Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 1.06.2023, 22:12 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3354
Lokalizacja: sercem i ciałem - poznań
Nr klubowicza: 075
...albo tak masz od nowości - przechodzisz na emeryturę- dbałeś ...dziś praktycznie jedziesz tylko rano po bułki :D no chyba że niedziela i słonecznie...przyj... ci ! musisz mieć dupowóz :( :(




_________________

Classic Porsche 911/964 Carrera 2


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.06.2023, 23:38 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 670
A czytaliście, że od maja konserwator mazowiecki zmienił zasady i na żółte można wrzucić jedynie auta 40+ ?

Podobno w innych województwach przechodzi jeszcze 30+, ale i tam może się to w każdej chwili zmienic, bo to autonomiczna decyzja konserwatora.

Sam się zastanawiam, czy dwóch swoich 964 na wrzucić na żółte u rodziców w Olsztynie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.06.2023, 8:54 

Dołączył: 25.03.2011
Posty: 96
Istnieje bardzo duże podejrzenie, że mamy do czynienia z powolnym, uzgodniony między partiami, zaciskaniem smyczy i odbieraniem naszej wolności…jak nic na odległość cuchnie SCT.

Strefa Czystego Transportu (w skrócie SCT) to wydzielony obszar, po którym mogą poruszać się wyłącznie pojazdy spełniające odpowiednie normy emisji spalin (tzw. normy Euro, które są powiązane z datą produkcji pojazdu).

Polecam zapoznać się z artykułem:

https://portalwarszawski.com.pl/2023/05 ... zku-z-sct/

Mnie rozbawił do łez fragment w dziale Informacje dodatkowe:
"użycie papieru o odpowiedniej grubości – min. 200g/m2)"

A teraz na poważnie.
Czy na forum jest osobą która z racjizawodu i "pro publico bono"
może nam wyjaśnić na podstawie jakiego przepisu jaśnie oświecony K... od zabytków miasta Wa-wy zmienia przepisy jak mu się chce?

Może warto zacząć działać i rozruszać inne kluby milosnikow samochodow i wnieść interpelację do sejmu/senatu(nie wiem,nieznam się gdzie) by skończyć z lokalnymi urzędasami i ich bezkarnie podejmowanymi decyzjami-"bo tak mi się podoba".
Nam potrzebne są klarowne i umocowane w prawie przepisy na lata by zabezpieczyć swoje kolekcje i chronić hobby jakie mamy.

O tym jak urzędasy greccy "zajechali" rynek samochodow w Grecji już pisałem powyżej.

A wiecie kto na tym skorzystał?
Kolekcjonerzy z Niemiec,Szwajcarii,Norwegii Szwecji.
Przez dwa lata krążyli lawetami czyścili Grecję z zabytków motoryzacji.

Ceny spadły o 70% i płacono sprzedajacym gotówkę do ręki bo na skutek blokady wyplat w bankach-wprowadzonych na skutek tzw."kryzysu i bankructwa Grecji" można było pobrać 50 euro z bankomatu na tydzień.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.06.2023, 1:27 

Dołączył: 5.06.2016
Posty: 91
Myślałem, że z tym warszawskim konserwą to jakiś żart lub błąd... Jednak nie.

Tak jest na oficjalnej stronie:

"Od 1 maja 2023 r. ZMIANA KRYTERIUM W KWALIFIKACJI POJAZDÓW DO WOJEWÓDZIEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO



Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje, że od 1 maja 2023 r. zmieniają się kryteria kwalifikacji pojazdów włączanych do ewidencji zabytków województwa mazowieckiego:

określa się wiek pojazdu na – minimum 35 lat, przy czym model lub typ pojazdu nie jest produkowany co najmniej od 20 lat; jego stan jest oryginalny, bez znacznych zmian podwozia, układu kierowniczego lub hamulcowego i silnika (minimum 75 % zachowanych części oryginalnych w tym główne podzespoły)
pojazd nie należy do produkcji masowej;
pojazd charakteryzuje się następującymi cechami:
stanowi świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia i jego zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową;
świadczy o kulturze materialnej, charakterystycznej dla dawnych i nowych form gospodarki, dokumentuje poziom nauki i rozwoju cywilizacyjnego;
rzadkość występowania zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym;
unikalność rozwiązań konstrukcyjnych i technicznych, innowacyjnych dla okresu powstania pojazdu;
pojazd składa się z oryginalnie wykonanych części lub został odrestaurowany na bazie oryginalnych części i dokumentów;
powiązanie z ważnymi wydarzeniami historycznymi, osobistościami lub osiągnięciami sportowymi;
zmiany pojazdu wykonane są zgodnie z technologią okresu produkcji.
e) dokumentuje etapy rozwoju techniki motoryzacyjnej."

Ja pierdziele, ale nas zdymają pięknie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.06.2023, 12:10 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3094
Więcej podpunktow nie mogli napisać ? :lol:
Wystarczyłby jeden ktory bym skwitował "to co k...a wolno jak nic nie wolno ".
Wspominałem już o pogłoskach ze maja zrobić - dążą do 40 lat a tu 35 - łaskawość władzy :D
Podejrzewam ze wszelkie wojewodztwa to zrobią do końca przyszłego roku . A zobaczycie ze docelowo za jakiś czas skończy się na 40 latach i takich podpunktach ze każdemu się odechce rej kolekcji w pl .
To tsunami motoryzacyjne antyspalinowe strasznie przyspieszyło :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.06.2023, 20:20 

Dołączył: 9.08.2021
Posty: 72
Pozostaje jeszcze sie na chwile przemeldowac poza mazowieckie i rejestrowac wozy na żółte i to szybko...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.06.2023, 6:53 

Dołączył: 17.04.2019
Posty: 89
Na podkarpaciu zostaje 30 lat i nie ma zakusów żeby to zmieniać - rozmawiałem z konserwatorem osobiście.
Jest jeszcze jedna kwestia: wkrótce zmieni się definicja pojazdu zabytkowego, w której będzie podany wiek pojazdu: minimum 30 lat.
Może to będzie "wyznacznikiem nie do podważenia", skoro taki zapis znajdzie się w ustawie prawo o ruchu drogowym.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum