Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Username Password Log me on automatically each visit Register

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: Silniki Macan
PostPosted: 27.05.2022, 15:13 

Dzień dobry
Jestem w rozterce i może pomożecie mi w wyborze?
Skonfigurowałem Macana T i mam już na niego wstępną ofertę.
Jednak nie byłbym sobą gdybym nie kombinował z czymś mocniejszym.
I tak zacząłem oglądać samochody z Porsche Approved gdzie zainteresowały mnie trzy oferty:

https://finder.porsche.com/pl/pl-PL/det ... any-9VVP2O

https://finder.porsche.com/pl/pl-PL/det ... any-138PZ0

https://finder.porsche.com/pl/pl-PL/det ... any-1GQDW4

Mój faworyt z numerem dwa :D
Jednak pozostaje pytanie o trwałość silników? Nie dojdziemy do tego jak były użytkowane a chciałbym żeby samochód został w domu przynajmniej z 6/7 lat a przebiegi około 20000 rocznie.
Co sądzicie? Nowy słabszy czy używane Turbo, S lub GTS?
Z góry dzięki za rady

Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Silniki Macan
PostPosted: 28.05.2022, 19:53 

Cześć, generalnie brałbym silnik lepszy niż w T ale te oferty sa zbyt stare… jak chcesz trzymać auto tyle lat to pierwsze na końcu będzie miało 13-14 lat i przebieg o ponad 100 tys wyzszy. Drugie podobnie. Jeśli już rozważasz to 3cia oferta ma najwiekszy sens. Trudno doradzic bo nie wiem jaki masz profil akceptacji ryzyka. Nowy to nowy, masz gwarancje i zapach nowości ale silnik bida, używany to wiadomo… nikt nie kupuje silnika turbo zeby jezdzic nim “spokojnie”.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28.05.2022, 23:24 

Również wziąłbym nową sztukę, nawet z mniejszym silnikiem.Pamiętaj nowe to nowe ale zastanów się czy nie lepiej dopłacić do wersji S i cieszyć się podwójnie:)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29.05.2022, 23:18 

Dzięki
Macie 100% racji. Zdecydowanie wolałbym S-kę tylko jak dorzuciłem kilka „niezbędnych” elementów to wyszło 450 tysięcy a to już mi pachnie rozwodem :angel4: ,
Jeszcze mam chwilę bo eski i GTS mają krótszy czas realizacji zamówienia.
Może dam w łepek śwince skarbonce :wink:

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30.05.2022, 10:20 

Ewentualnie nowy model T i dołożyć jakiś box - wtedy przyspieszenie będzie w granicach modelu S. To też powód dla którego Porsche nie podniosło mocy modelu T, bo przyspieszenie byłoby jak S Mój model T już za tydzień do odbioru, chyba jeden z pierwszych w PL będę miał

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30.05.2022, 12:10 

Club number: 224
hej ja mam GTS-a , zrobione ok 20 tys. Mega motor, dobre osiągi i super dźwięk :) Polecam

Pozdrawiam

Paweł

911 997 TURBO :) 1/4 mili- 10.583 s > PCP Włocławek 2014
911 964 TURBO :)
Macan III GTS :)

http://www.willa911.pl

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30.05.2022, 12:42 

Żona niech wybierze kolor a ty reszte😉A jeśli chodzi o „niezbędne” wyposażenie to z doświadczenia wiem że z większości tego się nie korzysta a radochę daje silnik,skrzynia i sportowe prowadzenie👊😎

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30.05.2022, 14:18 

Zoltaberet wrote:
Żona niech wybierze kolor a ty reszte😉A jeśli chodzi o „niezbędne” wyposażenie to z doświadczenia wiem że z większości tego się nie korzysta a radochę daje silnik,skrzynia i sportowe prowadzenie👊😎

AMEN!

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30.05.2022, 20:24 

Jak brakuje kaski to ja bym nawet poczekał, dozbieraj i 3 litrowy silnik to podstawa. Macan jest za ciężki do 2 litrowego motoru, ten silnik to pasuje ale do polo albo golfa gdzie tez jest montowany. Brakuje mu mocy i momentu w dolnym zakresie obrotów i jest niegodzien marki porsche.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 31.05.2022, 10:13 

No normalnie wszyscy macie rację.
Mnie też bardzo zależy na większym silniku. Przecież ma to być prawdziwe Porsche. Nie ostatnie i nie jedyne ale prawdziwe.
Będzie trzeba poczekać. Jeśli ktoś z Was ma ochotę zobaczyć co wyrzeźbiłem w konfiguracji to wstawiam Wam kody. Pierwszy na Macana T, PP1K29M3 i drugi na Macana S, PP6I24D7.
Jeszcze raz dziękuję

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 31.05.2022, 15:42 

adamww1977 wrote:
No normalnie wszyscy macie rację.
Mnie też bardzo zależy na większym silniku. Przecież ma to być prawdziwe Porsche. Nie ostatnie i nie jedyne ale prawdziwe.
Będzie trzeba poczekać. Jeśli ktoś z Was ma ochotę zobaczyć co wyrzeźbiłem w konfiguracji to wstawiam Wam kody. Pierwszy na Macana T, PP1K29M3 i drugi na Macana S, PP6I24D7.
Jeszcze raz dziękuję
Najwiecej informacji dostaniesz na macanforum.com
Co do Twojego konfiguratora Macana S i z wiedzy jaka posiadłem:
- system PTV plus chyba nie ma większego sensu, mało odczuwalna różnica
- bardzo duża dopłata za ten są krój felg co standardowe z tym ze w innym kolorze - 11k to srogie przegięcie
- zastanów się nad kołem zapasowym czy nie chcesz dobrać, bo potem ciężko dołożyć, podgrzewana przednia szyba (nieduży koszt) i No must have to dla mnie relingi dachowe (nie wyobrażam sobie zakładać brzydkie zaczepy pod uszczelkę drzwi)
Co do wersji T Twojego konfiguratora:
- czarne listy boczne nie specjalnie będą pasować do wszystkich pozostałych szarych wstawek (oczywiście kwestia gustu, ja zostawiłem standard)
- kamery 360 - jedni odradzają drudzy polecają, mi wystarczy cofania, jestem z grupy odradzających którym dodatkowo nie podoba się widok kamery na froncie auta i w lusterkach
- tutaj te same zastrzeżenia z kołem zapasowym, podgrzewana przedni szyba i relingami a dodatkowo dostałbym chociaż adaptacyjny tempomat i asystent zmiany pasa ruchu
Moj kod konfiguratora: http://www.porsche-code.com/PP7B8MH8 jak coś to auto odbieram w ciągu tygodnia wiec mogę wypowiedzieć się na temat wyposażenia :)

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Ostatnie posty forum PCP

Przyklejone