Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 5.05.2022, 19:34 

Dołączył: 27.12.2020
Posty: 246
Jakby tę 911 pokroił brzeszczotem japończyk i sprejem dopisał "idlers" na oponach to by normalnie były same oklaski i ręka w majtkach.
A, że rodzimy projekt to lipa i nagle szkoda auta.

Coś na wzór tego mema:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.05.2022, 20:58 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 422
964 rwb wygląda fajnie bo 964 mają dość wąskie tyłki, po kuracji u japończyka te auta nie wyglądają karykaturalnie ale fajnie i dlatego się to przyjmuje, czy to japonczyk czy duńczyk czy pl to nie ma znaczenia, ważne są zachowane proporcje a w RWB mimo że auto są cholernie szerokie to te proporcje są, w tym czyms proporcji nie ma kompletnie i wygląda to słabo, nie wiem może to wina już 997 że poszerzanie ich nikomu jeszcze dobrze nie wyszło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.05.2022, 22:04 

Dołączył: 9.06.2016
Posty: 15
Panowie, niepotrzebnie taka napięta atmosfera się tu stworzyła. Nikomu nic nie wciskam na siłę i nie oczekuję braw. Każdy żyje po swojemu, robi to co uważa za słuszne i jeździ tym co sprawia mu frajdę. Podzieliłem się z wami efektami mojej pracy i jeśli choć jednej osobie przeglądającej wątek spodobało się to co udało mi się zrobić, to dla mnie wystarczająca motywacja. Nie ukrywam, że liczyłem na bardziej konstruktywne uwagi, ale mówi się trudno.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.05.2022, 22:17 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1554
Nr klubowicza: 582
Pozwolę sobie na parę uwag po przejrzeniu produkcji Akiry.
Zdecydowanie jest to projekt bardziej spójny wizualnie, uważam ze oba zderzaki wyszły bardzo dobrze.
Do takiej szerokości brakuje mi tylnej lotki w stylu aero.
Wnętrze dla mnie super, ale przy takim wnętrzu nie pasuje mi ta kierownica.
Co do kół już się wypowiedziałem, sam lubię parapety, ale tutaj jakoś za szeroko mi się wydaje.
Brakuje mi jednolitego koloru całego samochodu, myśle ze wiele by zyskał, taki bicolor gubi linie niestety.
Dodam jeszcze ze nie jestem fanem 997 jako modelu i może dlatego mam takie podejście.
Pozdrawiam
Bernard




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.05.2022, 22:21 

Dołączył: 9.06.2016
Posty: 15
berni500 napisał(a):
Brakuje mi jednolitego koloru całego samochodu, myśle ze wiele by zyskał, taki bicolor gubi linie niestety.


Auto oczywiście będzie w jednym kolorze. Na początku przyszłego powinno być już całe żółte. Obecnie jest na tym etapie:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.05.2022, 22:32 

Dołączył: 18.01.2016
Posty: 887
Nr klubowicza: 770
Ja jestem z tych "ORTODOKSÓW " i trzymam się tradycji i oryginału.
Ale, pełen szacun za pomysł , prace i wykonanie !! Wnętrze - PETARDA !!
Auto spełnia swoje - robi SHOW ! i tak trzymać.




_________________

BartekG
Jest 911-996.2 - C2 - manual
Był : Boxster 986 -2,7 manual


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 5.05.2022, 22:38 
Mnie się podoba, że to nie jest odrympolony przecinakiem kawał auta a na to walnięte dokładki przytwierdzone na wkręty i silikon jak w RWB (oczywiście przesadzam, ale tylko nieznacznie). Proporcje mi trudno ocenić, te zdjęcia są głównie z bardzo bliskiego planu, chociaż wydaje mi się, że tego typu poszerzenia po prostu lepiej wyglądają/pasują do starszych aut, nie tylko 911.
Natomiast niektórzy koledzy chyba troche przesadzają z przeżywaniem tego, że ktoś ze swoim samochodem zrobił coś co nie jest w ich guście.

PS: No i żółty najlepszy kolor :)


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.05.2022, 22:38 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4943
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
@Polit
Z chęcią zobaczę efekt końcowy! Tak jak pisałem wcześniej, wygląd zewnętrzny to nie moja bajka ale jeszcze raz szacun za podjęcie się takiego wyzwania :-)

@kecaj73
W oryginałach, szczególnie w tych starszych, starych i bardzo starych, jeżeli jest pełna seria to uwierz mi jest się czym podniecać :-)




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2022, 8:53 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 841
Myślę, że spora część osób tutaj nie jest przeciwko przeróbkom, po prostu tutaj jest już bardzo mocno...skrajnie.

Jakbym się miał szerzej uzewnętrznić to poza tym pozytywnie przyjętym przez wszystkich środkiem który mi się też podoba bez żadnych ale, to tylna część nadwozia wygląda imo lepiej niż przednia, mi nie podoba się kształt przednich błotników po tym poszerzeniu, szczególnie patrząc od strony drzwi. Nie wiem czy to się da jakoś inaczej zaprojektować, ale tak jak jest to wg mnie słąbo. Całe auto jakby było trochę węższe to wyszłoby mu to na plus.

Felgi - lubię felgi z rantem ale te mi się nie podobają, nie wiem czy przez to że już takie walce czy przez wzór, chyba najsłabszy element całego projektu.

Ducktail nie podoba mi się na żadnym 911, są ładniejsze skrzydła, nawet goły tyłek po lifcie w wersji z 4S będzie ładniejszy...

Projekt ambitny, co nie znaczy że każdy projekt musi się udać. RWB na starych generacjach jakoś jeszcze wygląda (chociaż też nie każe), nie wiem co to definiuje ale wydaje mi się, że tutaj tego "czegoś" brakuje.

Na pewno będzie zwracało uwagę bo jest inne, ale różne dziwadła jeżdżą po drogach i nie każde zwracają uwagę w pozytywnym znaczeniu, a chyba o pozytywny odbiór chodzi a nie tylko żeby było dziwne.

W takiej skali 1-10 dałbym za całokształt 5. Bezstronnie, bez hejtu, bez zazdrości. To tyle mojej niezwykle istotnej opinii ;). Fajnie jakby coś z tego wyszło, może finalnie będzie spoko, może na żywo efekt też będzie inny i będzie trzeba odwołać to co się napisało :).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2022, 10:58 

Dołączył: 16.05.2020
Posty: 152
Prawda jest taka, ze kazdy lubi co innego i to jest piekne. ;)

Dla mnie to juz kapke za szeroko, natomiast fajnie popatrzec na sam proces. Super sprawa ze skanem 3D i zrobieniem przymiarek!

Wnetrze wyszlo fantastycznie. :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2022, 17:28 

Dołączył: 17.01.2017
Posty: 57
Mata napisał(a):

@kecaj73
W oryginałach, szczególnie w tych starszych, starych i bardzo starych, jeżeli jest pełna seria to uwierz mi jest się czym podniecać :-)


Masz rację. Miałem kilka starych samochodów np cadi z 1959 i obowiązywała mnie zasada im bardziej oryginalny tym lepiej. Ale mowa o w miarę świeżym wozie którego modelu jest ...dużo.
Wracając do klasyka, mam dwa Porsche ze znanym widebody z lat '80 i jara mnie to 😉 bardziej niż seria.
Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2022, 20:06 

Dołączył: 1.01.2018
Posty: 355
Nie ma po co się napinać - przy okazji pamiętajcie, że to @Polit jest właścicielem tej 911tki i będzie musiał z nią żyć ;) będąc wytykanym paluchami przez purystów w swoich 2.7 :) Mógłby też pociąć tą 997 flexem, nagrać z tego film na jutubę i zgarnąć kasę z reklamy tarcz do szlifierek. Jego pieniądze, jego czas i jego sprawa co z tym robi. Fajnie, że pokazał się publicznie z projektem (aczkolwiek od dłuższego czasu w Łodzi już o nim trochę było słychać) i mam nadzieję, że nie poprzestanie na niej i już mu po głowie chodzi kolejny projekt - bo właśnie w różnorodności według mnie kryje się cały ten urok.

P.S.

Jak lubicie widebody to popatrzcie na RSR 3.0 z 1974 - jest na co.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2022, 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 768
Nr klubowicza: 667
Przepraszam ze zadam być może głupie pytanie. Ale czy przy tak szerokich felgach one zawsze musza wystawać po za oponę?
Opona ma rant ale on nie ma czego chronić bo felga jest szersza niż opona.




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.05.2022, 8:58 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1554
Nr klubowicza: 582
Nie muszą i nie powinny, tylko dorwać oponę o szerokości 365 na profilu 15 mega trudno jest.
Pozdrawiam
Bernard




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.05.2022, 16:18 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 837
Seb napisał(a):
Przepraszam ze zadam być może głupie pytanie. Ale czy przy tak szerokich felgach one zawsze musza wystawać po za oponę?
Opona ma rant ale on nie ma czego chronić bo felga jest szersza niż opona.


To element tego stylu. Lepiej wchodzą w nadkole jak spuscisz powietrze ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.05.2022, 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
I kolejne bicie piany na forum. Tony szpachli dobrze to napisał jego pchły jego cyrk brakuje w kraju showcarów jedynie nuda nuda i nuda. Możę jakąś rzadką i limitowaną wersje grzechem by było pociąć ale seryjne wielkonakładowe 997 tylko zyska na oryginalności projektu.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.05.2022, 17:34 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 768
Nr klubowicza: 667
Mikołaj napisał(a):
Seb napisał(a):
Przepraszam ze zadam być może głupie pytanie. Ale czy przy tak szerokich felgach one zawsze musza wystawać po za oponę?
Opona ma rant ale on nie ma czego chronić bo felga jest szersza niż opona.


To element tego stylu. Lepiej wchodzą w nadkole jak spuscisz powietrze ;)
Aha




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2022, 0:01 

Dołączył: 9.06.2016
Posty: 15
Powoli widać finish:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2022, 9:05 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1554
Nr klubowicza: 582
O proszę, zupełnie inny samochód.
Ja tego ducka z tyłu nie widziałem, po malowaniu zdecydowanie klapa lepsza.
Ciekawy jestem jakby wyglądało z lotka z GT3 RS.
Do kół to się chyba nigdy nie przekonam 🤪
Pozdrawiam
Bernard




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2022, 9:56 

Dołączył: 22.12.2021
Posty: 59
WoW!
Wygląda rewelacyjnie.
Karoseria przechodzi płynnie w poszerzenia co bardzo mi się podoba! Czarne dokładki też robią robotę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum