Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 1.06.2020, 13:00 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1528
porsche-fanatic napisał(a):
podbijam temat,

czy ktoś wie czy rabaty w Porsche zmieniły się ostatnio na nowe samochody? czy coś więcej da radę wywalczyć czy jeszcze lepiej poczekać na "właściwy kryzys"?


Musisz zrobić tour po salonach, ale na kryzys w porsche nie licz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.06.2020, 15:19 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
Arekk napisał(a):
porsche-fanatic napisał(a):
podbijam temat,

czy ktoś wie czy rabaty w Porsche zmieniły się ostatnio na nowe samochody? czy coś więcej da radę wywalczyć czy jeszcze lepiej poczekać na "właściwy kryzys"?


Musisz zrobić tour po salonach, ale na kryzys w porsche nie licz.


pewnie dużo zależy od sytuacji; model/konfiguracja itp.

Wnioskując po ilości spamu od Volks. leasing banku z ofertami na używane samochody to pewnie na używkach wesoło nie jest..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.06.2020, 23:57 

Dołączył: 14.11.2009
Posty: 30
W grupie Porsche/Audi/VW Ok 15-16% jest możliwe normalnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.06.2020, 6:31 

Dołączył: 5.02.2018
Posty: 93
16% na porsche normalnie hm zycze powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.06.2020, 7:32 

Dołączył: 6.12.2014
Posty: 127
sponsor napisał(a):
16% na porsche normalnie hm zycze powodzenia

widziałem ogłoszenie koleżki który twierdził że ma możliwość rabatu do 20% w zależnosci od modelu, więc może coś jest na rzeczy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.06.2020, 12:52 

Dołączył: 5.02.2018
Posty: 93
krist napisał(a):
sponsor napisał(a):
16% na porsche normalnie hm zycze powodzenia

widziałem ogłoszenie koleżki który twierdził że ma możliwość rabatu do 20% w zależnosci od modelu, więc może coś jest na rzeczy

Mógłbyś podać namiary na te 20% a ja się tu gimnastykuje


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.06.2020, 13:31 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 837
krist napisał(a):
sponsor napisał(a):
16% na porsche normalnie hm zycze powodzenia

widziałem ogłoszenie koleżki który twierdził że ma możliwość rabatu do 20% w zależnosci od modelu, więc może coś jest na rzeczy


Tak rodzą się legendy - ale musi to być stary stock, idiotyczna specyfikacja i musi przejść przez czeską spółkę. Zajebisty jest ten temat 8)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.06.2020, 15:13 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
U brokera może się da urwać więcej niż kilka procent. W rabaty 20% nie chce mi się wierzyć. Chyba że faktycznie jakaś szalona konfiguracja ze stocku




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.06.2020, 13:27 

Dołączył: 30.04.2020
Posty: 31
Mi ostatnio proponowali w PCŁ 6% na Boxstera T , podobno na zwykłego do 8%. PCP na to samo auto 4%, a broker Select 6% . Wrocław tradycyjnie bez propozycji rabatu :D
Generalnie szału nie ma , poza tym dostawa na IV kwartal , to juz troche po sezonie na otwarty dach:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.06.2020, 15:00 

Dołączył: 23.12.2018
Posty: 254
Jantheplum napisał(a):
Mi ostatnio proponowali w PCŁ 6% na Boxstera T , podobno na zwykłego do 8%. PCP na to samo auto 4%, a broker Select 6% . Wrocław tradycyjnie bez propozycji rabatu :D
Generalnie szału nie ma , poza tym dostawa na IV kwartal , to juz troche po sezonie na otwarty dach:)

czyli można zamawiać na początek 2021r.... będzie akurat na sezon. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.06.2020, 16:21 

Dołączył: 1.01.2014
Posty: 86
Kolega w 2017 r dostał 14% rabatu na 991.2 TTS, ale to było jego 3-cie nowe Porsche u tego dealera w ciągu 4 lat po Cayenne i Macanie. Nowy klient może liczyć co najwyżej na 5-6% off na auto wg swojego konfigu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.06.2020, 8:14 

Dołączył: 18.05.2020
Posty: 8
Witam Kolegów i Koleżanki. (sytuacja, zakup Macana 2 lata temu)
Pierwszy raz byliśmy w salonie Porsche w Poznaniu, Żonce spodobał się Macan, więc rozmowa ze Sprzedawcą była o tym samochodzie, po jeździe próbnej Żonka była bardzo zadowolona i decyzja zapadła, jesteśmy zainteresowani. Sprzedawca z Salonu Porsche Poznań w rozmowie o cenie najpierw zapytał jakiego poziomu rabatu bym się spodziewał na co powiedziałem że ok 6% więc usłyszałem od Wysokiego Sprzedawcy z salonu Porsche Poznań, cytuję "że jak miałby dać mi 6%, to Jemu nie chce się tu ze mną siedzieć i woli z dziećmi (dzieckiem) w domu posiedzieć" no ale nic, dalej rozmawiamy, powiedziałem, że dla mnie każdy procent to dużo pieniędzy i Pan Sprzedawca to skwitował, że dla Niego Nie. Pan Sprzedawca dodał że ma bardzo dobrą sprzedaż i sprzedaje dużo drogich modeli. Tym oto sympatycznym akcentem naszą rozmowę zakończyliśmy. Później był telefon do Porsche Lelek we Wrocławiu z pytaniem o warunki czy jest szansa na takie, więc odpowiedź była, że proszę przyjechać. Rabat w Lelku był jak ustaliliśmy, Standard obsługi w skali od 1-10 naprawdę 10. Auto odebrane z salonu we Wrocławiu. No cóż trochę dziwne, że do salonu w Poznaniu mam 6 kilometrów a Samochód zamówiłem we Wrocławiu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.06.2020, 8:53 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Kiedyś też kupowałem auto dla żony (nie było to Porsche) i znalazłem kilka ofert w Polsce. Najtańszą dziwnym trafem też we Wrocławiu. I chociaż chciałem kupić wóz w Warszawie powiedzmy o 1000 zł drożej, rozmowy z dealerem w Wwie były podobne do Twoich w Poznaniu. Cena jest sztywna i koniec. No i kupiłem we Wrocławiu. Może to dolnośląskie powietrze wpływa na elastyczność tamtejszych sprzedawców? ;)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.06.2020, 10:56 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1528
Niedługo samochody będzie się kupowało przez internet. Przestanie funkcjonować coś takiego jak "rabat", a salon będzie tylko miejscem odbioru i serwisu.
W kilku państwach już to działa i ma się dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.06.2020, 11:13 

Dołączył: 18.05.2020
Posty: 8
Arekk napisał(a):
Niedługo samochody będzie się kupowało przez internet. Przestanie funkcjonować coś takiego jak "rabat", a salon będzie tylko miejscem odbioru i serwisu.
W kilku państwach już to działa i ma się dobrze.


To rozwiązanie ma wiele zalet, bo to czy jesteś świetnym negocjatorem czy nie, nie będzie mieć wpływu na to ile zapłacisz to po pierwsze a po drugie aspekt tego czy Sprzedawca ma dobry czy zły dzień również.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.06.2020, 15:47 

Dołączył: 14.09.2013
Posty: 144
Doggy Dogg napisał(a):
Kolega w 2017 r dostał 14% rabatu na 991.2 TTS, ale to było jego 3-cie nowe Porsche u tego dealera w ciągu 4 lat po Cayenne i Macanie. Nowy klient może liczyć co najwyżej na 5-6% off na auto wg swojego konfigu.


I tu kolega Doggy Dogg jest najbliższy prawdy.
14% to najwyższy rabat na nowego Prosiaka o jakim ja osobiście słyszałem. I co ważne jedynie dla recydywistów:)
A co do samych sprzedawców, w przypadku co poniektórych faktem jest, że lepiej by się sprawdzili w sklepie ze szpadlami


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.06.2020, 14:45 

Dołączył: 27.01.2016
Posty: 45
Arekk napisał(a):
Niedługo samochody będzie się kupowało przez internet. Przestanie funkcjonować coś takiego jak "rabat", a salon będzie tylko miejscem odbioru i serwisu.
W kilku państwach już to działa i ma się dobrze.


i w takim układzie generalnie niższa jest cena startowa bo nie ma kosztów stałych sprzedawców którzy i tak na dzień dzisiejszy niewiele wnoszą w proces sprzedaży. W Kwietniu kupiłem dla żony bmw z drugiego końca Polski nie widząc egzemplarza, ani salonu - podjechałem tylko do salonu obok mnie, jakoś wewnętrznie się dogadali a dokładny konfig widziałem u siebie w konfiguratorze. Auto przyjechało pod dom na lawecie w Maju, odbiór z miernikiem, checklistą i wszystko było zgodnie z oczekiwaniami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.06.2020, 0:38 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Nie zgodzę się z Panami, że czas sprzedawców samochodowych jest policzony.

Ostatnie dwa moje zakupy: BMW na Czerniakowskiej i Volvo na Jerozolimskich.

Dzięki rzeczowej rozmowie z handlowcami kupiłem lepszy samochód w ustalonym budżecie. Ponadto uchronili mnie przed fajnie wyglądającymi w konfiguratorze zestawieniami, ale w realu fatalnymi.

Oczywiście jak ktoś ma bardzo sprecyzowane wymagania np.: black on black, sportchrono i tyle to zgadzam się - przez internet prościej ;)




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.06.2020, 9:54 

Dołączył: 10.12.2019
Posty: 95
adamax napisał(a):
Nie zgodzę się z Panami, że czas sprzedawców samochodowych jest policzony.

Ostatnie dwa moje zakupy: BMW na Czerniakowskiej i Volvo na Jerozolimskich.

Dzięki rzeczowej rozmowie z handlowcami kupiłem lepszy samochód w ustalonym budżecie. Ponadto uchronili mnie przed fajnie wyglądającymi w konfiguratorze zestawieniami, ale w realu fatalnymi.

Oczywiście jak ktoś ma bardzo sprecyzowane wymagania np.: black on black, sportchrono i tyle to zgadzam się - przez internet prościej ;)

Konfigurowanie bmw jest proste bo pała do bejsbola jest w jednym kolorze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.06.2020, 16:11 

Dołączył: 6.10.2013
Posty: 801
Tobis napisał(a):
adamax napisał(a):
Nie zgodzę się z Panami, że czas sprzedawców samochodowych jest policzony.

Ostatnie dwa moje zakupy: BMW na Czerniakowskiej i Volvo na Jerozolimskich.

Dzięki rzeczowej rozmowie z handlowcami kupiłem lepszy samochód w ustalonym budżecie. Ponadto uchronili mnie przed fajnie wyglądającymi w konfiguratorze zestawieniami, ale w realu fatalnymi.

Oczywiście jak ktoś ma bardzo sprecyzowane wymagania np.: black on black, sportchrono i tyle to zgadzam się - przez internet prościej ;)

Konfigurowanie bmw jest proste bo pała do bejsbola jest w jednym kolorze.
Intelektem zabłysnąłeś kolego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum