Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Username Password Log me on automatically each visit Register

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
Offline
PostPosted: 23.11.2024, 14:23 

Joined: 4.09.2024
Posts: 6
Witam, czy to normalny objaw że zawsze po odpaleniu Porsche Macan 2.0 benzyna przez około 3,5 minuty zmienia biegi przy wyższych obrotach niż standardowo czyli np 3 bieg wrzuca dopiero przy ok 42km/h, 5 bieg przy 70km,h ? po 3 minutach jazdy wszystko wraca do normy


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 23.11.2024, 15:28 

Joined: 10.06.2017
Posts: 1281
Mam podobnie w Cayenne , jak zimny to rusza z 1 i zmienia przy wyższych obrotach. Teraz zaczynam jazdę na ręcznych zmianach biegów by tak nie przeciągało. Jak olej trochę ruszy to już jest normalnie.


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 23.11.2024, 19:17 

Joined: 13.09.2014
Posts: 101
W innej marce wyczytałem w instrukcji, że automat później zmienia biegi aby przyspieszyć nagrzanie silnika i usprawnic pracę katalizatora.
Ale z drugiej strony w PDK 991 zawsze zmieniał mi wcześnie, również na zimno.


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 23.01.2025, 0:14 

Joined: 22.01.2025
Posts: 5
Panowie mam podobnie w Macan 2016, 2.0: 4/6 uruchomień- wyższe obroty aby zmienić bieg tak przez 3/4 minuty (wymuszanie manualne działa bez zarzutu).

Dzieje się tak nawet przy dłuższej jeździe i chwilowym postoju „pod sklepem”…

2/6- po odpaleniu zmienia biegi normalnie. Brak reguły tutaj, także czasami rano po nocnym postoju.

Mamy na to jakieś rozwiązanie, wytłumaczenie, lub pomysł?


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 26.01.2025, 22:41 
User avatar

Joined: 8.03.2007
Posts: 1605
Location: Kraków
Club number: 078
Ale w czym jest problem?
Te nowoczesne auta zmieniają biegi tak szybko i trzymają tak nisko że aż zęby bolą - w spokojnej jeździe auto nie przekracza 2k obrotów. Dla mnie to jest 'nienormalne'.
W manualu zazwyczaj biegi zmienia się dużo później - ja rzadko kiedy schodzę poniżej 2k rpm.




_________________

Piotrek
944 '86 3.0 wydmucha
996.2 C4 cabrio '02
997 TT '06
Cayenne Diesel S '14
Macan GTS '16

ex: 944 S2 '89


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 26.01.2025, 22:43 

Joined: 22.01.2025
Posts: 5
Problem w tym że to nie jest standardowe i nie jest tak zawsze- raz potrafi zmieniać biegi normalnie, a raz od odpalenia przez 3/4 minuty kręci wysoko….

Po tym czasie jakby się „odwiesza” …


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 27.01.2025, 7:19 
User avatar

Joined: 19.02.2018
Posts: 415
Club number: 583
Może to mieć związek z emisją spalin, im szybciej nagrzeje się układ tym szybciej pracuje z właściwą wydajnością. Dlaczego nie zawsze? Być może ma to związek z temperaturą zewnętrzną, naładowaniem akumulatora, wiele czynników może mieć wpływ. Podjechałbym do ASO lub warsztatu z dostępem online do platformy diagnostycznej i sprawdził błędy oraz aktualizację sterownika, bo to również może być przyczyną, wada lub cecha w oprogramowaniu.


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 13.05.2026, 23:37 

Joined: 7.07.2025
Posts: 8
Koledzy mam identyczny problem. Tylko musiałem naprawiać skrzynię ponieważ nieuczciwy sprzedawca nie poinformował mnie, że wymienił skrzynię, która trochę przelatała. Wg mechanika jakieś 200-250 tys. Czy ktoś zna rozwiązanie problemu??


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 14.05.2026, 7:50 

Joined: 22.01.2025
Posts: 5
Byłem w jednym z ASO Porsche w Waw. Sprawdzili wszystko, pojeździli i nic nie znaleźli - potwierdzili że faktycznie problem występuje sle nie byli w stanie określić przyczyny.

Problem pojawia się za każdym razem po uruchomieniu auta. Co ciekawe nie pojawia się po pierwszym uruchomieniu jak auto postoi ze 4/5h w temperaturze ujemnej na zew.


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 16.05.2026, 23:20 

Joined: 7.07.2025
Posts: 8
u mnie jest identycznie.


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 16.05.2026, 23:22 

Joined: 22.01.2025
Posts: 5
Przed wymianą skrzyni było ok ?
Jeśli tak to zawęża rozwiązanie do samej skrzyni …


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 18.05.2026, 1:28 

Joined: 7.07.2025
Posts: 8
tego nie wiem.


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Ostatnie posty forum klubowego








Przyklejone




English information
Ostatnie posty forum PCP