Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 6.05.2022, 14:36 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
ja obkleiłem u mnie całe auto łącznie z przednią szybą i zapłaciłem coś kolo 12k za to.... na folie poszła jeszcze ceramika....
ogólnie wystarczy obkleić przód, ale jeśli chcesz naprawdę mieć lakier ładny po kilku latach, to folia na całe auto będzie lepszym rozwiązaniem....
tak jak też jazda po torze, n.p. w Ułężu jest bardzo dużo kamyczków i syfu na betonie i cały czas coś wali w nadkola, itp.




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2022, 15:24 

Dołączył: 26.11.2021
Posty: 75
Nr klubowicza: 785
To ja zwrócę uwagę na jeszcze jedną rzecz - folia PPF ma nas uchronić przed odpryskami lakieru (przemalowywanie auta), a na szybie przed pęknięciami - oczywiście tymi drobnymi (no i pytaniami nabywcy za 5-15 lat, dlaczego szyba jest z innego rocznika, albo dlaczego grubość lakieru nie ta....).
Oczywiście pozostaje kwestia utrzymania czystości - ale tu ceramika wystarczy. Ja wybrałem pełną folię na całym aucie (za wyjątkiem szklanego dachu) - plus ceramika na koła i dach. No, a przy okazji zabezpieczam środek - ekrany, piano black, ect. - irytują mnie mikrorysy. Niestety to wszystko to już duże koszty, ale autostrada i kilka razy w życiu tor, mogą mocno zaszkodzić autu. A przy cenie nowego "P" to nie jest to duży wydatek. Tak jak ktoś wcześniej napisał - coś na wzór dodatkowego ubezpieczenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2022, 16:08 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 770
Nr klubowicza: 667
ElRadio napisał(a):
Sam jestem przed podobnym dylematem, co prawda ja odbieram samochód za miesiąc - Macan T i już rozglądałem się za oklejaniem pojazdów.
Ceny oklejenia full frontu w moim przypadku z lusterkami i wnękami klamek to ok 7-8k netto - ja rezygnuje z tej opcji, bez sensu dla mnie taki wydatek, mam zamówiony Carrara White jak po jakimś czasie uszkodzi mi się coś w lakierze to najwyżej polakierujesz ten element jeszcze raz w cenie 1000 zł, dodatkowo przeglądając poprzednie auta w której folii nie miałem w żadnym nie mam odprysków, możliwe ze z powodu tego ze jeżdżę głównie po mieście. Ja zdecydowałem ze położę tytanową powłokę na auto z możliwością regeneracji pod wpływem temperatury - koszt ok 4 tys za cały samochód z plastikami wszystkimi i felgami
A gdzie w dzisiejszych czasach można polakierowane element nadwozia za 1000 zł




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2022, 16:13 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 770
Nr klubowicza: 667
mgrab napisał(a):
Cześć,

chciałbym odświeżyć nieco temat zabezpieczenia lakieru w nowym aucie.
Odebrałem w czwartek nową 911 cabrio i zastanawiam się czy i ew jak najlepiej zrobić w kontekście zabezpieczenia lakieru.

Być może niesłusznie ale mam wrażenie, że oklejanie auta przypomina mi nieco zabezpieczanie pilota TV workiem foliowym-tak jak piszę - może niesłusznie.

Kolor mojego samochodu (crayon) bardzo mi się podoba i zastanawiam się na ile folia zabezpieczająca wplynie na zmianę, widzenie tego koloru.
Na wstepie zaznaczę, że odrzucam raczej opcję oklejania samochodu całego-jeżlei już to zderzak i maska. Czy w takim przypadku nie będzie widocznego odcięcia między np oklejoną maską i nieoklejonymi drzwiami?
Będę wdzięczny za komentarze i porady.

Zakładam, że zastosowanie nawet najbardziej zaawansowanych wosków nie jest w stanie konkurować z folią pod względem ochrony??

PS. Jestem w Trójmieście więc proszę jednocześnie o jakieś rekomendacje dla lokalnych punktów do aplikacji takich powłok.

Dzięki.
Tzw bikini czyli zderzak, maska, błotniki, lusterka i przednie słupki do zwykłego użytkowania auta są wystarczające. Wiadomo żebrak masz oklejone drzwi lub tylny błotnik i gdzieś delikatnie przetrzesz to folia może cię uratować od dodatkowych kosztów.




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum