Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 2.09.2020, 11:03 

Dołączył: 28.11.2016
Posty: 264
Wybieram się Boxsterem na Silesię. Jeszcze nigdy tam nie byłem i nie mam też doświadczenia na tym - moim zdaniem - dość szybkim torze.
Bywałem na wolniejszych, Lublin, Radom, Łódź.

Chętnie posłucham porad kolegów, którzy już tam byli.

Planuję jazdę na oponach drogowych, auto też mam w 100% seryjne, drogowe.

Z góry dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.09.2020, 12:11 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Ja ostatnio jeżdżę wszędzie 997.2 na oponach drogowych. Jest zupełnie OK, na Silesii też. Tylko trzeba patrzeć na temperaturę oleju i hamulce - prosta przeciwległa do startowej jest dla nich mocno wyczerpująca.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.09.2020, 12:47 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 768
Nr klubowicza: 667
Ja byłem swoim Boxsterem na Silesii w lipcu.... lalo Tez miałem pewne obawy ale w pełni seryjne auto daje radę




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.09.2020, 14:22 

Dołączył: 5.12.2019
Posty: 362
jak stary płyn proponuje zmienić , jak będziesz dawał mocno to zaciski zmienią odcień . proponuje nie wszystkie kółka na pełnym ogniu .... ale kto upilnuje :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.09.2020, 14:41 

Dołączył: 28.11.2016
Posty: 264
Dzięki za odpowiedzi.
Jeżdżę na RBF i zmieniam co roku. Zaleję na świeżo.

Co do monitorowania temperatury oleju, to nie za bardzo mam taką możliwość, bo musiałbym dołożyć czujnik/zegar (to jest Boxster 986).

Co do opon, to mam Pilota Sport/Potenzę, więc jest to raczej rozsądna opona drogowa, a nie jakiś śmieć.

Co do pilnowania, to myślę, że jestem w stanie się opanować :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.09.2020, 14:50 

Dołączył: 8.06.2020
Posty: 41
Witam,
Ja bardzo polecam ten tor.
Chyba najlepszy w Polsce dla bezpiecznej zabawy, z resztą nie bez powodu ma "błogosławieństwo" od Porsche :D . Przeciwległa prosta faktycznie może dać popalić silnikowi i hamulcom ( dohamowanie z ponad 200 do ok 60 :lol: ) Będzie Pan zadowolony :)
A tak przy okazji, klubowicze - jaki jest Wasz najlepszy czas okrążenia na Silesia R na oponach drogowych ?
Horse


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.09.2020, 17:27 

Dołączył: 5.12.2019
Posty: 362
Pierwszy ( pewnie nie ostatni ) raz na torze 2.01 SLK 55 AMG niestety tylko dwa wyjazdy . Zużyte tarcze, klocki i opony szybko powiedziały dość...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.09.2020, 12:11 

Dołączył: 28.11.2016
Posty: 264
Panowie, dzięki za rady.

Raport z wyjazdu jest taki:
Najlepszy czas 2.10.8 regularne 2.11

Seryjne opony szybko płyną niestety - na 5-6 okrążeń w sesji dawałem radę robić jakieś 3 bez nadmiernego płynięcia. Ogólnie po tym doświadczeniu, uważam, że sportowa opona jest podstawą jazdy torowej. Po całym dniu takiej jazdy, opony, które miały 5-6 mm mięsa spokojnie wystarczyły na powrót 350 km do domu.

Zmieniłem na świeżo RBF660, co odwdzięczyło się zerowymi problemami z zagotowanymi hamulcami.

Mechanicznie na 20-letnim Boxsterze S z przebiegiem 315k te jazdy nie zrobiły wrażenia. Zero ubytku oleju, jakichkolwiek dziwnych objawów po sesjach.

Nie odnotowałem zużycia klocków (nie ubyło ich na tyle, żeby można było to odnotować wzrokowo), ale ogólnie miałem ich dość sporo. Za to usmażył mi się czujnik zużycia klocków i jeździłem ze świecącą kontrolką cały dzień :)

Ogólnie polecam i -choć na następny raz na pewno będę miał sportowe opony - spokojnie można latać seryjnym Porsche. Rekordów może się nie zrobi, ale radość z jazdy nieziemska.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum