Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 11.09.2016, 12:26 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
Witam serdecznie wszystkich jestem z trojmiasta zakupiłem własnie swoje pierwsze Cayenen 4,5turbo 2003 rok auto ma 127000km i ma oczywiscie kilka usterek
1 chciałbym prosic o porade jakie oleje wymienic na poczatek i co zrobic aby sie cieszyc nowym nabytkiem dlugo.
2 oczywiscie jest kilka bledow i brakow mianowicie swieci siekontrolka silnika i czasem delikatnie drga na wolnych obrotach sprzwedajacy twierdzi ze jedna z cewek jeszcze nie robilem zadnej diagnozy.
3swieci sie kontrolka zawieszenia i napis aby sie udac do serwisu ale to dopiero po ruszeniu
4 auto nie miało akumulatora w bagazniku pod subuferem pyły puste kable zaizolowane :D wlozylem aku ale jest jeden kabel od klemy plusowej zakonczony jakims duzym bezpienikiem wolny cos musialo tam byc zamontowane ale tego nie ma i co to moglo byc ?
auto posiad ajedna wieksza opone i jak raptownie przyspieszam to czasem glupieje esp jak je wylacze jest ok oczywiscie opone zmienie jak najpredzej

prosze o pomoc i porade oraz jaki zakupic interfejs lub kabel do diagnozy

z gory dziekuje .Posiadam warsztat blacharki w trojmiscie jak cos to sluze pomoca i wdziecznioscia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2016, 13:31 

Dołączył: 9.09.2016
Posty: 13
Jestem tu też krótko ale zdążyłem przeczytać że na osowie w gdańsku jest pan który dobrze ogarnia porsche


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2016, 21:33 

Dołączył: 5.02.2014
Posty: 61
Witaj...

Co co oleju ja leje 0w-40 mobil do Cayenne
a z błędami podjedź do Irka na Osowej Nowy Swiat 15 tel.601-914-911 Serwisuje i naprawiam u niego moje Turbo S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2016, 19:50 

Dołączył: 8.11.2015
Posty: 40
Witaj
Jestem też z 3 miasta (Gdańsk), daj znać na priv to się zgadamy.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2016, 23:30 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
Przede wszystkim chciałbym wszystkim podziekowac za odpowiedzi byłem dzisiaj u p.Irka na osowej ale lipa jest problem u mnie z diagnozą czyli komputer nie łączy sie ze sterownikiem silnika jest gdzies przerwa i to kolejna moja prośba o pomoc w tym co moze byc z ta diagnozą oraz problem z prawym amortyzatorem pan irek zaproponował aby sprawdzic instalacje przy nim ale tam wszytko ok i nie wiem co dalej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2016, 7:14 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Pytanie co to za komputer serwisowy - jak sprawdzalem mojego boxtera przed zakupem to w jednym warsztacie nie mogli sie podlaczyc i mowili ze cos musi byc popsute w aucie, zas w drugim gdzie serwisuje swoje prosiaki podlaczyl sie bez problemu..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2016, 9:00 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1630
Lokalizacja: Warszawa Boxster S 986
Nr klubowicza: 694
Nie powinno się jeździć z jednym większym / mniejszym kołem. Mechanizm różnicowy za chwile powie pa pa...




_________________

ROADSTER Boxster S 986


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2016, 9:47 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
co do oponki to wiem wiem dzisiaj zakładam odpowiednia natomiast co do diagnozy to sprzet serwisowy i warsztat to serwis porsche


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2016, 10:11 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
Arkjef, czyli PIWIS się nie połączył z kompem?
Podejrzewam, że kupiłeś od handlarza i jak tak, to mogą być takie jaja, że głowa mała, skoro nawet nie pokwapił się wymienić opony na taką w takim samym rozmiarze (nie wspominając o firmie, modelu i głębokości bieżnika) i wymienić cewki nawet na używaną,ale sprawną - bo przecież dla większości z nas przy zakupie jakby coś zaczęło drgać na wolnych obrotach to samochód zostałby zdyskwalifikowany
Ja już od kilku tygodni jeżdżę za Cayennem Turbo 4.8 (nie tylko w PL) i jest dramat - musiałbym włożyć 1/4 wartości po ściągnięciu w naprawę-doprowadzenie do normalnej sprawności technicznej- bez ujęcia oczywiście pakietu startowego.
Nie interesowało Cię co w tak kosztownym w utrzymaniu aucie kryje się pod postacią kontroli check engine?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2016, 10:55 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Z moim boxem tez bylem w serwisie Porsche (Zmujdzka w Krakowie) i sie nie polaczyl. U Radwanskiego bezproblemowo i on sam mowil ze komp do kompa tez nie podobny..
W moim cayenne check dotyczyl wypalonych katalizatorow wiec pierdola moze u Ciebie podobnie bo auto juz stare..




Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2016, 12:55 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
Ja zrozumiałem, że Arkjef był w autoryzowanym serwisie Porsche, który diagnostyki dokonuje za pomocą PIWISa a nie w warsztacie obsługującym samochody Porsche...stąd moje zdziwienie, że się nie połączył

Tsubasa, na Żmujdzkiej podłączają się Boschem? Bo jak tak, to tu jest wina, że nie widzi sterownika. U mojego znajomego w warsztacie boschem nie mogli wyłapać panamery 3.0


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2016, 14:14 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9165
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Arkjef był u p. Irka, nie w ASO. Pytanie jaki tester ma p. Irek?




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2016, 14:23 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Wydaje mi sie ze Bosch. W sumie smieszna sytuacja bo dzieki ich ogledzinom znacznie zbilem cene auta a sugestia ze komputer jest uszkodzony bo go tester nie czyta to byla wisienka na torcie ;)
Potem jednak juz tam przestalem jezdzic z samochodami..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.09.2016, 1:47 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
Dzięki panowie za zainteresowanie moim tematem ,
SebastianP- Zainteresowała mnie kontrolka silnika ale dodam tylko ze auto ma 127tys kilometrów przebiek potwierdzony w ASO sam osobiscie potwierdzałem auto kupiłe w bardzo dobrej cenie odkupiony od ubezpieczyciela w szwajcari po kradziezy brakowalo tapicerki uszkodzone zamki a co wiecej nie wiem to sie tylko dowiedziałem a co handlarzyna tam powsadzał tego nie wiem jezeli chodzi o brak komunikacji z tiptronikiem sprawa sie wyjasniła w lewarku od biegow jest taka plytka która pokazuje kiedy jestesmy na tiptronik a kiedy nie i tej własnie plytki nie było dzis ja zamontowałem i jest ok ale komunikacji ze sterownikiem silnika niema nadal

a do diagnozy był urzywany PIWIS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.09.2016, 9:02 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
arkjef napisał(a):
Dzięki panowie za zainteresowanie moim tematem ,
SebastianP- Zainteresowała mnie kontrolka silnika ale dodam tylko ze auto ma 127tys kilometrów przebiek potwierdzony w ASO sam osobiscie potwierdzałem auto kupiłe w bardzo dobrej cenie odkupiony od ubezpieczyciela w szwajcari po kradziezy brakowalo tapicerki uszkodzone zamki a co wiecej nie wiem to sie tylko dowiedziałem a co handlarzyna tam powsadzał tego nie wiem jezeli chodzi o brak komunikacji z tiptronikiem sprawa sie wyjasniła w lewarku od biegow jest taka plytka która pokazuje kiedy jestesmy na tiptronik a kiedy nie i tej własnie plytki nie było dzis ja zamontowałem i jest ok ale komunikacji ze sterownikiem silnika niema nadal

a do diagnozy był urzywany PIWIS


Dzięki za wyjaśnienie, info o tym, że auto po kradzieży wszystko wyjaśnia. Teraz dobry elektryk i ogarniesz temat


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.09.2016, 23:38 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
co przez to rozumiesz ze wszystko wiadomo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.09.2016, 8:06 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
arkjef napisał(a):
co przez to rozumiesz ze wszystko wiadomo.


Napisałem, że informacja o tym, iż auto jest kradzione wszystko mi wyjaśniła, ponieważ (przed info o kradzieży) dziwne dla mnie było to, że PIWIS nie połączył się z ECU, a w aucie pokradzieżym wszystko może być możliwe z elektryką - tak mi się wydaje, zwłaszcza, że napisałeś w innym wątku, iż złącze obd było odcięte i nie wiadomo czy wszystko jest odpowiednio skompletowane.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.09.2016, 10:30 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
No tak dokładnie ,ale co z tym teraz zrobic ,odrobine sie znam na elektryce gdyby kotoś posiadał jakis schemat lub podpowiedzie gdzie mam szukac to moze by coś sie udało ,jak pisałem ze jeżeli diagnoza silnika jest po Canie to podłłaczyłem sie bez pośrednio w sterownik z canami imtez to nic nie dało
podłaczając urządzenie Delphi łącze sie tylko z zegarami a tam jest taki błłąd

00470 szyna danych sterowania regulacja jednoprzewodowa nieprawidlowe dzialanie obwodu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.09.2016, 10:56 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
arkjef napisał(a):
No tak dokładnie ,ale co z tym teraz zrobic ,odrobine sie znam na elektryce gdyby kotoś posiadał jakis schemat lub podpowiedzie gdzie mam szukac to moze by coś sie udało ,jak pisałem ze jeżeli diagnoza silnika jest po Canie to podłłaczyłem sie bez pośrednio w sterownik z canami imtez to nic nie dało
podłaczając urządzenie Delphi łącze sie tylko z zegarami a tam jest taki błłąd

00470 szyna danych sterowania regulacja jednoprzewodowa nieprawidlowe dzialanie obwodu



Z tego co widzę na forach, ale nie porsche to gdzieś musi być przerwa na kablach lub moduł CAN wadliwy, ale może niech się znawcy wypowiedzą.

Jeszcze pytanie: czy próbując połączyć się z komputerem w aucie przekręcasz kluczyk (tak, aby zapaliły się kontrolki) czy go nie wkładasz do stacyjki?

Może Ci się przyda w przyszłości:

http://workshop-manuals.com/porsche/

http://www.laneholloway.com/wp-content/uploads/2009/07/cayennemaintenance.pdf


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.09.2016, 22:38 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
dziekuje :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum