Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 20.08.2020, 20:47 

Dołączył: 15.05.2012
Posty: 600
Moje trzy grosze. Odbierałem motocykl BMW, rezerwa oczywiście się świeciła, zapytałem ile jest paliwa? Odpowiedź... Do stacji pan spokojnie dojedzie. Najbliższą stacje miałem na tyłach salonu... Zgasł przed dystrybutorem :D

Dla równowagi, byłem z kolegą w styczniu odebrać Mercedesa z salonu w Łodzi, wróciliśmy do Warszawy i jeszcze dwa dni jeździł.

Co kraj to obyczaj.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.08.2020, 9:55 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 423
Ten cały global motors na youtube to specjaliści pełną gębą, mi
ten ich główny "tester" aut w komentarzu tłumaczył że cayman 987 to nie jest prawdziwe porsche bo słabo przyspiesza :lol: :lol: :banghead:, co do ASO jak widać co salon to inne podejście, najważniejsze jest jednak to co wpisał jeden z użytkowników, kupił Macana i został należycie potraktowany bo o to własnie chodzi, nie musiał leciec na stacje, auto zostało wydane jak należy, koszt dla salonu żaden, a jednak zostało dobre wspomnienie i chęć zakupu następnego auta właśnie tam i to jest całe podsumowanie tego wątku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.08.2020, 11:33 

Dołączył: 7.02.2018
Posty: 100
Cholerka, odbierałem 750 z Inchcape - z tego co pamietam była 1/3 baku, może więcej. Dodatkowo dorzucono jakieś gadżety, z czego najfajniejsze były gumowe dywaniki na zimę. Bez proszenia ani negocjowania.
GLE też było zatankowane wystarczająco w dniu odbioru. Pewnie nie pełny bak ale tyle, że nawet nie zwróciłem uwagi, że muszę gdzieś gnać zatankować. A to V8, dużo nie trzeba, żeby wykończyć rezerwę...
Z kolei 8 lat temu odbierałem Grand Cherokee i paliwa miał ledwo. Ale stacja była 3 metry od salonu, także w sumie z jednej strony wygodnie, a z drugiej mogli przynieść 10l w kanistrze...

Fajnie, że Taycany sprzedajecie "zatankowane" - bo to już byłaby granda jakby klient musiał się zastanawiać gdzie ma najbliższe gniazdko... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.08.2020, 21:57 

Dołączył: 27.01.2016
Posty: 45
VT91 napisał(a):
- dealer w którym pracowałem bazował na sprzedaży flotowej, detal stanowił raptem 5-10 sztuk miesięcznie a flota wydawała minimum 60-70 aut, w dobrych miesiącach nawet do 100 szt.
- sprzedaż flotowa pomagała wyrobić chore plany sprzedażowe i zgarnąć bonusy, dzięki temu nawet jeśli ze sprzedaży 70 sztuk na dziale floty była marża około zera to zarabialiśmy kilka % na każdej sztuce sprzedanej w detalu oraz kwartalny bonus
- sprzedaż nowych nakręcała nam usługi serwisowe, a co najważniejsze ruch na blacharni, bo mieliśmy dobre relacje z flotowcami i auta zjeżdżały do nas potem na naprawy powypadkowe.


Z ciekawości jak to działa duża: firma CFM (top 3) kupuje setki aut premium i wszelkie naprawy blacharsko-lakiernicze organizuje sobie na własną rękę. Zakładam że diler nie patrzy tu na zarobek netto przy sprzedaży ale na wyrobienie narzuconych wolumenów?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.08.2020, 10:18 

Dołączył: 24.09.2012
Posty: 15
Z paliwem już wyjasnili koledzy. Z nawi oddajesz do serwisu i bierzesz zastępcze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.09.2020, 18:48 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2023
Mata napisał(a):
Genialny ten instruktaż !!!
Oni wiedzieli jak powinno to wyglądać już 40 lat temu a i pewnie wcześniej...

:), a tu taka kolejna ciekawostka, Cadillac też wiedział:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum