Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 694
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
seteman napisał(a):
Pablos napisał(a):
seteman napisał(a):
Johnny napisał(a):
.

Może zablokujmy możliwość wystawiania tu aut przez nie-klubowiczów :)

Powodzenia


Wow😁”klubowicz” to brzmi dumnie😁

Dezo napisał(a):
Zabawne jest, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które podnieca zamieszczanie wpisów nie na temat. Zabawne i zadziwiające.


Pamiętaj 😁 „klubowicz” ma zawsze rację😁


Tu chyba nie chodzi o to czy klubowicz ma rację czy nie ale o to, że cena jest odklejona od rzeczywistości tak bardzo, że życie samo ją zweryfikowało. Komentarze miały za zadanie uświadomienie tego właścicielowi, który mógł coś zrobić w temacie i przemyśleć ewentualne ruchy co do urealnienia ceny jeśli chce sprzedać, a nie tylko sprzedawać.
Zamiast tego wzajemne uszczypliwości... szkoda czasu na takie rzeczy.


Pablos:) ale po co komentować cenę czyjegoś towaru...? a może sprzedający wystawił bo "musiał" wystawić i wcale nie liczy na to że sprzeda...:)
to tylko i wyłącznie jego sprawa:)
ale oczywiście wszystkim wątroba gnije na 4 strony :)

dlatego nie wystawiam swojego auta na forum (innych aut na innych forach tez nie) żeby uniknąć opinii "klubowiczów", znafcóf i innych którzy akurat się nudzą i postanowią wypocić tu swoje przemyślenia...


Po 1: to nie jest portal ogłoszeniowy czy aukcyjny, tylko forum
Po 2: forum dyskusyjne jest po to żeby, uwaga: dyskutować
Po 3: forum jest klubowe, spójrz na adres strony: porscheCLUB.pl

Jeżeli się myle - popraw mnie proszę, czekam na Twoją merytoryczną odpowiedź




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 14:14 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
Johnny napisał(a):
seteman napisał(a):
Pablos napisał(a):
seteman napisał(a):
Johnny napisał(a):
.

Może zablokujmy możliwość wystawiania tu aut przez nie-klubowiczów :)

Powodzenia


Wow😁”klubowicz” to brzmi dumnie😁

Dezo napisał(a):
Zabawne jest, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które podnieca zamieszczanie wpisów nie na temat. Zabawne i zadziwiające.


Pamiętaj 😁 „klubowicz” ma zawsze rację😁


Tu chyba nie chodzi o to czy klubowicz ma rację czy nie ale o to, że cena jest odklejona od rzeczywistości tak bardzo, że życie samo ją zweryfikowało. Komentarze miały za zadanie uświadomienie tego właścicielowi, który mógł coś zrobić w temacie i przemyśleć ewentualne ruchy co do urealnienia ceny jeśli chce sprzedać, a nie tylko sprzedawać.
Zamiast tego wzajemne uszczypliwości... szkoda czasu na takie rzeczy.


Pablos:) ale po co komentować cenę czyjegoś towaru...? a może sprzedający wystawił bo "musiał" wystawić i wcale nie liczy na to że sprzeda...:)
to tylko i wyłącznie jego sprawa:)
ale oczywiście wszystkim wątroba gnije na 4 strony :)

dlatego nie wystawiam swojego auta na forum (innych aut na innych forach tez nie) żeby uniknąć opinii "klubowiczów", znafcóf i innych którzy akurat się nudzą i postanowią wypocić tu swoje przemyślenia...


Po 1: to nie jest portal ogłoszeniowy czy aukcyjny, tylko forum
Po 2: forum dyskusyjne jest po to żeby, uwaga: dyskutować
Po 3: forum jest klubowe, spójrz na adres strony: porscheCLUB.pl

Jeżeli się myle - popraw mnie proszę, czekam na Twoją merytoryczną odpowiedź



+1




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 14:29 

Dołączył: 19.09.2012
Posty: 203
Johnny napisał(a):
seteman napisał(a):
Pablos napisał(a):
seteman napisał(a):
Johnny napisał(a):
.

Może zablokujmy możliwość wystawiania tu aut przez nie-klubowiczów :)

Powodzenia


Wow😁”klubowicz” to brzmi dumnie😁

Dezo napisał(a):
Zabawne jest, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które podnieca zamieszczanie wpisów nie na temat. Zabawne i zadziwiające.


Pamiętaj 😁 „klubowicz” ma zawsze rację😁


Tu chyba nie chodzi o to czy klubowicz ma rację czy nie ale o to, że cena jest odklejona od rzeczywistości tak bardzo, że życie samo ją zweryfikowało. Komentarze miały za zadanie uświadomienie tego właścicielowi, który mógł coś zrobić w temacie i przemyśleć ewentualne ruchy co do urealnienia ceny jeśli chce sprzedać, a nie tylko sprzedawać.
Zamiast tego wzajemne uszczypliwości... szkoda czasu na takie rzeczy.


Pablos:) ale po co komentować cenę czyjegoś towaru...? a może sprzedający wystawił bo "musiał" wystawić i wcale nie liczy na to że sprzeda...:)
to tylko i wyłącznie jego sprawa:)
ale oczywiście wszystkim wątroba gnije na 4 strony :)

dlatego nie wystawiam swojego auta na forum (innych aut na innych forach tez nie) żeby uniknąć opinii "klubowiczów", znafcóf i innych którzy akurat się nudzą i postanowią wypocić tu swoje przemyślenia...


Po 1: to nie jest portal ogłoszeniowy czy aukcyjny, tylko forum
Po 2: forum dyskusyjne jest po to żeby, uwaga: dyskutować
Po 3: forum jest klubowe, spójrz na adres strony: porscheCLUB.pl

Jeżeli się myle - popraw mnie proszę, czekam na Twoją merytoryczną odpowiedź


po 1: jest dział: Sprzedam, kupię, zamienię
Ogłoszenia dotyczące samochodów, części i drobiazgów Porsche.
po 2: fakt to jest forum i służy do dyskusji... ale myślałem że dorośli faceci nie maja czasu na dyskusje na temat ceny czyjegoś auta... cóż jak widać myliłem się...
po 3: skoro forum jest klubowe to dlaczego "klubowicze" dopuszczają do niego plebs jakim są nieklubowicze...?

nie interesuje mnie czy się mylisz bo nie jest moim zamysłem pouczanie kogoś, kto zapewne ma swój rozum i umie z niego korzystać. nie wiem tez czy moje odpowiedź na pytanie "klubowicza" jest merytoryczna czy tez nie bo zapewne liczyłeś ze tym tekstem mnie schowasz do jamki :)
nie lubię się kopać bo nie o to tu chodzi tylko jak czytam że "klubowicz" to, a "klubowicz" tamto i że zawsze ma racje to tak jak pisałem wcześniej gdzieś zalatuje to towarzystwem wzajemnej adoracji... jeżeli do tego zmierzają "klubowicze" to słabo to wygląda... może żeby korzystać z tego forum warto od razu nakazać bycie dumnym członkiem tej jakże elitarnej grupy na jaką chciałbyś kreować porscheCLUB.pl

EOT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 14.12.2022, 15:04 
Zarówno to, jak i pare innych ogłoszeń z cenami wybujałymi jak ego sprzedających, zostało adekwatnie skomentowane zarówno przez klubowiczów jak i nie-klubowiczów, więc nie wiem po co na siłę próbujecie z tego zrobić jakiś argument w tym temacie.

Jak już pisałem ja i inni koledzy - nie chce się komentarzy, to nie należy wystawiać rzeczy na sprzedaż na (żadnym) forum.
"Sprzedam, kupię, zamienię" to nadal dział FORUM, i to takiego nie o profilu sprzedażowym, ani tym bardziej nie jest to podstrona portalu sprzedażowego, więc jak ktoś nie potrafi sobie poradzić z komentarzami - droga wolna, np. na otomoto komentarzy nie ma, można tam próbować wciskać ciemnotę bez obaw że ktoś to wytknie.


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 15:10 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 485
Drogo czy nie , temat dzięki Wam cały czas jest na szczycie działu SPRZEDAM :D więc wystawienie wysokiej ceny ma jakieś plusy :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 15:32 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 694
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Przyjedź proszę na impreze klubową i sam się przekonaj czy to „towarzystwo wzajemnej adoracji”. Pisałbym to samo, nie ważne czyje byłoby to auto. Po prostu irytuje mnie pompowanie sztuczne cen za 996. Ktoś wystawił za 249, to następny wystawi za 280… co zresztą ma już miejsce. Auta stoją miesiącami a nawet dłużej (sic!) na ogłoszeniach. Stratni są na tym fani marki, którzy chcieliby takie auto kupić i jeździć, a nie trzymać pod kocem i liczyć na zarobek. To jest chore, z 996 zaczyna być jak z wiatrakami. Ja wiem że inflacja i tak dalej, ale bez przesady. Ja pamiętam jak ktoś tu 4S za 109k wstawił na forum. Dzisiaj za tyle to możesz 986 kupić. Niestety, próg wejścia w marke bardzo wzrósł…




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 16:09 

Dołączył: 10.09.2012
Posty: 82
GaMic napisał(a):
Dezo napisał(a):
Cześć Meta. Dziękuję za wsparcie.
Z 996 4S chyba raczej zostanę na dłużej.
Nie wiedzieć czemu, ten model ma czarny PR wśród "znawców". :lol:
Dla mnie to świetne auto. Powodem sprzedaży jest potrzeba zmiany. Tak po prostu...
Pozdrawiam


Bez urazy... ale nie "czarny PR", ale wygórowana cena... :?
Wiem, towar wart tyle ile ktoś zapłaci, ale za prawie 20 letnie auto nie będące jeszcze oldtimerem - ćwierć miliona... ? To jak na słynnym portalu był/jest boxster 986 za 130 tys (?) ...

Wiem, kolejny się wymądrza, zwłaszcza, że sam szukam i szukam i szukam... 996 4s - to to co mi się okrutnie podoba (te biodra !!! ) i od tego modelu zaczynam zawsze przeglądanie www , ale jednak 997 wygląda dekadę młodziej - zwłaszcza wnętrze, więc wybór przy takiej cenie jest jeden ...

PS: ze dwa dni temu widziałem 996.2 4S z przebiegiem 98 tys (2003r) - z Wrocławia... już ogłoszenie nieaktualne - cena 144 tys - ok, nie znam auta ani jego historii , ale -100tys... różnicy

Ale życzę udanej sprzedaży !


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 17:08 

Dołączył: 4.05.2011
Posty: 644
[quote="Johnny"]Przyjedź proszę na impreze klubową i sam się przekonaj czy to „towarzystwo wzajemnej adoracji”. Pisałbym to samo, nie ważne czyje byłoby to auto. Po prostu irytuje mnie pompowanie sztuczne cen za 996. Ktoś wystawił za 249, to następny wystawi za 280… co zresztą ma już miejsce. Auta stoją miesiącami a nawet dłużej (sic!) na ogłoszeniach. Stratni są na tym fani marki, którzy chcieliby takie auto kupić i jeździć, a nie trzymać pod kocem i liczyć na zarobek. To jest chore, z 996 zaczyna być jak z wiatrakami. Ja wiem że inflacja i tak dalej, ale bez przesady. Ja pamiętam jak ktoś tu 4S za 109k wstawił na forum. Dzisiaj za tyle to możesz 986 kupić. Niestety, próg wejścia w marke bardzo wzrósł…[/quote]

Ja ze 2 lata temu wystawiłem tu na forum 4S w takiej właśnie niskiej cenie i sprzedałem w dwa dni chyba. :D
Czy przez 2 lata zdrożały 2 razy? Tego nie wiem. Może warto było
trzymać :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 18:33 

Dołączył: 30.03.2018
Posty: 165
Pomijając wątek dotyczący tego konkretnego egzemplarza to mocno zastanawiające jest czemu zawsze najwięcej dyskusji jest odnośnie cen 996. Nie pamiętam z jakiego poziomu cenowego startowało 991 c2 ale obecną carrera T jest droższa od poprzedniej o 80k. 4 lata temu jak oglądałem uczciwe 964 to ceny były w okolicach 200k. Nawet 991 którym jeszcze dalej do youngtimerow niż 996 są o 80k droższe niż 5 lat wstecz. W żadnym przypadku nie widzę tak żywej dyskusji jak w wątkach o 996. Biorąc pod uwagę, że jest to bardzo często dla kogoś wejście w świat 911'stek to nie dziwią mnie wysokie ceny. Często ktoś je sprzedaje żeby zmienić auto na nowsze/starsze porsche i najzwyczajniej z tyłu głowy ma kwotę, którą może/chcę dołożyć a jeśli się nie uda sprzedać aura za określoną kwotę to będzie nim po prostu jeździć dalej bo nie ma na co go zamienić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 19:06 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
MDU napisał(a):
Pomijając wątek dotyczący tego konkretnego egzemplarza to mocno zastanawiające jest czemu zawsze najwięcej dyskusji jest odnośnie cen 996. Nie pamiętam z jakiego poziomu cenowego startowało 991 c2 ale obecną carrera T jest droższa od poprzedniej o 80k. 4 lata temu jak oglądałem uczciwe 964 to ceny były w okolicach 200k. Nawet 991 którym jeszcze dalej do youngtimerow niż 996 są o 80k droższe niż 5 lat wstecz. W żadnym przypadku nie widzę tak żywej dyskusji jak w wątkach o 996. Biorąc pod uwagę, że jest to bardzo często dla kogoś wejście w świat 911'stek to nie dziwią mnie wysokie ceny. Często ktoś je sprzedaje żeby zmienić auto na nowsze/starsze porsche i najzwyczajniej z tyłu głowy ma kwotę, którą może/chcę dołożyć a jeśli się nie uda sprzedać aura za określoną kwotę to będzie nim po prostu jeździć dalej bo nie ma na co go zamienić.


Bo procentowo 996 podrożało zdecydowanie bardziej niż wszystkie inne generacje, które wymieniłeś. A jest to kontrowersyjny model - i wcale nie mam tu na myśli wyglądu. Kontrowersyjny po usunięciu z równania modeli GT i Turbo. Poza tym sprzedając auto niszowe, poprzez forum trzeba liczyć się z komentarzami i różnymi opiniami. Nikt nie zmusza sprzedającego do obniżenia ceny.




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 20:08 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 423
a niech sobie sprzedaje za ile chce, widocznie ma taką ochotę, tak samo ze wszystkimi porsche, czy to zle ze są coraz drozsze modele 996 i 997? ja nie widze tutaj zadnego problemu :lol: :lol: a pisanie ze ktos pompuje ceny to niech sobie pompuje nawet i do miliona złotych..to jego auto, on sprzedaje i decyduje, jesli znajdzie sie klient za milion to jaki problem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 14.12.2022, 20:12 
prnit napisał(a):
a niech sobie sprzedaje za ile chce, widocznie ma taką ochotę, tak samo ze wszystkimi porsche, czy to zle ze są coraz drozsze modele 996 i 997? ja nie widze tutaj zadnego problemu :lol: :lol: a pisanie ze ktos pompuje ceny to niech sobie pompuje nawet i do miliona złotych..to jego auto, on sprzedaje i decyduje, jesli znajdzie sie klient za milion to jaki problem.


Przecież nikt mu nie broni, tylko niech się nie dziwi komentarzom. :roll:
Co do reszty - trzeba być chyba handlarzem, żeby się cieszyć ze wzrostu cen czegokolwiek.


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 23:57 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1565
Lokalizacja: Kraków
Nr klubowicza: 078
Johnny napisał(a):
Przyjedź proszę na impreze klubową i sam się przekonaj czy to „towarzystwo wzajemnej adoracji”. Pisałbym to samo, nie ważne czyje byłoby to auto. Po prostu irytuje mnie pompowanie sztuczne cen za 996. Ktoś wystawił za 249, to następny wystawi za 280… co zresztą ma już miejsce. Auta stoją miesiącami a nawet dłużej (sic!) na ogłoszeniach. Stratni są na tym fani marki, którzy chcieliby takie auto kupić i jeździć, a nie trzymać pod kocem i liczyć na zarobek. To jest chore, z 996 zaczyna być jak z wiatrakami. Ja wiem że inflacja i tak dalej, ale bez przesady. Ja pamiętam jak ktoś tu 4S za 109k wstawił na forum. Dzisiaj za tyle to możesz 986 kupić. Niestety, próg wejścia w marke bardzo wzrósł…


Podpisuję się wszystkimi kończynami.
"Inwestorzy" to najwięksi wrogowie "pasjonatów".




_________________

Piotrek
944 '86 3.0 wydmucha
996.2 C4 cabrio '02
997 TT '06
Cayenne Diesel S '14
Macan GTS '16

ex: 944 S2 '89


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.12.2022, 8:40 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 844
JayKay napisał(a):
Bo procentowo 996 podrożało zdecydowanie bardziej niż wszystkie inne generacje, które wymieniłeś.


To ciekawe. Ja się "kilka lat temu" zastanawiałem czy by nie kupić 993 z allegro za 95k, możesz mi pokazać takie które nieznacznie zdrożało od tej ceny?

Caymana S 2007 sprzedałem w 2014 za ok 75k, po ile dziś stoją takie 987c, dziś 8 lat bardziej przestarzałe? A po ile dziś są 7 letnie Caymany S czyli z 2015/2016?

Chyba jedynie Boxstery 986 stoją cenowo podobnie jak stały bo kilkanascie lat temu skasowałem za 2.7 ok 45k i dziś pewnie też bym za tyle go kupił..

Ktoś tam pisał że wysokie ceny blokują auta prawdziwym pasjonatom, którzy chcą nimi jeździć, to ja chciałbym zobaczyć jak ten pasjonat co kupił auto kilka lat temu np. 993 za 120k dziś je dobrodusznie wystawa za 90k bo przecież najeździł kilometrów więc powinien sprzedać taniej.. :roll:

Takie auta zawsze mają dołek cenowy w podobnym momencie a później odbijają. Jak szukałem dekade temu Clio V6 to w końcu trafiłem za kilkadziesiąt tysięcy poliftowe a jeszcze mnie kusiło żeby kupić minimalnie uszkodzonego przedliftowego za 30k PLN. Polecam sprawdzić ceny dziś jak narzekacie na wzrosty 996..

Dziś kiedy Dacia Duster kosztuje w dobrej wersji 110k PLN, wy się spodziewacie ze 996 znowu spadnie na 50k czy co? Za kilka lat najtańsze 996 z dziś będą się jawily jak przespana okazja życia dla tych którzy się przymierzali.. tak jak dziś wspominam 993 poniżej 100k..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.12.2022, 9:11 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
kilazz napisał(a):
JayKay napisał(a):
Bo procentowo 996 podrożało zdecydowanie bardziej niż wszystkie inne generacje, które wymieniłeś.


To ciekawe. Ja się "kilka lat temu" zastanawiałem czy by nie kupić 993 z allegro za 95k, możesz mi pokazać takie które nieznacznie zdrożało od tej ceny?




Dobrze, że umieściłeś „kilka lat temu” w cudzysłowie. Bo w 2019 roku szukając pierwszej 911, można było kupić 4S poniżej 100tyś., na tym forum od klubowicza. I tak - tamtego auta żałuje. Bo w takich pieniądzach zwykłe 996 to dalej fajne auto :) 993 jak pamiętam, już wtedy kosztowały sporo ponad 200k pln. Podobnie 964.
Co ciekawe 996 Turbo w tamtych latach były wystawione po 200-250k pln, i dalej można w tych pieniążkach znaleźć takie auto. Zatem to zwykłe wersje jednak procentowo w przeciągu kilku lat podrożały najbardziej i podtrzymuje swoje zdanie. Zwłaszcza, że cytat który wyrwałeś z kontekstu odnosił się do wypowiedzi kolegi - dot., cen 991, 996 i 964 (niech i 993 będzie) z ostatnich kilku lat.

Co innego kilkanaście lat temu… ;)

I żeby nie było - mi osobiście bardzo 996 się dalej podoba. I patrząc na niektóre ogłoszenia gdzie za ok 160k pln lub trochę więcej czy mniej są wystawione to znajduje uzasadnienie takiego wzrostu od 2019. Poza tym ja przynajmniej taką cenę za to co 996 oferuje (łącznie z pułapkami jakie czyhają) byłbym w stanie sobie wytłumaczyć. I jak widać coś w tym jest bo auta powystawiane za 250 czy nawet 300k (za zwykłe 996 z Japonii) wiszą. Takie tylko spostrzeżenie.
I oczywiście zdaje sobie sprawę, że często intencjonalnie wystawia się auto żeby się sprzedawało, a nie sprzedało tylko tutaj mam wrażenie wielu posiadaczy 996 okazało się „inwestorami” z przed kilku lat którzy pięknie łyknęli kit handlarzy.




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 16.12.2022, 9:34 
Jedna nadinterpretacja tam goni drugą :roll:
A przypomnę, że cały bałagan zaczął się od tego, że w czasie kiedy (nie wiem jak teraz - nie chce mi się sprawdzać, poza tym jest okres zimowo-świąteczny, z doświadczenia wiadomo, że teraz ofert będzie mniej i gorsze) można było 996 4S kupić za ~180-190, kolega wystawił swojego za 249 i jeszcze dziwił się komentarzom. Dodajmy że w tamtym momencie to była też kwota pozwalająca spokojnie rozglądać się za 996 Turbo, czy nawet 997 (już bez turbo oczywiście, ale jak tu napisano i z czym się zgadzam, mimo że uwielbiam swoje 996 - z wnętrzem wyglądającym 10 lat młodziej, już nawet pal licho te okrągłe lampy, które nie obchodzą nikogo poza internetowymi wojownikami), że nie wspomnę o 997.2 które przez jakiś czas wisiało za mniejsze pieniądze.
Także można sobie bajdurzyć jak to doinwestowane i w ogóle cudowne jest, ale aut się raczej nie sprzedaje w próżni.


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.12.2022, 9:59 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2024
993 chodziły koło 100-120k między 2009 a 2012.
Różnica miedzy 993 a 996 nie GT i nie Turbo jest taka, że 993 jest dużo ladniejszym i ciekawszym autem(to samo uważał ja 10 latek w 2000 roku ;)), plus liczba problemów silnika 996 wliczając: IMS, niewłaściwe smarowanie silnika, oszczędzanie na suchej misce, przegrzewanie się cylindrów, wycieranie i jajowacenie cylindrów. Same światła przednie są wynikiem braku kasy na osobną homologację świateł drogowych(choć akurat uważam że ładnie wyszło) i kierunkowskazów.
Kiedyś miałem okazję zobaczyć w odległości 40 metrów od siebie 993 4S i 996 4S. 996 wyglądało super dopóki nie podeszło się do 993 4S, które wyglądało cuuudnie, elegancko, klasa sama w sobie, auto idealne...
996 jest autem na które lubię popatrzeć, ale nie chciałbym mieć, cena faktycznie jest z kosmosu, zwłaszcza na automat, i tak inwestorzy są wrogiem pasjonatów numer 1.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 16.12.2022, 11:06 
Stare i nowe 911 mają swoje wady i zalety, zaletą wiatraków na pewno nie jest prowadzenie w porównaniu do nowszych konstrukcji, ale nadrabiają tzw charakterem i nikt im tego nie odbiera, mam też sporo znajomych którzy się w starsze niż 991 zwyczajnie nie mieszczą, także nie ma jednego najlepszego modelu, najlepszej budy itd i nie wiem po co ten temat spychać na takie tory... Jakby nie dość niesnasek już tu było :lol:


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.12.2022, 12:00 

Dołączył: 28.10.2017
Posty: 80
Boom
https://www.gieldaklasykow.pl/porsche-9 ... -pln-lodz/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.12.2022, 13:41 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 844
Duke napisał(a):
993 chodziły koło 100-120k między 2009 a 2012.
Różnica miedzy 993 a 996 nie GT i nie Turbo jest taka, że 993 jest dużo ladniejszym i ciekawszym autem(to samo uważał ja 10 latek w 2000 roku ;) .


Czy jest ładniejsze to twoje subiektywne odczucie, ja pamiętam czasy jak 993 było uznawane za najbrzydsze Porsche i znacznie brzydsze od 964 że względu na swoje leżące światła.. A teraz jest inaczej. Poza tym też ma swoje wady. Chodziło mi o to, że były czasy, kiedy 993 kosztowało mniej niż 996 a później było drożej i można było tylko płakać i nie kupować. Pamiętam też jak Dawid sprzedawał czarne 996 Turbo dawno temu za 140k i to było drogo bo można było kupić wtedy inne z 20tys taniej.

250k za 4s w automacie drogo na dziś ale też nie ma co liczyć już na 100k ani pewnie na 150k, chyba że ktoś sobie sam podejmie ryzyko i zaimportuje i doprowadzi do ładu. To co się pojawia w takich niskich cenach to są auta, których realnie nie ma, jakieś do zaimportowania, bez opłat itp.

Był za 110k w 2019 na forum i trzeba było brać bo to już wtedy była okazyjna cena i aż żal byli patrzeć, sam bym kupił jakbym nie miał wtedy innego auta. Ale okopywanie się przy tamtej cenie i liczenie ze teraz znowu się trafi.. mierne szanse.

Powiedzcie ile waższym zdaniem powinno dziś kosztować 996 baza, 996 polift, 996 4s i 996 turbo? Ile tańsze powinno być 996 z 1997 roku ok 993 z 1997 roku? Bo na mój gust 993 jest dwa razy droższe mimo tego samego rocznika. Więc albo coś tu jest za tanie albo coś za drogie..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum