Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 23.01.2020, 20:17 

Dołączył: 23.01.2020
Posty: 10
Witam serdecznie wszystkich jeszcze raz, jak widać jestem tu nowy :)

Nieco już czytałem na forum, ale chciałbym założyć własny wątek.
Generalnie przymierzam się do kupna Panamery lecz przyznam, że jestem jeszcze zupełnie zielony w tej marace :)

Chciałbym się dowiedzieć jaki silnik najlepiej wybrać, mam propozycje kupna 3,6 V6 z lecz czy przebieg ok 200 tys jest dla tej jednostki dużym problemem?

Jak wygląda utrzymanie bieżące tego auta, naprawy, ewentualnie jakiś serwis godny polecenia w Warszawie?

Aktualnie jeżdżę BMW M5 i zastanawiam się czy koszty napraw, utrzymania, będą większe, mniejsze, porównywalne ? Nie mówię o spalaniu bo na pewno w M5 jest ono sporo większe niż w V6.

Na pewno te pytania dla wielu będą laickie ale proszę o wyrozumiałość :)

Piona


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2020, 21:24 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5058
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Najwięcej dowiesz się na przeglądzie przed zakupowym. Przy tym przebiegu
warto byłoby już zajrzeć w silnika. Gładzie cylindrów lubią się wycierać.

Jedną z bolączek w Panamerze jest stukające zawieszenie, czasem trudno
zlokalizować konkretny element i trzeba kilka razy do tego podchodzić.
Śrubki w wariatorach warto obejrzeć. Może zajrzeć w rozrząd przy okazji.
Kompresor (chyba z uwagi na miejsce zamontowanie - przy wydechu) czasem
lubi odmówić posłuszeństwa.
Najważniejsza jest bezwypadkowa przeszłość auta.
Spalanie teoretycznie przy najsłabszym silniku i stosunkowo ciężkim
aucie może zaskoczyć.

Powodzenia.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2020, 21:35 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Jak szukałem to podstawowym kryterium było dla mnie 4x4, co było super wyborem. Po jakimś czasie wziąłem zastępczą Panamerę w Dieselu, więc RWD i po 2 dniach zamieniłem na cayenne.

Pamiętaj że ta magia 200,000km w porsche to magiczna liczba po której nie możesz wykupić gwarancji - jeżeli w ogóle możesz, bo to zależy od wielu czynników. Dlatego sporo osób jednak pozbywa się zaraz przed.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2020, 23:15 

Dołączył: 23.01.2020
Posty: 10
W jakich silnikach występowały napędy 4x4?
Sprawdzenie auta przed kupnem to oczywiście podstawa. Czy w wawie oprócz ASO na połczyńskiej jest jakiś godny serwis godny polecenia?

Fajnie jakby posiadacz silnika 3,6 podzielił się doświadczeniami. A są np jakieś typowe usterki silników lub podzespołów które prewencyjnie wymienić, sprawdzić? Np w M5 są to oczywiście panewki które odrazu wymieniłem po zakupie żeby spać spokojnie, czy przy panamerze tez są jakieś zmory nocne?

I pytanie ze sfery rodzinnnej jaZdy, czy w tylnich fotelach jest złàcze ISOFIX do podpięcia fotelika dla dziecka? Tak oglądam różne zdjęcia i nie mogę dostrzec żadnych zaślepek/maskownic do mocowania fotelika


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2020, 1:06 

Dołączył: 23.09.2018
Posty: 413
Po M5 Panamera będzie wydawać się nędznym, nudnym samochodem.
200tys przebieg - wątpliwy wybór,
ale jest szansa, aby dowiedzieć się prawdziwy przebieg w innych sterownikach, nawet jeśli licznik był cofany !
Podsumowywając - dziwne pragnienie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2020, 3:43 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5058
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Moim zdaniem zmora to właśnie wariatory oraz gładzie cylindrów.

Isofix, oczywiście. To chyba o dłuższego czasu wyposażenie obowiązkowe.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2020, 9:20 

Dołączył: 23.01.2020
Posty: 10
GermanCars napisał(a):
Po M5 Panamera będzie wydawać się nędznym, nudnym samochodem.
200tys przebieg - wątpliwy wybór,
ale jest szansa, aby dowiedzieć się prawdziwy przebieg w innych sterownikach, nawet jeśli licznik był cofany !
Podsumowywając - dziwne pragnienie



Heh nie tyle co pragnienie tylko od zawsze mi się podobały panamery a potrzebuje dodatkowe auto do jazdy na codzień za rozsądne pieniądze i niekoniecznie z tak mocnym silnikiem, adrenalinę zapewnia mi M5 🙂


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2020, 10:21 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Symek napisał(a):
I pytanie ze sfery rodzinnnej jaZdy, czy w tylnich fotelach jest złàcze ISOFIX do podpięcia fotelika dla dziecka? Tak oglądam różne zdjęcia i nie mogę dostrzec żadnych zaślepek/maskownic do mocowania fotelika


Ja nie woziłem dzieci ale zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem dzieci i kobiet w ciąży w podróży, co za tym idzie montaże fotelików etc.
Panamera z tyłu jest ciasna - prócz wersji long, ale to bardzo rzadkie auto. Jak chcesz wozić rodzinę, to proponowałbym ostudzić zapał i obejrzeć u kogoś, może znajdziesz tu na forum kogoś blisko ciebie, myślę że nie będzie miał nic przeciwko żebyś obejrzał to auto.

Ja mam 185cm, jak siedziałem za kierownicą to za mną życzyłem powodzenia w znalezieniu miejsca na nogi...także ten tego...zmieniłem na Q7 i wreszcie jest miejsce ;) choć Q7 i Cayenne to wg mnie bardzo podobne auta.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2020, 10:55 

Dołączył: 26.12.2011
Posty: 87
Studzicie zapał do zakupu Panamery ;)

Już raz podchodziłem do tematu, ale skończyło się na Cayenne w dieslu, wszystko super ale coś mi jednak brakuję i znów powraca temat Panamery najlepiej turbo...

Może lepiej zostawić Cayenne, a dokupić 911 albo Boxstera ? :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2020, 11:05 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
Symek napisał(a):
W jakich silnikach występowały napędy 4x4?


Napędy 4x4 występowały w Panamerze 4 (3.6), Panamerze 4S (4.8 lub 3.0 FL), Panamerze GTS (4.8 ), Panamerze Turbo (4.8 ). Tu, w moim poście, masz systematykę silników:

pytanie-o-silniki-benzynowe-w-cayenne-i-panamerze-t21671.html#p219367

Jesli chodzi o ISOFIX - jest z tyłu. Miej na uwadze, że ze względu na specyficzną budowę fotela, nie każdy fotelik będzie pasował. Ja używam Britax Safefix Plus i Be Safe (teraz nie pamiętam modelu, ale mogę sprawdzić).

Z przodu niestety nie można przewozić fotelika - o ile pamiętam, w instrukcji jest zakaz.

Jeśli chodzi o rekomendację silnika - ja bym na Twoim miejscu brał GTSa lub Turbo.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.01.2020, 15:01 

Dołączył: 8.09.2019
Posty: 22
Ostatnio miałem okazje się przejechać Panamerą 4.8 N/A, kurcze fajowy samochód i do tego pięknie brzmiący wydech :) no i z tyłu nie uważam, żeby było mało miejsca choć oczywiście środkowy tunel trochę go zabiera ;)


Co do stuków w zawieszeniu to ostatnio dzwoniłem do firmy zajmującej się regeneracją zawieszeń pneumatycznych, gość powiedział że ten problem również usuwają i po remoncie (wymiana miechów i serwis) wraz z wymianą kompresora jest spokój przez kolejne 8-10 lat.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.01.2020, 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Krótko.
W garażu jest 911 (996), Boxster (986) i Panamera 4S (970) - 944 jeszcze nie dojechało ;)
Rodzina kocha każde z tych aut, ale Panamera 4S to genialne auto.
Przyspieszenie w trybie Sport jak marzenie.
Pneumatyczne zawieszenie w zakrętach i przy dużej szybkości - bajka.
4 osobowa rodzina podróżuje baarrdzo komfortowo - polecam wersje z pełną elektryką, grzaniem i wentylacją wszystkich 4 foteli.
Bagażnik? Cóż, to jest hatchback i linia szyby jest tak poprowadzona, że awaryjnie możesz dosyć bezpiecznie ładować po sam dach.
Jedyny mankament tego auto to jego wymiary (szerokość) jak parkujesz na ciasnych miejskich ulicach.
Szukaj, jeźdź z tym wymarzonym na przegląd i ciesz się z jazdy!




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.01.2020, 9:56 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Kurcze, jak Ci sie rodzina miesci komfortowo z nogami z tylu? Przeciez tam nie ma miejsca. No chyba ze jestescie nizszego wzrostu.

Dla mnie Panamera to auto dla rodziny z 2 dzieci, ale jak troche podrosna to zmiana.

Jak jezdzilem w 4 dorosle osoby ok 1.8/1.85m to nigdy nie moglem siedziec komfortowo, zawsze musialem sie przesuwać do przodu.

Panamera jest dluga, ale przedzial pasazerski nie jest duzy.

Moze ja to auto traktowalem z gory i dostrzegalem takie minusy.

Co do jazdy, to jak piszes, super. U mnie byl jeszcze sport plus, to auto zmienialo sie bardzo, a aktywny zawias to majstersztyk. Polecam z tym zawieszeniem, bo jezdzilem kilka dni Panamera ze zwyklym to od razu czulem roznice w komforcie ale i w przechylach nadwozia.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum