Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 7.10.2016, 19:30 

Dołączył: 10.08.2016
Posty: 344
Nr klubowicza: 588
teraz wyszła wersja turbo z pakietem performance 440km, 4,4 do setki :) polecam wszystkim, już w wersji turbo zdziwienie i miny kierowców sportowych, objeżdżanych spod świateł aut są bezcenne :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.10.2016, 20:08 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
911roco napisał(a):
teraz wyszła wersja turbo z pakietem performance 440km, 4,4 do setki :) polecam wszystkim, już w wersji turbo zdziwienie i miny kierowców sportowych, objeżdżanych spod świateł aut są bezcenne :)


Doskonały pomysł, kupić SUVa żeby się ścigać spod świateł :D
Tylko trzeba uważać, żeby się nie pościgać z A-klasą. Dopiero można się zdziwić :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.10.2016, 20:24 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
A45 strasznie zapierdziela fakt


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.10.2016, 8:48 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
porsche-fanatic napisał(a):
maxtor napisał(a):
Jaśnie Panicz napisał(a):
maxtor napisał(a):
Odebrany :)
Kolor piekny (Volcano Grey), reszta jak u Porsche perfekcyjna. Nowy PCM robi duże wrażenie. W środku cicho, dynamika moim zdaniem niezła (jest tylko o 1,1 sek. wolniejszy od mojej TT). Na razie go poznaję.
Odbiór bez najmniejszych zastrzeżeń, dealer (Sopot) stanął na wysokości zadania. Była miła niespodzianka - atrakcyjna rekompensata za przedłużone oczekiwanie.
pzdr



Pochwal się co to za rekompensata bo chyba nie modelik auta w małej skali:)
Jak auto jeździ? Bo też się przymierzam ale obawiam się, że nie da się tym silnikiem nikogo wyprzedzić w audi Q ten silnik to dramat bo auto ciężkie, i brakuje momentu, ciekawe jak tutaj.


Jeździ się bardzo dobrze. Na razie nie cisnę go za mocno, ale na pewno jest dynamiczny. Po 2 tysiącach przetestuję go na Sporcie. Wtedy zobaczę co potrafi. Oczywiście to nie jest benzyna 3.0, ale w pełni zaspakaja moje potrzeby. Jeśli chodzi o rekompensatę, to mogłem sobie wybrać akcesoria ze sklepu za miłą sumę (3k). No i dobry szampan, ale to chyba standard.
pzdr


I jak się jeździ po 2 miesiącach, kiedy emocje już opadły, myślisz że macan S byłby lepszy czy ciągle uważasz że macan 2.0 to dobra opcja na polskie drogi? A jak spalanie przy spokojnej jeździe?


Cześć,
Jeździ się świetnie. Na pewno S byłby bardziej dynamiczny, z lepszym dźwiękiem, ale myślę, że przy tej cenie 2.0 jest optymalnym wyborem. 60-70 k PLN różnicy za sam silnik to dla mnie zdecydowanie za dużo. Zawieszenie zachowuje się super, bardzo dobrze składa się w zakrętach (zupełnie jak nie SUV) a przyspieszenie pozwala na dynamiczną, bezpieczną jazdę. Spalanie po przejechaniu 2500 km 10,4 l (dojazd do miasta i jazda po mieście, bez autostrady). Doskonały nowy system PCM, bardzo dobre wykończenie wnętrza. Podsumowując, codziennie nadal duży uśmiech na twarzy.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.10.2016, 10:12 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
maxtor napisał(a):
porsche-fanatic napisał(a):
maxtor napisał(a):
Jaśnie Panicz napisał(a):
maxtor napisał(a):
Odebrany :)
Kolor piekny (Volcano Grey), reszta jak u Porsche perfekcyjna. Nowy PCM robi duże wrażenie. W środku cicho, dynamika moim zdaniem niezła (jest tylko o 1,1 sek. wolniejszy od mojej TT). Na razie go poznaję.
Odbiór bez najmniejszych zastrzeżeń, dealer (Sopot) stanął na wysokości zadania. Była miła niespodzianka - atrakcyjna rekompensata za przedłużone oczekiwanie.
pzdr



Pochwal się co to za rekompensata bo chyba nie modelik auta w małej skali:)
Jak auto jeździ? Bo też się przymierzam ale obawiam się, że nie da się tym silnikiem nikogo wyprzedzić w audi Q ten silnik to dramat bo auto ciężkie, i brakuje momentu, ciekawe jak tutaj.


Jeździ się bardzo dobrze. Na razie nie cisnę go za mocno, ale na pewno jest dynamiczny. Po 2 tysiącach przetestuję go na Sporcie. Wtedy zobaczę co potrafi. Oczywiście to nie jest benzyna 3.0, ale w pełni zaspakaja moje potrzeby. Jeśli chodzi o rekompensatę, to mogłem sobie wybrać akcesoria ze sklepu za miłą sumę (3k). No i dobry szampan, ale to chyba standard.
pzdr


I jak się jeździ po 2 miesiącach, kiedy emocje już opadły, myślisz że macan S byłby lepszy czy ciągle uważasz że macan 2.0 to dobra opcja na polskie drogi? A jak spalanie przy spokojnej jeździe?


Cześć,
Jeździ się świetnie. Na pewno S byłby bardziej dynamiczny, z lepszym dźwiękiem, ale myślę, że przy tej cenie 2.0 jest optymalnym wyborem. 60-70 k PLN różnicy za sam silnik to dla mnie zdecydowanie za dużo. Zawieszenie zachowuje się super, bardzo dobrze składa się w zakrętach (zupełnie jak nie SUV) a przyspieszenie pozwala na dynamiczną, bezpieczną jazdę. Spalanie po przejechaniu 2500 km 10,4 l (dojazd do miasta i jazda po mieście, bez autostrady). Doskonały nowy system PCM, bardzo dobre wykończenie wnętrza. Podsumowując, codziennie nadal duży uśmiech na twarzy.
pzdr


Dzięki za info. Mój 2.0 powinien być dostarczony pod koniec miesiąca - mam nadzieje, że się wyrobią :)

Na amerykańskich forach niektórzy mówią, że 2.0 ma wyczuwalny lag, zanim turbo zacznie działać, czy jest to rzeczywiście zauważalne? - ja zamówiłem pakiet chrono i mam nadzieje że to opóźnienie będzie mniejsze...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.10.2016, 8:40 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
Cześć,
Rzeczywiście jest drobne opóźnienie, ale ja jestem do tego przyzwyczajony bo w TT miałem ten sam silnik :) Przy bardziej agresywnym operowaniu pedałem gazu przestaje się to zauważać.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.10.2016, 14:05 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
maxtor napisał(a):
Cześć,
Rzeczywiście jest drobne opóźnienie, ale ja jestem do tego przyzwyczajony bo w TT miałem ten sam silnik :) Przy bardziej agresywnym operowaniu pedałem gazu przestaje się to zauważać.
pzdr


Faktycznie, na tym filmiku(minuta 7:43) widać lag nawet z pakietem chrono
https://www.youtube.com/watch?v=mIZduJap5XE

ale to starsza wersja 237hp..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.10.2016, 11:25 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
porsche-fanatic napisał(a):
maxtor napisał(a):
Cześć,
Rzeczywiście jest drobne opóźnienie, ale ja jestem do tego przyzwyczajony bo w TT miałem ten sam silnik :) Przy bardziej agresywnym operowaniu pedałem gazu przestaje się to zauważać.
pzdr


Faktycznie, na tym filmiku(minuta 7:43) widać lag nawet z pakietem chrono
https://www.youtube.com/watch?v=mIZduJap5XE

ale to starsza wersja 237hp..


Przy "normalnej" jeździe prawie się tego nie zauważa. No, a ile razy robimy "gorący" start autem z silnikiem 2.0? Ja w TT przez 5 lat spróbowałem może 4-5 razy. Podobnie rzadko korzystałem z "manuala" przy pomocy dźwigni lub łopatek. Wyraźnie częściej było w użyciu przełożenie sport.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.10.2016, 16:23 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
maxtor napisał(a):
porsche-fanatic napisał(a):
maxtor napisał(a):
Cześć,
Rzeczywiście jest drobne opóźnienie, ale ja jestem do tego przyzwyczajony bo w TT miałem ten sam silnik :) Przy bardziej agresywnym operowaniu pedałem gazu przestaje się to zauważać.
pzdr


Faktycznie, na tym filmiku(minuta 7:43) widać lag nawet z pakietem chrono
https://www.youtube.com/watch?v=mIZduJap5XE

ale to starsza wersja 237hp..


Przy "normalnej" jeździe prawie się tego nie zauważa. No, a ile razy robimy "gorący" start autem z silnikiem 2.0? Ja w TT przez 5 lat spróbowałem może 4-5 razy. Podobnie rzadko korzystałem z "manuala" przy pomocy dźwigni lub łopatek. Wyraźnie częściej było w użyciu przełożenie sport.
pzdr



hej, to i ja się pochwalę - odebrałem swojego macana i potwierdzam, banan nie schodzi mi z twarzy :)

Przy okazji, mam problemy z uruchomieniem carplay przez iPhona, który ma iOS 10 - czy ktoś może wie czy to wina oprogramowania PCM czy po prostu apple coś zepsuł? Sprawdzałem na iphone z iOS 9 i wszystko działa.

Tak czy inaczej, lepiej nie aktualizować systemu do iOS 10 jesli chcemy żeby carplay działał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.10.2016, 17:19 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
Cześć,
Mam Iphona 5 i iOS 10 (wersja 10.0.2) i wszystko w Apple Car Play działa bez zarzutu. W iOS 9 też tak było. Trudno powiedzieć, gdzie leży problem. Zadzwoń do dealera.
Gratuluję zakupu. Będziesz zadowolony.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.10.2016, 19:49 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
maxtor napisał(a):
Cześć,
Mam Iphona 5 i iOS 10 (wersja 10.0.2) i wszystko w Apple Car Play działa bez zarzutu. W iOS 9 też tak było. Trudno powiedzieć, gdzie leży problem. Zadzwoń do dealera.
Gratuluję zakupu. Będziesz zadowolony.
pzdr



dzięki za odpowiedź,

wygląda na to, że jest problem z iphone 6 i wersją iOS 10.1 - ale nie wykluczam, że to coś u mnie. Jeśli uda mi się to zrobić w tej konfiguracji to dam znać. Jeśli chodzi o symptomy to bluetooth i telefonowanie działa, tylko nie ma aplikacji carplay w menu PCM..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.10.2016, 19:59 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Carplay wymaga podłączenia kablem...




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.10.2016, 20:21 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
wit007 napisał(a):
Carplay wymaga podłączenia kablem...


Tak, oczywiście podłączam kablem ale bluetooth też jest aktywny – tak jak pisałem, taki sam telefon z iOS 9 działa bez problemów


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.10.2016, 20:43 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Dlatego ja wciąż mam 9.3.5 :) Ale spróbuj może zrobić update do 10.2?




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.10.2016, 20:50 

Dołączył: 29.05.2016
Posty: 61
u nas działa :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 21:40 

Dołączył: 24.09.2016
Posty: 12
Czy któryś z forumowiczow uzytkuje Macana GTS? W zwiazku z planowana obnizka akcyzy , zastanawiam sie nad tym modelem. Musi sie jednak nadawac na czeste dlugie trasy, ktore pokonuję.
Chialbym wiedziec jaki jest zasieg lub spalanie tego auta jadac przepisowo 140km/h autostradą? bak 75L?
Czy ten silnik 3.0 benzyna ma problemy z gladziami cylindrow czy tez ze zuzyciem oleju??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.11.2016, 12:57 

Dołączył: 29.05.2016
Posty: 61
My użytkujemy takowego, auto ma 5 miesięcy i zrobione 12 000 km, poza drobnymi usterkami związanymi w początkowej fazie z dostępem bezkluczykowym jest ok, a nawet super.
W trasie może trochę głośniejszy od S, ale wydech robi super robotę.
Odnośnie gładzi nie napiszę nic bo nie wiem, ale chyba jest ok, po 4 000 wymieniłem olej i do teraz nie zauważyłem jego zużycia.
Auto warte swojej ceny a w kolorze Carmine Red wygląda obłędnie (jak jest czyste)
Jakbyś miał jakieś pytania to wal smiało

PS. Zasięg na autostradzie przy prędkości 140 to koło 550 km, ale z doświadczenia wiem że będzie to koło 170 tak więc licz 480 do 500, średnie spalanie 15,5 l/100 km


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.11.2016, 12:43 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
maxtor napisał(a):
Cześć,
Mam Iphona 5 i iOS 10 (wersja 10.0.2) i wszystko w Apple Car Play działa bez zarzutu. W iOS 9 też tak było. Trudno powiedzieć, gdzie leży problem. Zadzwoń do dealera.
Gratuluję zakupu. Będziesz zadowolony.
pzdr


Udało mi się uruchomić Carplay na moim telefonie - wszystko zaczęło działać po przeczyszczeniu igłą gniazdka w telefonie. Wcześniej połączenie z telefonem było ok ale widocznie CarPlay wymaga idealnego styku w gniazdku - może się ta informacja komuś przyda :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.11.2016, 13:45 

Dołączył: 29.12.2013
Posty: 843
Lokalizacja: Łomianki
Nr klubowicza: 381
Koledzy z Macanów 2016, posiadający nowego PCMa - powiedzcie czy macie w swoich radiach kolorowe loga stacji radiowych? Widziałem zastępczego Macana z PCW który to miał, ale nie miałem jak pogrzebać w ustawieniach. W moim 991.2 teoretycznie jest taki sam PCM, ale za cholerę nie umiem tego odpalić. Mam włożone sim do Google Maps, to chodzi. Mam AppleCarPlay - też chodzi. Ale tego tematu nie mogę ogarnąć... :(




_________________

*Porsche 911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.11.2016, 16:42 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
U mnie działa to jakoś automatycznie. Nic nie musiałem robić.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum