|
Page 1 of 1
|
[ 12 posts ] |
|
| Author |
Message |
sisu
|
Posted: 23.11.2024, 14:23 |
|
Joined: 4.09.2024 Posts: 6
|
|
Witam, czy to normalny objaw że zawsze po odpaleniu Porsche Macan 2.0 benzyna przez około 3,5 minuty zmienia biegi przy wyższych obrotach niż standardowo czyli np 3 bieg wrzuca dopiero przy ok 42km/h, 5 bieg przy 70km,h ? po 3 minutach jazdy wszystko wraca do normy
|
|
| Top |
|
Romcio
|
Posted: 23.11.2024, 15:28 |
|
Joined: 10.06.2017 Posts: 1281
|
|
Mam podobnie w Cayenne , jak zimny to rusza z 1 i zmienia przy wyższych obrotach. Teraz zaczynam jazdę na ręcznych zmianach biegów by tak nie przeciągało. Jak olej trochę ruszy to już jest normalnie.
|
|
| Top |
|
arti_dg
|
Posted: 23.11.2024, 19:17 |
|
Joined: 13.09.2014 Posts: 101
|
|
W innej marce wyczytałem w instrukcji, że automat później zmienia biegi aby przyspieszyć nagrzanie silnika i usprawnic pracę katalizatora. Ale z drugiej strony w PDK 991 zawsze zmieniał mi wcześnie, również na zimno.
|
|
| Top |
|
ŁukaszWłodek
|
Posted: 23.01.2025, 0:14 |
|
Joined: 22.01.2025 Posts: 5
|
|
Panowie mam podobnie w Macan 2016, 2.0: 4/6 uruchomień- wyższe obroty aby zmienić bieg tak przez 3/4 minuty (wymuszanie manualne działa bez zarzutu).
Dzieje się tak nawet przy dłuższej jeździe i chwilowym postoju „pod sklepem”…
2/6- po odpaleniu zmienia biegi normalnie. Brak reguły tutaj, także czasami rano po nocnym postoju.
Mamy na to jakieś rozwiązanie, wytłumaczenie, lub pomysł?
|
|
| Top |
|
piterson
|
Posted: 26.01.2025, 22:41 |
|
Joined: 8.03.2007 Posts: 1605 Location: Kraków
Club number: 078
|
|
Ale w czym jest problem? Te nowoczesne auta zmieniają biegi tak szybko i trzymają tak nisko że aż zęby bolą - w spokojnej jeździe auto nie przekracza 2k obrotów. Dla mnie to jest 'nienormalne'. W manualu zazwyczaj biegi zmienia się dużo później - ja rzadko kiedy schodzę poniżej 2k rpm.
_________________
Piotrek 944 '86 3.0 wydmucha 996.2 C4 cabrio '02 997 TT '06 Cayenne Diesel S '14 Macan GTS '16
ex: 944 S2 '89
|
|
| Top |
|
ŁukaszWłodek
|
Posted: 26.01.2025, 22:43 |
|
Joined: 22.01.2025 Posts: 5
|
|
Problem w tym że to nie jest standardowe i nie jest tak zawsze- raz potrafi zmieniać biegi normalnie, a raz od odpalenia przez 3/4 minuty kręci wysoko….
Po tym czasie jakby się „odwiesza” …
|
|
| Top |
|
LeON
|
Posted: 27.01.2025, 7:19 |
|
Joined: 19.02.2018 Posts: 415
Club number: 583
|
|
Może to mieć związek z emisją spalin, im szybciej nagrzeje się układ tym szybciej pracuje z właściwą wydajnością. Dlaczego nie zawsze? Być może ma to związek z temperaturą zewnętrzną, naładowaniem akumulatora, wiele czynników może mieć wpływ. Podjechałbym do ASO lub warsztatu z dostępem online do platformy diagnostycznej i sprawdził błędy oraz aktualizację sterownika, bo to również może być przyczyną, wada lub cecha w oprogramowaniu.
|
|
| Top |
|
RomekB
|
Posted: 13.05.2026, 23:37 |
|
Joined: 7.07.2025 Posts: 8
|
|
Koledzy mam identyczny problem. Tylko musiałem naprawiać skrzynię ponieważ nieuczciwy sprzedawca nie poinformował mnie, że wymienił skrzynię, która trochę przelatała. Wg mechanika jakieś 200-250 tys. Czy ktoś zna rozwiązanie problemu??
|
|
| Top |
|
ŁukaszWłodek
|
Posted: 14.05.2026, 7:50 |
|
Joined: 22.01.2025 Posts: 5
|
|
Byłem w jednym z ASO Porsche w Waw. Sprawdzili wszystko, pojeździli i nic nie znaleźli - potwierdzili że faktycznie problem występuje sle nie byli w stanie określić przyczyny.
Problem pojawia się za każdym razem po uruchomieniu auta. Co ciekawe nie pojawia się po pierwszym uruchomieniu jak auto postoi ze 4/5h w temperaturze ujemnej na zew.
|
|
| Top |
|
RomekB
|
Posted: 16.05.2026, 23:20 |
|
Joined: 7.07.2025 Posts: 8
|
|
| Top |
|
ŁukaszWłodek
|
Posted: 16.05.2026, 23:22 |
|
Joined: 22.01.2025 Posts: 5
|
|
Przed wymianą skrzyni było ok ? Jeśli tak to zawęża rozwiązanie do samej skrzyni …
|
|
| Top |
|
RomekB
|
Posted: 18.05.2026, 1:28 |
|
Joined: 7.07.2025 Posts: 8
|
|
| Top |
|
|
Page 1 of 1
|
[ 12 posts ] |
|
|
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot post attachments in this forum
|
|
Ostatnie posty forum klubowego
Przyklejone
English information
Ostatnie posty forum PCP
|