Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 691 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 1:54 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4972
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Tokyogarage napisał(a):
Ja szczerze polecam zakup Classicauto. Czytam tę gazetę od dawna, bardzo ją lubię. Zazwyczaj kupuję ją zaraz po tym jak ukazuje się w kioskach. Artykuły piszą bardzo błyskotliwi ludzie o szerokich horyzontach i wiedzy nie tylko motoryzacyjnej. Cenie ją sobie przede wszystkim za to, że piszą w niej o tym co jest dobre. Podkreślają co jest warte uwagi, co cenne, a nie krytykują wszystkiego dookoła jak ma to miejsce w internecie.

Cieszę się z tego, że gazeta którą jak napisałem wyżej bardzo lubię, opisała projekt, który śledziłem od samego początku. Jest to dla mnie swego rodzaju pamiątka i podsumowanie prac, choć faktycznie artykuł wydaje się być krótki. Mam nadzieje, że jak kiedyś uda się skompletować historię tego egzemplarza, to właśnie w tej gazecie ukaże się kolejny artykuł na ten temat.

+1




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 17:02 

Dołączył: 11.12.2021
Posty: 38
Dzień Dobry Panowie..

Cóż to za cisza nastała....


Nie mam żadnych nowych informacji,niestety.


Ogladaliscie przedostatni odcinek, gdy PM powiedział Ojcu, że niewiadomo jaka historię ma to auto w latach 70-80 tych.....?

Albo czyta co u Nas ciekawego....albo moje prorocze słowa,że auto ma nie dokonca Polska Historię się sprawdzają.....że auto wróciło do kraju w 87 na mienie przesiedlencze...ktoz to wie....


A może było to Porsche tego tajemniczego korespondenta New York Timsa w latach 70 tych.....


Oczywiście, to są wolne myśli, wrzuciłem parę slow,aby Was obudzić z weekendowego snu:)


Ładne blotniczki?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 21:26 

Dołączył: 26.09.2020
Posty: 37
Wszyscy czekają na informacje od Ciebie ;)

No piękne autko, teraz wystarczy odnaleźć tylko jego Vin...

Czyli na razie idąc wstecz temat utknął na Panu Jerzym z Mazur, tak?
To najstarszy z właścicieli o którym wiemy? Czy jest jeszcze szansa od niego się czegoś dowiedzieć lub że znajdzie jakieś dokumenty tak jak pisałeś?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.02.2022, 21:29 

Dołączył: 25.12.2018
Posty: 452
McQueen napisał(a):
Trochę się dziwię, że na naszym forum to nie wywołało żadnej większej dyskusji.
Nieliczni Koledzy wyżej w tym wątku wyrazili opinie, ocenili artykuł w CA o PP jako wyważony, rozsądny itp.
Liczyłem że skoro pisze o tym gazeta słynna z rozwiązywania tajemnic to i o PP będzie petarda.
A tu figa z makiem.

Na pewno Autor miał niełatwe zadanie, bo będą to czytać i fani PP którzy widzieli odcinki na youtube ale też tacy co słyszeli o PP, ale nie oglądali. A tekst wydaje się dosyć krótki jak na najważniejszy materiał w numerze.
We wstępie autor pisze, że PP to „fenomen kulturowy”. Potem nie pisze na czym ten fenomen ma polegać ..
.


To bez wątpienia jest fenomen kulturowy pod wieloma względami.
I tu sie z CA absolutnie zgadzam

Po pierwsze.. nikt nie przeprowadzil dotychczas tak ekshibicjonistycznego projektu klasycznego auta, na taką skalę.

Po drugie.. Zrobiono to z bezwartościowego wraka, zlożonego z biteksu i szmat, w którym sie nic nie zgadzalo od początku.

po trzecie. Auto zostalo restaurowane w/g życzenia widzow, co było istnym BigBrother w klasycznych autach. Gdzie widz mial wpływ na to, co wyniknie na końcu.

po czwarte. Sama restauracja, a szczególnie jej proces blacharski byl dośc profesjonalny w przeciwieństwie do powierzchownych durnot TVN, typu "zrob to sam " czy Wojny samochodowe" gdzie za 1435zl i 34 gr zl wyjeżdza piękne auto za 3 dni. Zaraz potem jest fikcyjnie sprzedane ze 3 krotną przebitką.. itd

po 5.
Od ktoregoś odcinka zaczeło sie bajanie o Zasadzie, które rozgrzało "tajemnice" do czerwoności. Ludzie lubia taką tania sensacje.
Ale pomimo bajek, sama wiedza dydaktyczna dla odbiorcow jest dla mnie pozytywnym aspektem

po 6.
Efekt prac jest wyjątkowo schludny i ładny.
To nic, że nie ma to z Zasadą nic wspolnego ani z jego historią. Samo auto PP jest bardzo ładnym i efektownym wozem.

po 7
Cała Polska zobaczyla, że warsztaty i fachowcy na naszym terenie, to nie tylko Klimki i druciarze w stylu pana Czesia, tylko cala masa świetnych pasjonatów. Patryk ukazał swoim gimbalem ludzi, którzy swoją robotę robia na wysokim poziomie.
Rzeklbym światowym.

po 8
Ludzie sie w to naprawdę zaangażowali osobiście uczestnicząc w PP. Myśle że wielu zaczelo swoje ciekawe projekty.

i pare innych pomniejszych.

Mozna Patryka Mikiciuka lubic lub nie.
Ale obiektywnie zrobil coś bardzo pozytywnego i dosc nowatorskiego na nasza skalę.
To duzy plus. Nawet bardzo duży.

Minusem sa glupoty o historii tego auta, oraz to, że sama replika, tez nie jest PRAWDZIWYM odtworzeniem auta Zasady.

Bardzo dużym minusem jest to że dalej brnie w kłamstwa pt.. w Monako stoi kopia itd.. Bo to juz jest tak grubmi nicmi szyte, ze sie tylko ośmiesza.

Tak czy inaczej uważam, że jest wiecej plusow niż minusów.
Mimo iz, nie jestem fanem stylu Mikiciuka, to nie będe hipokrytą.

Jezeli nie byłoby calej tej historycznej bredni, to nie można sie czego przyczepić.

Samo CA mdły artykuł rozegralo na swoj sposób i to ich sprawa.
Okladka byla strzałem w kolano , ale to opinia ludzi którzy byli "starą gwardią".

Moze CA chcialo siegnąc do młodzieży, bo to ona oglada Patryka kanały.

Czy tego typu marketing przełozy sie na realny zysk, to czas pokaże.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.02.2022, 17:59 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Byłem widziałem. Porozmawiałem z Panem Mikiciukiem seniorem.. Człowiek z pasją.. Niemniej samo auto nie robi jakiegoś oszałamiającego wrażenia. Kilka mankamentów już tam widać ale to pierdoly typu uszczelka brzydka czy uszczerbiona lampa..
Widziałem sporo starych 911 robiących dużo większy efekt wow.. Niemniej z przyjemnością zapłaciłem 25pln za bilet wstępu i jeśli to auto sprawi że przybędzie zwiedzających i muzeum zyska jakiś kącik związany tylko z Porsche to jakiś tam pozytyw z tej historii jednak wyniknie..

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.02.2022, 18:09 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Kilka fotek.. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.02.2022, 20:17 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 937
No musze przyznac ze jesli po takiej renowacji „totalnej” nie ma efektu WOW to cos grubo nie poszlo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.02.2022, 20:47 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2258
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.02.2022, 23:07 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.02.2015
Posty: 269
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Nr klubowicza: 469
Jedno trzeba przyznać.
Moja klapa siedzi idealnie!
:D :D :D




_________________

Tomek
Fajne 911 i auto fryzjera.

www.autotechnika.info


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.02.2022, 16:09 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2019
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
bialykk napisał(a):
Jedno trzeba przyznać.
Moja klapa siedzi idealnie!
:D :D :D


Może podjedziesz tam kiedyś swoją 911-ką i pokażesz im jak powinno wyglądać auto po renowacji? :twisted:




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.02.2022, 16:27 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 770
Nr klubowicza: 667
Chyba nawet kolor ten sam Ale czy historia tez tak burzliwa?




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.02.2022, 21:31 

Dołączył: 25.02.2018
Posty: 232
Po prawdziwej niemieckiej piosenkarce. Nie wiadomo co się działo w samochodzie? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.02.2022, 22:32 

Dołączył: 20.10.2014
Posty: 280
Lokalizacja: Sosnowiec
Nr klubowicza: 759
Muszę trochę obronić jakość tego projektu.
To w końcu replika rajdówki i naderwana guma, czy uszczerbek na lampie to nie problem. Kedra pokazana na zdjęciu stosowana do tego typu projektów.
Auto powinno jezdzić a nie stać w muzeum bo to jest nowe auto z nowych części a nie jakiś zabytek czy dobro narodowe. Mam nadzieję że Patryk będzie pokazywał siebie i swoje umiejętności w tym Porsche na trasach rajdowych i długo nie będzie podziwiał pięknych jeszcze prawie nie zachlapanych błotem i kurzem części podwozia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.02.2022, 22:36 

Dołączył: 25.12.2018
Posty: 452
tsubasa napisał(a):
Kilka fotek.. Obrazek


..trzeba zrobić konkurs na to kto ma więcej chińskich zamienników w swoim klasyku..
:D

btw.. zawsze mnie zastanawiało że duzo ludzi zwraca uwagę na takie durnoty jak 4 warstwy epoksydów, których te auta nigdy nie miały ..albo ilośc spawów na krawędzi tylniej połki gdzie to nie ma żadnego znaczenia..

A z drugiej strony wsadzają do takich wozów tandetnego chinola po taniosci :shock:

bialykk napisał(a):
Jedno trzeba przyznać.
Moja klapa siedzi idealnie!
:D :D :D


nie rob tego..!!! Tej konfrontacji mogą media nie wytrzymać :)

Rafał-El napisał(a):
Po prawdziwej niemieckiej piosenkarce. Nie wiadomo co się działo w samochodzie? :lol:


to była Rodowicz na występach gościnnych w Lipsku :lol:

arek classic napisał(a):
Auto powinno jezdzić a nie stać w muzeum bo to jest nowe auto z nowych części a nie jakiś zabytek czy dobro narodowe. Mam nadzieję że Patryk będzie pokazywał siebie w tym Porsche na trasach rajdowych i długo nie będzie podziwiał pięknych jeszcze prawie nie zachlapanych błotem i kurzem części podwozia.


1+


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.02.2022, 0:25 

Dołączył: 14.02.2020
Posty: 72
Mi jest po prostu przykro, bo najpierw trafiłem na kanał Patryka, oglądałem materiały o Polskim Porsche i wtedy przyszła myśl, że Porsche to fajne auto i może ja też mógłbym takie mieć. Dopiero później trafiłem na to forum, a teraz mam Boxstera, którego ciężko do PP porównywać, ale mnie cieszy i kupiłem go pośrednio przez oglądanie PP.

Szkoda, że Patryk nie potrafi wyjaśnić wątpliwości na yt, tam gdzie zbudował legendę PP. Liczyłem, że artykuł w Classic Auto powie coś więcej, ale w sumie jedyny ciekawy fragment jest na str. 32 "Śledztwo (...) doprowadziło do informacji, że nadwozie Polskiego Porsche nie może mieć nic wspólnego z tym z Rajdu Costa Brava.".

Aż mi się nie chce wierzyć, że kilka lat budowali to auto na wzór Costa Brava '73 i pod koniec projektu zorientowali się, że to nie jest Costa Brava i teraz wstyd się przyznać, ale trochę tak to wygląda.

_________________
Boxster 987 '06


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.02.2022, 1:15 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2019
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Miki14 ale jesteś wygranym. Masz Porsche i możesz się z niego cieszyć i nim jeździć…
PP stoi w starej szopie i być może za kolejne 40-50 lat ktoś je odkryje.
Tylko czy wtedy będzie jeszcze YT ?




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.02.2022, 8:05 

Dołączył: 27.12.2020
Posty: 246
Wydaje mi się, że PM nie zdradza prawdy o PP ponieważ to projekt, który stworzył kanał i taki sponsor MUBI, który jest wciskany w każdym odcinku mógłby mieć pretensje/roszczenia o coś co wspiera a okazuje się to nieprawdą (tzw straty wizerunkowe?)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.02.2022, 10:29 

Dołączył: 13.11.2010
Posty: 54
Czy ktoś kompetentny mógłby odnieść się do fragmentu, w którym pada stwierdzenie, że Porsche rajdówki budowało na wersjach T i autach z rynku wtórnego? Kolejna legenda kreowana na potrzeby przedsięwzięcia czy faktycznie tak bywało?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.02.2022, 14:48 

Dołączył: 25.12.2018
Posty: 452
Andrzej_K napisał(a):
Czy ktoś kompetentny mógłby odnieść się do fragmentu, w którym pada stwierdzenie, że Porsche rajdówki budowało na wersjach T i autach z rynku wtórnego? Kolejna legenda kreowana na potrzeby przedsięwzięcia czy faktycznie tak bywało?


Tak budowano rajdowki i auta wyscigowe na modelach T i znam osobiście takie jedno auto z mistrzostw Danii.
To byl wyjatkowy przypadek gdzie wlasciciel wyslal na przerobke WLASNE auto po wypadku jakim ulegl na autostradzie do fabryki aby przerobiono go na ST.
Byl znanym kierowca wyscigowym i od poczatku auto nalezalo do niego.
Auto takze przeszlo transformacje z T do ST a potem w 72r do RSR 2.7L. Finalnie bylo RSR 3L.

Ale na to wszystko jest bardzo bogata dokumentacja do dziś widniejeaca z fabryki .
Zarowno z Porsche Archiv jak i z dzialu Rennsport. Auto przerabial Piech razem z Barthem.
To pierwsze auto z lewej.

Ale zeby Porsche odkupowalo z rynku wtornego auta zeby zrobic z tego ST to jakies głupoty wyssane z palca.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.02.2022, 15:16 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Przez ten watek poszedłem spać o 4:30 w nocy :shock:

Wszedłem na forum na sekundę o 2:00 aby coś sprawdzić, ale jak zobaczyłem co się zadziało od początku grudnia, to musiałem 20 stron nadrobić :D

Post marko356 z rozmową telefoniczną Zasada / Porsche powinien gdzieś na wykop trafić. Czytając śmiałem się do łez.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 691 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum