Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Username Password Log me on automatically each visit Register

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 133 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Author Message
Offline
PostPosted: 19.05.2019, 20:04 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
[EDIT] Skoro zrobił się z tego wątku "pamiętnik" mojego Prosiaka to podaję podstawowe dane:
Porsche Boxster S
VIN: WP0ZZZ98Z1S641044
Rok produkcji: 2001
Silnik: 3,2l
Skrzynia: Manual 6b
Auto w specyfikacji 100% fabrycznej i za mojej kadencji takie pozostanie, chyba że mi się odmieni ;)
_________________________________________________________________________

Zacząłem dziś ogarniać nowy zakup.
Najpierw czyszczenie kierownicy, lewarka, recznego i podlokietnika. Skora nie czyszczona od wiekow byla lepka i doslownie po kazdej przejazdzce czlowiek chcial umyc ręce. Z pomoca przychodzi Colourlock strong cleaner i srodek do konserwacji tej samej firmy. Elementy w dotyku sa wreszcie jak nowe i nabrały matowej satyny, ale z samej kierownicy ubrudziłem 6 mikrofibr i wylalem 5l czarnej wody. Poszlo tez 2h. Z czyszczeniem reszty poczekam az przyjdzie zamowiona odżywka tej samej firmy.
Przed:
Image

Po:
Image
Image
Image

Przed:
Image
ImageImage

Po:
ImageImage

Lewarek jeszcze trzeba dosuszyc i potraktować srodkami zabezpieczajacymi i odzywiajacymi oraz odlakierowac srebrny element.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 19.05.2019, 20:08 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
Niestety lewarek ma miejscami uszkodzony lakier na skórze jak widać, wiec ideału nie bedzie. A na ponowne lakierowanie skóry jednak za wczesnie. Poza tym ma z tym kiepskie doswiadczenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 19.05.2019, 20:55 

Joined: 13.02.2015
Posts: 465
no klaaasa Andrzejku :mrgreen:
Nie no... w takie ręce oddać auto to nie żal!
pozdrawiam


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 19.05.2019, 20:58 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
Jeszcze duuzo pracy detailingowej przede mną ale dzieki :)
Zobaczymy jak chęci, mozliwe ze dam to komus do calosciowego ogarniecia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 19.05.2019, 21:18 

Joined: 13.02.2015
Posts: 465
wrzucaj foty ze swoich osiągnięć przy Boxie - bardzo miło mi się na to patrzy :D


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 25.05.2019, 1:15 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
Dzieki koledze Szwagierek dostalem dzis nowe stare skory i gabki do fotela kierowcy. Stare byly w slabym stanie a ponadto jak sie okazalo siedzisko bylo zapadniete. 4h roboty i dwa piwa ;) Piotr, dzieki. Spadles mi z tym fotelem z nieba ;) idealnie taki jak potrzebowalem i to kilka dni po tym jak kupilem auto.
Przed:
ImageImageImageImage


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 25.05.2019, 1:16 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
Po:
ImageImageImage


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 25.05.2019, 1:25 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
W trakcie:
Bez nasadki E12 nie radze podchodzic, probowalem zwykla 10 mm jak niektorzy na rennlist ale omal sruby nie zniszczylem.
Image
ImageImageImageImageImageImageImage
Zalamane stare siedzisko:
Image
Image
W tym miejscu fabryka podklejala wiec ja tez ;) Image
Image
Fotel przykrecamy ponownie momentem 48 foot poundsImage


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 25.05.2019, 1:31 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
Zainspirowany tym filmikiem https://youtu.be/Nq0hl7mw6BQ postanowilem sprobowac bo galki w moim radio byly straszne. Efekt jest nieoczekiwanie bardzo dobry. Wygladaja jak nowe (musze w swietle dziennym zobaczyc czy nie sa troche za jasne) sa matowe i nie kleja sie do palcow (wczesniej byly obrzydliwe).

[edit] dla tych co chca zrobic to samo. poprzez zmycie wierzchniej zniszczonej warstwy gumy alkoholem izopropylowym galki sie wyczyscily jednak ponieważ odsłonila sie ta guma z ktorej sa wykonane straciły głęboką czerń i teraz są trochę bardziej grafitowe i wydaja sie pod palcem bardziej porowate. Jakbym nie mial porównania to raczej tego nie widać ale i tak warto bo efekt jest na 95% Na allegro sa dostepne nowe plastikowe gałki z chin za kilka dych ale chyba jedna lepsze te oryginalne po wyczyszczeniu.

Przed:
Image
Po:
Image


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 25.05.2019, 7:51 

Joined: 13.02.2015
Posts: 465
świetna robota!
czego używasz do czyszczenia skór na fotelach?


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 25.05.2019, 9:25 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
Colourlock strong cleaner. Ale te nie byly jeszcze czyszczone


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 25.05.2019, 10:03 
Członek Zarządu PCP
User avatar

Joined: 10.09.2009
Posts: 5108
Location: Warszawa/Poznań
Club number: 281
Oj, szykuje nam się chyba kolejna telenowela reżyserowana przez pozytywnego „wariata”...
Chyba wszyscy nie będą mogli doczekać się kolejnych odcinków :-)
Dla mnie super !!!




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium 911/004 '00, 126p S ’78
sprzedam: R129 500SL ’92
było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 25.05.2019, 14:14 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
Obiecalem sobie ze to auto bedzie do jezdzenia a nie do renowacji ale cholera nie moge sie powstrzymac zeby nie poprawiac ;)
Cale szczescie ze tu mowimy o detalach i serwisie. Przy innych autach pchalem sie w renowacje totalne.


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 25.05.2019, 19:56 

Joined: 28.05.2015
Posts: 692
Bardzo fajnie to się czyta i ogląda. Dawaj więcej ;)


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 28.05.2019, 23:12 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
Próba diagnozy nie grających glośników w drzwiach ;)
Efektem byl wniosek ze i tak trzeba sie do specjalisty udac bo sygnal ze wzmacniacza na tych kanałach nie wychodzi. Albo koncowka mocy upalona albo ktos źle radio podpiął. Zważajac na to ze radio ORI to pewnie koncówka mocy.
Image


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 30.05.2019, 18:38 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
Dzieki Qbakowi dzis przyszło większość „pakietu startowego”

Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 30.05.2019, 20:07 

Joined: 27.12.2017
Posts: 737
Szacunek za takie podejscie i pasje! Nic tylko zazdroscic... przyszlemu wlascicielowi tego Boxa :D


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 30.05.2019, 21:04 

Joined: 7.04.2015
Posts: 950
Dzieki ;)

Przyszła tez nowa gorna cześć kluczyka wiec pasowało reszte też ogarnąć. Bagnet i dół obudowy - myjka uktradźwiękowa. Elektronika - alkohol izopropylowy i szczoteczka do zebów. Dolną część obudowy (niedostępną jako niwa czesc) próbowałem tez podratować papierem 2000 i pastą polerską ale prawde powiedziawszy średnio wyszło. Myślę że jak pojadę ja jakimś silikonem do opon to bedzie super ale akurat nie mam zadnego.
Image
Tylko nie zgubić imobilzera ;)
Image
Image
Image
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 30.05.2019, 21:08 

Joined: 4.08.2014
Posts: 1549
Świetna relacja.


Top
 Profile  
Reply with quote  
Offline
PostPosted: 30.05.2019, 21:12 

Joined: 11.05.2014
Posts: 1930
Nawet nie wiedzialem ze gore obudowy kluczyka mozna dokupic.. ile taka przyjemnosc?


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 133 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Ostatnie posty forum klubowego








Przyklejone




English information
Ostatnie posty forum PCP