Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 1.02.2017, 23:52 

Dołączył: 29.01.2017
Posty: 14
maxtor napisał(a):
enricocaruso napisał(a):
maxtor,
rozumiem że w Macanie nie ma problemu z nadmiernym spalaniem oleju.
Trochę kilometrów już przejechałeś.
W Audi ten problem występował, teraz mam CLA 211 KM i nie bierze w ogóle oleju, a ma już 1000000km.
Właśnie zamawiam Macana 2.0 i dlatego pytam.
Ile upustu udało się Wam wynegocjować?
Skonfigurowałem na 359tys.


W Macanie 2.0 przy przejechaniu 8 tys. km nie ma zużycia oleju. Zresztą aktualne silniki Audi 2.0 od 2012 roku też już nie maja tego problemu. Temat był dość szeroko wałkowany jakiś czas temu w necie i prasie moto.
Konfigurację musisz mieć imponującą przy tej cenie :)
Ja miałem rabat tylko 5%, ale kupowałem jak był duży deficyt benzynowych Macanów (czekałem łącznie 8 miesięcy, najpierw na 3.0 potem w ostatniej chwili zmieniłem na 2.0, bo niespodziewanie stały się dostępne w PL. Przy tej cenie powinieneś wynegocjować większy upust.
Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Spalanie średnie 11,1 l.
pzdr


Dzięki, pomocne informacje. Udało mi się urwać trochę więcej. Teraz czeka się ok. trzy miesiące - tak zapewniają. Jeździsz tak delikatnie, że takie niskie spalanie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.02.2017, 18:11 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
enricocaruso napisał(a):
maxtor napisał(a):
enricocaruso napisał(a):
maxtor,
rozumiem że w Macanie nie ma problemu z nadmiernym spalaniem oleju.
Trochę kilometrów już przejechałeś.
W Audi ten problem występował, teraz mam CLA 211 KM i nie bierze w ogóle oleju, a ma już 1000000km.
Właśnie zamawiam Macana 2.0 i dlatego pytam.
Ile upustu udało się Wam wynegocjować?
Skonfigurowałem na 359tys.


W Macanie 2.0 przy przejechaniu 8 tys. km nie ma zużycia oleju. Zresztą aktualne silniki Audi 2.0 od 2012 roku też już nie maja tego problemu. Temat był dość szeroko wałkowany jakiś czas temu w necie i prasie moto.
Konfigurację musisz mieć imponującą przy tej cenie :)
Ja miałem rabat tylko 5%, ale kupowałem jak był duży deficyt benzynowych Macanów (czekałem łącznie 8 miesięcy, najpierw na 3.0 potem w ostatniej chwili zmieniłem na 2.0, bo niespodziewanie stały się dostępne w PL. Przy tej cenie powinieneś wynegocjować większy upust.
Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Spalanie średnie 11,1 l.
pzdr


Dzięki, pomocne informacje. Udało mi się urwać trochę więcej. Teraz czeka się ok. trzy miesiące - tak zapewniają. Jeździsz tak delikatnie, że takie niskie spalanie?


Niestety jeżdżę raczej "płynnie", po prostu rzadko mam okazje przycisnąć. Prawie całośc przebiegu, to miasto i bliskie okolice. Nie można się rozwinąć. Ale wiosną na pewno spalanie wzrośnie.
Z "ciekawostek", to ostatnio na oblodzonym asfalcie, po dotknięciu hamulca "pojechałem ślizgiem" 50-70m bez szansy na wyhamowanie pokonując po drodze skrzyżowanie i gość z prawej minął mój tyłek o nie więcej jak 10-20 cm. Na lodowisku nie ma mocnych, żadne systemy, żadne opony nie pomogą. W zimie wolniej i ostrożniej Panowie. Byłem blisko spotkania 3 stopnia :(
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.02.2017, 13:29 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
maxtor napisał(a):
enricocaruso napisał(a):
maxtor napisał(a):
enricocaruso napisał(a):
maxtor,
rozumiem że w Macanie nie ma problemu z nadmiernym spalaniem oleju.
Trochę kilometrów już przejechałeś.
W Audi ten problem występował, teraz mam CLA 211 KM i nie bierze w ogóle oleju, a ma już 1000000km.
Właśnie zamawiam Macana 2.0 i dlatego pytam.
Ile upustu udało się Wam wynegocjować?
Skonfigurowałem na 359tys.


W Macanie 2.0 przy przejechaniu 8 tys. km nie ma zużycia oleju. Zresztą aktualne silniki Audi 2.0 od 2012 roku też już nie maja tego problemu. Temat był dość szeroko wałkowany jakiś czas temu w necie i prasie moto.
Konfigurację musisz mieć imponującą przy tej cenie :)
Ja miałem rabat tylko 5%, ale kupowałem jak był duży deficyt benzynowych Macanów (czekałem łącznie 8 miesięcy, najpierw na 3.0 potem w ostatniej chwili zmieniłem na 2.0, bo niespodziewanie stały się dostępne w PL. Przy tej cenie powinieneś wynegocjować większy upust.
Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Spalanie średnie 11,1 l.
pzdr


Dzięki, pomocne informacje. Udało mi się urwać trochę więcej. Teraz czeka się ok. trzy miesiące - tak zapewniają. Jeździsz tak delikatnie, że takie niskie spalanie?


Niestety jeżdżę raczej "płynnie", po prostu rzadko mam okazje przycisnąć. Prawie całośc przebiegu, to miasto i bliskie okolice. Nie można się rozwinąć. Ale wiosną na pewno spalanie wzrośnie.
Z "ciekawostek", to ostatnio na oblodzonym asfalcie, po dotknięciu hamulca "pojechałem ślizgiem" 50-70m bez szansy na wyhamowanie pokonując po drodze skrzyżowanie i gość z prawej minął mój tyłek o nie więcej jak 10-20 cm. Na lodowisku nie ma mocnych, żadne systemy, żadne opony nie pomogą. W zimie wolniej i ostrożniej Panowie. Byłem blisko spotkania 3 stopnia :(
pzdr


miałem podobnie, na odcinku 20 metrów hamulce w ogóle nie działały z powodu poslizgu. W moim poprzednim samochodzie ABS próbował hamować w przerywany sposób a tutaj nic, tak jakby nie było hamulca w ogóle (przerażające) - jak na razie jest to jedyny minus jaki znalazłem w tym samochodzie (poza małą ilością miejsca z tyłu)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.02.2017, 19:00 

Dołączył: 7.12.2014
Posty: 342
To już dwa minusy :lol: , a pewnie będzie więcej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.02.2017, 7:28 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
porsche-fanatic napisał(a):
maxtor napisał(a):
enricocaruso napisał(a):
maxtor napisał(a):
enricocaruso napisał(a):
maxtor,
rozumiem że w Macanie nie ma problemu z nadmiernym spalaniem oleju.
Trochę kilometrów już przejechałeś.
W Audi ten problem występował, teraz mam CLA 211 KM i nie bierze w ogóle oleju, a ma już 1000000km.
Właśnie zamawiam Macana 2.0 i dlatego pytam.
Ile upustu udało się Wam wynegocjować?
Skonfigurowałem na 359tys.


W Macanie 2.0 przy przejechaniu 8 tys. km nie ma zużycia oleju. Zresztą aktualne silniki Audi 2.0 od 2012 roku też już nie maja tego problemu. Temat był dość szeroko wałkowany jakiś czas temu w necie i prasie moto.
Konfigurację musisz mieć imponującą przy tej cenie :)
Ja miałem rabat tylko 5%, ale kupowałem jak był duży deficyt benzynowych Macanów (czekałem łącznie 8 miesięcy, najpierw na 3.0 potem w ostatniej chwili zmieniłem na 2.0, bo niespodziewanie stały się dostępne w PL. Przy tej cenie powinieneś wynegocjować większy upust.
Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Spalanie średnie 11,1 l.
pzdr


Dzięki, pomocne informacje. Udało mi się urwać trochę więcej. Teraz czeka się ok. trzy miesiące - tak zapewniają. Jeździsz tak delikatnie, że takie niskie spalanie?


Niestety jeżdżę raczej "płynnie", po prostu rzadko mam okazje przycisnąć. Prawie całośc przebiegu, to miasto i bliskie okolice. Nie można się rozwinąć. Ale wiosną na pewno spalanie wzrośnie.
Z "ciekawostek", to ostatnio na oblodzonym asfalcie, po dotknięciu hamulca "pojechałem ślizgiem" 50-70m bez szansy na wyhamowanie pokonując po drodze skrzyżowanie i gość z prawej minął mój tyłek o nie więcej jak 10-20 cm. Na lodowisku nie ma mocnych, żadne systemy, żadne opony nie pomogą. W zimie wolniej i ostrożniej Panowie. Byłem blisko spotkania 3 stopnia :(
pzdr


miałem podobnie, na odcinku 20 metrów hamulce w ogóle nie działały z powodu poslizgu. W moim poprzednim samochodzie ABS próbował hamować w przerywany sposób a tutaj nic, tak jakby nie było hamulca w ogóle (przerażające) - jak na razie jest to jedyny minus jaki znalazłem w tym samochodzie (poza małą ilością miejsca z tyłu)


U mnie ABS też nie zadziałał. Robiłem później próby na lodzie i ABS się włączał. Nie wiem czemu tak popłynął wcześniej. Będę testował.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.02.2017, 14:00 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
Trochę na inny temat, mam reflektory Bi-Xenon i zauważyłem, że przy przełączeniu świateł w trybie "auto" światła mijania nie są automatycznie wyłączane za dnia - według manuala w trybie auto przy dobrym oświetleniu powinny świecić się tylko światła dzienne (4 ledy) a święcą się dopiero przy wyłączeniu świateł i włączonym silniku. Zastanawiam się czy trzeba to skonfigurować czy może opcja auto-wyłączania świateł mijania jest tylko w opcji PDLS Plus?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.02.2017, 14:28 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Albo było wg czujnika za ciemno albo masz zaprogramowane automatyczne włączanie świateł mijania. Da się na pewno to wyłączyć, ale pewnie PIWIS będzie konieczny




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.02.2017, 14:36 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
wit007 napisał(a):
Albo było wg czujnika za ciemno albo masz zaprogramowane automatyczne włączanie świateł mijania. Da się na pewno to wyłączyć, ale pewnie PIWIS będzie konieczny


dzieki za odpowiedź, w sumie mam jeszcze 4 kamery (surround view) więc może one są też zintegrowane i dają za ciemny obraz, muszę trochę poeksperymentować..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.02.2017, 16:44 

Dołączył: 17.05.2016
Posty: 10
A mnie strasznie denerwuje brak opcji "coming home", gdzie w innych markach występuje to już w małych, bazowych modelach. Porsche jedynie oświetla drogę światłami dziennymi przez opóźniony czas ich wyłączenia po zamknięciu ustalony w PCM, co jest śmieszne bo to oświetla drogę w nędznym stopniu.
Jak oni mogli na to wpaść...

Apropo ABS-u to przy niskich prędkościach rzędu 10-15 km/h to moim zdaniem dobrze, że na tak śliskiej nawierzchni jak lód system blokuje 4 koła na stałe bo to znacznie skraca drogę hamowania na bardzo śliskiej nawierzchni. Przy aktywnym ABS-sie droga byłaby znacznie dłuższa. W innych markach też tak jest.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.02.2017, 17:40 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Skraca drogę hamowania na lodzie. Odważna teza :) Na lodzie i tak nic nie pomoże.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.02.2017, 18:30 

Dołączył: 6.12.2014
Posty: 127
wit007 napisał(a):
Skraca drogę hamowania na lodzie. Odważna teza :) Na lodzie i tak nic nie pomoże.

skraca, bo jakieś tam tarcie jest nawet na lodzie. Pierwsze abs odblokowywały koła zawsze, nawet przy, małej prędkości na bardzo śliskiej nawierzchni, skutek był taki ze auto nie hamowało prawie wcale na lodzie, bo cały czas się koła kręciły


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.02.2017, 18:30 

Dołączył: 17.05.2016
Posty: 10
Faktycznie może za dużo powiedziane ;)
Chodziło mi o to, że nie jest to żadna usterka tylko tak się dzieje na bardzo śliskiej nawierzchni i przy małej prędkości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.02.2017, 18:44 

Dołączył: 10.02.2017
Posty: 23
Witam jako przyszły, świeży (czyt. zielony) właściciel Macana.
Na przełomie lutego i marca odbieram Macana turbo performance. Czy macie jakieś rady odnośnie pierwszych tygodni użytkowania?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.02.2017, 20:05 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
madmax napisał(a):
Witam jako przyszły, świeży (czyt. zielony) właściciel Macana.
Na przełomie lutego i marca odbieram Macana turbo performance. Czy macie jakieś rady odnośnie pierwszych tygodni użytkowania?


Gratulacje, wrażenia gwarantowane.

Na pewno będzie kusić aby go przycisnąć na początku - do 3k będzie na dotarciu :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.02.2017, 21:38 

Dołączył: 29.05.2016
Posty: 61
po 3 tysiącach wymień olej. Załóż ceramikę jeszcze przed odbiorem.
Zanim będziesz przyspieszał nawet do 3 tys obrotów rozgrzej olej, jakieś 10 km.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.02.2017, 0:03 

Dołączył: 10.02.2017
Posty: 23
Dzięki za pierwsze zalecenia. Przygnębiają mnie te informacje. Robię 15 tyś rocznie, czyli prawie 3 miesiące muszę się powstrzymywać, żeby nacieszyć ucho dźwiękiem wydechu. Miałem nadzieję, że po tysiącu mogę robić co mi się podoba :? Żona w swoim GLA 45AMG będzie miała ze mnie polew.... Nie będzie mnie słychać! Masakra.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.02.2017, 0:07 

Dołączył: 29.05.2016
Posty: 61
Trzy lub cztery razy dobra trasa, wymiana oleju i but, pamiętaj o rozgrzaniu motoru


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.02.2017, 0:17 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
madmax napisał(a):
Dzięki za pierwsze zalecenia. Przygnębiają mnie te informacje. Robię 15 tyś rocznie, czyli prawie 3 miesiące muszę się powstrzymywać, żeby nacieszyć ucho dźwiękiem wydechu. Miałem nadzieję, że po tysiącu mogę robić co mi się podoba :? Żona w swoim GLA 45AMG będzie miała ze mnie polew.... Nie będzie mnie słychać! Masakra.


dla pocieszenia zdradzę, że ja nie wytrzymałem i zrobiłem pierwszy launch control po 2k (ale na gorącym silniku)

przed kolejnymi powstrzymała mnie zima bo jak opony tracą przyczepność to launch control się wyłącza, byle do wiosny :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.02.2017, 9:01 

Dołączył: 10.02.2017
Posty: 23
Zamówiłem auto na kołach 21 cali. Szczerze powiem, że teraz mam obawy i chyba żałuję, bo spodziewam się niedogodności z tego powodu. W moim dotychczasowym X6, jazda zimą na 19-tkach, to zupełnie inna bajka, niż latem na 20-tkach. Co prawda są to opony szersze niż w Macanie (315 i 295) ale ściąganie w koleinach jest masakryczne, zwłaszcza jak się chce szybko wykonać manewr wyprzedzania. To samo w GLA 45 na 20-tkach (ten to jest dopiero "twardy") Czy ktoś może coś powiedzieć o różnicy między 20 a 21 cali w Porsche Macan? O wyglądzie nie piszcie, bo dla wyglądu, zawsze ulegałem rozsądkowi, często żałując...jak już wspomniałem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.02.2017, 9:48 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Macan ma pneumatyka jeśli wziąłeś. I na 20/21" w porównaniu do X6 to płynie. Jeśli chodzi o x6 to taczki pod względem komfortu :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum