ;) zrobilo to M3 E92 DKG - kolega z forum bmw miał C4S PDK i scigal sie na autostradzie (gdzie przyspieszenie 0-100 raczej nie gra roli... ;) ) i wyraznie dostal baty.
W 335i na razie objechalem takie autka (jesli chodzi o porsche) jak cayman S, carrera 996, boxster S.



te modele ktore wymieniles to objechalbys ale do pierwszego zakretu :-)

"Dobry kierowca ma muchy na bocznej szybie"

Tomata


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.02.2013, 23:21 

Dołączył: 19.02.2013
Posty: 48
Na torze poznań "prawie" dotrzymywalem kroku Ulusiowi ;)
jednak wtedy autko było seryjne, na łysych oponach o mniejszym niż seryjnym rozmiarze (225/245 zamiast 225/255) i do tego mniejsze ET przez co stabilnosc w zakretach byla kiepska ;)

https://www.youtube.com/watch?v=hbMIfLoMlso

Dobrym kierowca to ja nie jestem - uwazam ze wiele mi do takiego brakuje ale staram sie doszkalac swoje umiejetnosci podczas TPTD i corocznych wypadow na nurburgring ;)

@Tomata: dokładnie tak NIE chcial bym sie poczuc, aby "jakies tam o polowe tansze bmw" mnie nie wyprzedzalo....

no i pamietajcie: nie mam klapek na oczach - nie uwazam ze bmw to najlepsza marka na swiecie. jestem zadowolony ale szukam czegos wiecej ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum