Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 14.05.2015, 13:20 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
Mam bardzo podobne pytanie. Czy rzeczywiscie po zalogowaniu nie bedac czlonkiem Klubu powinienem widzec tylko po piec "ostatnich postow forum" w dziale "Przyklejone" i "Publiczne Forum", a jak wybiore opcje "Home" to wybor jest dwoch dzialow - Powitanie i Publiczne Forum? Czy jest opcja "rozszerzenia" listy ostatnich postow do ponad 5? Bedac 6 godzin "pozniej" w stosunku do czasu w Polsce, zwykle jest wiecej niz 5 nowych postow dla mnie I chcialbym miec opcje chronologicznej listy np. z ostatnich 24 godzin... Powiem szczerze, ze jestem uzytkownikiem forum od ok 6 lat, posty przegladam codziennie, ale poki co jestem zagubiony. Stylistyka, grafika, oprawa - OK, natomiast funkcjonalnosc poki co dla mnie wyraznie gorzej. Moze jest to tylko kwestia mojej "niewiedzy" odnosnie mozliwosci nowego Forum. Nie wiem, czy byl gdzies dostepny opis zmian i ewentualnie nowych mozliwosci, funkcji...

P.S. Wlasnie zauwazylem, ze przywrocono mozliwosc pokazanie avatarow nie-czlonkom. Dzieki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2015, 13:42 

Dołączył: 17.06.2009
Posty: 1644
Mam nadzieje ze to chwilowe ograniczenie bo nie sadze zeby forum dla nas z poza klubu (nawet byłych kilkuletnich klubowiczów :wink: )było tylko z pięcioma ostatnimi postami (to jest bzdura)
Chyba że opcją jest to zeby było tylko dla forumowiczów, co moim zdaniem jednak znacznie ograniczy tematykę tego forum i zamknie sie kontakt z nowymi potencjalnymi członkami. Bedzie to trochę kiszenie sie we własnym sosie.

Sam osobiście bardzo czesto zaglądałem na forum (chyba codziennie) choć dwa lata nie mam Prosiaka ale niedługo chce znow mieć ;-) i miedzy innymi dlatego zaglądam.
Forum dla mnie jest idealnym miejscem do przegladania rynku aut które mnie interesują. Wlasnie do tego działu czesto zaglądam. Teraz go niestety nie widzę.

Dajcie prosze znać jak to bedzie wyglądało,

Sama szata graficzna :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Adam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2015, 13:45 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
jczar - ten link powinien Ci pomóc:

search.php?search_id=newposts


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2015, 15:22 

Dołączył: 18.03.2007
Posty: 1369
Przykre to ale poza szatą graficzną, forma i sposób/możliwość przeglądania jest żenująca.
Poza 5 postami Przyklejonymi i 5 postami Ostatnimi oraz Działami "Powitalna" i "Publiczne forum PCP" nie widzę nic więcej.


Jeżeli to nie awaria i tak ma być dla nie klubowiczów... żenada

Wtedy OK, z marką sympatyzował będę nadal.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2015, 15:39 

Dołączył: 6.10.2013
Posty: 802
Nie chcę wrzucać kija w mrowisko, ale idea forum internetowego polega na otwartym dostępie, rozumiem, że klubowicze mieli szerszy dostęp i profity płynące z bycia w klubie, ale nie rozumiem ograniczenia w tej postaci, nowej odsłonie forum, które stało się czymś zamkniętym, czyli klubem, swoje pierwsze Porsche kupiłem właśnie dzięki forum, również dzięki forum je sprzedałem - tutaj podziękowanie, nie wstępowałem do klubu, gdyż brak czasu dyskwalifikuje mnie na wyjazdy klubowe :(
Chciałbym poprosić o wytłumaczenie co jest powodem ograniczenia dostępu.

Pozdrawiam

Krzysiek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2015, 16:23 

Dołączył: 18.03.2007
Posty: 1369
Szanowny Zarządzie PCP,

Wziąłem 3 głębokie oddechy na uspokojenie :D wieczorkiem trzasnę coś bardziej wzmacniającego.

Rozumiem że zmiana silnika (wyglądu) Forum to coś więcej niż kosmetyczny zabieg i wymaga dobrego przygotowania.
Rozumiem także że nie jest to pochopna decyzja i wymaga dużego nakładu pracy wielu ludzi.
Rozumiem również że wyżej wymienione elementy, w przypadku ludzi rozsądnych i myślących zostały głęboko rozważone a efektem jest AKTUALNY wygląd Forum w odniesieniu do NIE klubowiczów.

Szanuję ten sposób myślenia i postępowania i nie mam zamiaru go negować, bo to przecież PRZEMYŚLANA i ŚWIADOMA decyzja.

Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to ŻAŁUJĘ że jako wieloletni członek klubu, zostałem tak ad hoc pozbawiony dostępu do informacji, zasobów, wymiany doświadczeń, których byłem również częścią ponieważ mam inne niż Zarząd zdanie na temat np. aktualnego systemu Opłat członkowskich.
ŻAŁUJĘ również że tak zawzięcie sprzeciwiałem się kiedyś na Walnym (2006 ?2007 ?) pozbawienia z automatu członkostwa w Klubie osobom które sprzedały lub w jakiejś formie "straciły" (np. naprawiają) swoje samochody. Wtedy to np. kolega Duc, dziś w Zarządzie miał taką sytuację. Na szczęście jako Walne nie zabrakło nam wtedy rozumu.
Dziś po 10 nieprzerwanych latach w klubie, w pierwszym roku "absencji" Zarząd prostym pierdnięciem (wybaczcie kolokwializm) uciął dostęp, mnie i pewnie innym w podobnej sytuacji kolegom do czegoś co tworzyli lata wspólnie.

Może zrozumiałbym tą decyzje gdyby ograniczenia dotyczyły części związanej np. z imprezami, bo sam uważam że niektóre hmmm.... rzeczy pozostają w gronie Uczestników, wewnętrzną giełdą, możliwością umieszczania zdjęć, głosowania i ankiet związanych z życiem Klubu, ale taka formuła budzi mój głęboki sprzeciw.

Proszę o usunięcie mojego konta z Forum.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2015, 18:29 

Dołączył: 14.03.2013
Posty: 58
Drodzy Forumowicze

Na dzień dzisiejszy nie powinniśmy ulegać emocjom. Oficjalnie nikt z PCP nie potwierdził tak radykalnych zmian. Dajmy chłopakom czas na dokończenie pracy i dopieszczenie szczegółów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2015, 19:37 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
kl, bardzo dziekuje - wiec mozna zobaczyc wiecej jak 5 chronologicznie - bardzo dobrze - Vjackmax - check it out...

Ja mam nadzieje, ze te potencjalne braki to rzeczywiscie kwestia mojej/innych "niewiedzy" lub niezamierzonych "bugs"... Np. nie wierze, ze nagle pojawil sie moj avatar, a klubowicze nie sa identyfikowani (zauwazyliscie, ze nie ma formulki "klubowicz nr. xxx"?).

Nie wiem jak odbyl sie "production release", ale poki co podejrzewam problem z nie do konca zaplanowanym QA wersji Beta... Rozumiem, ze niekoniecznie pomyslodawcy/wykonawcy nowego Forum chcieliby otworzyc wersje Beta wszystkim, ale zdecydowanie potrzebny jest UAT majac na uwadze wszystkie glosy - od pozytywnych do negatywnych, od klubowiczow do nie-klubowiczow, uzytkownikow od wielu lat, jak I tych co dopiero zaczeli sie udzielac. Dostalismy informacje, ze bedzie zmiana, ale nic nie widzialem odnosnie czego zmiana miala dotyczyc. Oczekiwalem tylko zmiany szaty graficznej. Forum pewnie wyglada "ladniej" ale jak w wielu watkach pisalismy prawie wszyscy - gusty nie podlegaja dyskusji - wiec I ta szata graficzna to super dla jednech, bez znaczenia dla innych. Niestety poki co funkcjonalnosc nie taka do jakiej bylem przyzwyczajony (moze to tylko kwestia przyzwyczajenia), a przede wszystkim jakiej oczekiwalem (a moze nie powinienem miec oczekiwan, bo nie jestem klubowiczem).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2015, 20:18 

Dołączył: 25.03.2015
Posty: 113
Zarząd nabrał wody w usta .. coś jest na rzeczy ... chyba przekombinowaliście panowie .. :angry4:

Edit :

Panowie nowe forum ,a zdjęcia wyświetlają się jak zza światów .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2015, 21:40 

Dołączył: 7.03.2015
Posty: 186
Wizualnie nowa odsłona ok (z wyjątkiem tej szerokości wątków), natomiast bardzo okrojona treść w zasadzie zamyka to forum dla większości osób i raczej spowoduje jego marginalizację.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.05.2015, 2:04 

Dołączył: 5.10.2007
Posty: 412
Od razu widać że nie tylko ja jestem uzależniony od tego forum. Jak nie wejdę i nie przeglądnę postów choć dwa razy w ciągu dnia to coś mnie nie pokoi.

Panowie, myślę że to tylko coś chwilowego. Nie mam żadnych informacji, ale z drugiej strony to przecież dzięki Nam to forum żyło. W koleżeńskim tonie rzucę sugestię żeby się nie emocjonować i nie prosić o usuwanie kont, wierzę że niedługo wszystko wróci do normy.

I przy okazji prośba: Admini dajcie proszę znać o co chodzi, bo będzie parę zawałów ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.05.2015, 7:15 

Dołączył: 19.10.2012
Posty: 126
Chciałbym tylko dodać, że najprawdopodobniej jest to chyba nie w pełni działająca wersja forum.

Zostałem klubowiczem ponad tydzień temu i na starym forum zmieniono mi status, ale na nowym niestety nie widzę nic więcej niż Panowie z postów wyżej, mimo aktualnego członkostwa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.05.2015, 8:10 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 2053
Nr klubowicza: 068
Witam,
prace optymalizacyjne trwają - mogą się zdarzyć jakieś kłopoty z uprawnieniami.




_________________

Marcin
----------------
http://trzymajgaz.pl/about-me/
https://www.facebook.com/TrzymajGaz/
http://aidi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.05.2015, 9:04 

Dołączył: 27.03.2011
Posty: 246
Teraz większość forumowiczów ( tj. ci nieklubowicze) mogą sobie podyskutować o pierogach i pogodzie :lol: ... inne działy pozostają dla nich zamknięte :bootyshake:
Obecnie jedynie Klubowicze , czyli płatnicy składek mogą swobodnie przeglądać Forum, oraz wymieniać / dzielić się doświadczeniem i wiedzą o prosiakach, ...ale tylko we własnym gronie :shock: ..bardzo ciekawy pomysł, składam gratulację dla pomysłodawców.:crazy:

Dodam tylko, że kilka lat temu zrezygnowałem z członkostwa w Klubie / zaprzestałem wnoszenia składek - tj. zaprzestałem finansowania imprez forumowych, szczególnie dla kolegów z południowej części kraju. Powód ? - wówczas jak i dzisiaj Klub nie prowadził żadnej działalności dla Członków Klubu na północy kraju.
A swojego pierwszego prosiaka ( Boxstera S) kupiłem właśnie na tym Forum, nie będąc jeszcze Członkiem PCP.
Obecne zasady to już gwóźdź do trumny :help:

Mimo wszystko życzę powodzenia.
Sylwester


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.05.2015, 10:32 

Dołączył: 22.06.2009
Posty: 826
A ja tam w sumie się cieszę,że taką formę ma nowe forum...zamiast pięć razy dziennie buszować tu pójdę na spacer,a zamiast udzielać rad nowym fanom jedynej słusznej marki wypije drinka albo piwo... :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.05.2015, 11:45 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3887
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Czy różnego rodzaju "rady-porady" są zastrzeżone dla części "wewnętrznej, klubowej" ? Chyba nie. Czy coś stoi na przeszkodzie, żeby w ogólnodostępnej sekcji rozwinęła się "giełda pomysłów"?




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.05.2015, 12:04 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Piotrze bo w naszym kraju potrzebny jest ring do upustu adrenaliny i każdy pretekst dobry aby wylać gorycz ;)
Nie wiadomo czy lepiej zamknąć forum na tydzień lub dłużej czy stopniowo wdrażać zmiany? jak widać chyba to pierwsze było by bezpieczniejsze.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.05.2015, 13:01 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
pdmobil napisał(a):
Czy różnego rodzaju "rady-porady" są zastrzeżone dla części "wewnętrznej, klubowej" ? Chyba nie. Czy coś stoi na przeszkodzie, żeby w ogólnodostępnej sekcji rozwinęła się "giełda pomysłów"?


Nic nie stoi, oczywiście. Rzecz w tym, że cześć "rad-porad" opublikowanych przez nieklubowiczów została zassana do działu klubowego, tym samym stracili do nich dostęp m.in. ich autorzy...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.05.2015, 13:18 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3887
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
kl napisał(a):
pdmobil napisał(a):
Czy różnego rodzaju "rady-porady" są zastrzeżone dla części "wewnętrznej, klubowej" ? Chyba nie. Czy coś stoi na przeszkodzie, żeby w ogólnodostępnej sekcji rozwinęła się "giełda pomysłów"?


Nic nie stoi, oczywiście. Rzecz w tym, że cześć "rad-porad" opublikowanych przez nieklubowiczów została zassana do działu klubowego, tym samym stracili do nich dostęp m.in. ich autorzy...


I to takie straszne ? Czy nie ma nowych tematów do wymiany informacji?




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.05.2015, 15:41 

Dołączył: 6.10.2013
Posty: 802
https://www.pca.org/ - to się nazywa forum, jest część dla klubowiczów i jest świetna część dla "plebsu", nie wylewam goryczy, nie jestem w klubie, wyrażam swoje poglądy i to by było na tyle, pozdrawiam zadowolonych z siebie i bezkrytycznych w PCP :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum