Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Username Password Log me on automatically each visit Register

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
PostPosted: 31.07.2020, 19:25 

Hej,

Z praktyki:

Audi A8 - 25% broker
CLA 250 20-25% - broker / flota

Z Mojego doświadczenia kwestia czasu i modelu.
Audi / BMW / MB od 20-30% spokojnie.

Porsche moim zdaniem na nowe 10% max.

Macan ma +-60% globalnej sprzedaży, prosta sprawa, że go nie rabatują później cayenne...

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 9.08.2020, 22:28 

Club number: 663
Panowie, czy ktos sie orientuje jakie realnie rabaty mozna uzyskac na bmw x3 2.0d i ok 60 tys w opcjach?
Z jednej strony mam oferty z rabatami ok 18% z drugiej slysze historie jak np przedmowca pisza ze nawet 30% jest realne. Jak to jest?

Podobne pytanie dot leasingu 5 lat z wplata ok 25% i niskim wykupem w bmw. Mozna liczyc realnie na cos kolo 101%?

Porsche Boxster S - 2001 - Manual
Image

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10.08.2020, 20:29 

A ile realnie można dostać na Taycana Turbo S? I gdzie?

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10.08.2020, 22:10 
Członek Zarządu PCP

Club number: 189
and6412 wrote:
Panowie, czy ktos sie orientuje jakie realnie rabaty mozna uzyskac na bmw x3 2.0d i ok 60 tys w opcjach?
Z jednej strony mam oferty z rabatami ok 18% z drugiej slysze historie jak np przedmowca pisza ze nawet 30% jest realne. Jak to jest?

Podobne pytanie dot leasingu 5 lat z wplata ok 25% i niskim wykupem w bmw. Mozna liczyc realnie na cos kolo 101%?

Ja bym spytał u brokerów i wtedy skonfrontował to u dealera. Co do leasingu - na nowe auta z reguły najlepsze oferty pochodzą od własnych banków każdej z marek

Witek
jest: 997S '09 "Maryla" Tor Poznań 1:55,203 :)
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02

http://www.komunikado.pl agencja public relations

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11.08.2020, 7:30 

and6412 wrote:

Tez szukam i w BMW wychodzi mi podobnie. Niestety jest malo aut na placach u delearow i w bmw poki co udało mi się zejść do takich poziomów jak piszesz. Na audi q5 trochę lepiej 21-22% ale to od przyszłego roku wchodzi lift i chyba dlatego sa bardziej skłonni do rabatów.

Co do BMW to jestem zdziwiony bo jakoes 2 lata temu szukałem mamie X3 i po krótkich negocjacjach 25% rabatu oferowali bez problemu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11.08.2020, 9:14 

No właśnie dlatego dopytuje bo ze trzy lata temu 25% się dostawało od progu a teraz ponoć kryzys jest to sobie wyobrażałem ze będzie jeszcze wiecej

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Image

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11.08.2020, 9:22 

and6412 wrote:
No właśnie dlatego dopytuje bo ze trzy lata temu 25% się dostawało od progu a teraz ponoć kryzys jest to sobie wyobrażałem ze będzie jeszcze wiecej

W Audi tłumaczyli to niską podąża i tak faktycznie jest. Obdzwoniłem pół Polski i są u dealerów dosłownie pojedyncze egzemplarze , natomiast aut w produkcji jest cała masa - ale auta przyjadą najwcześniej początek października. Przez covid stanęła produkcja.

Pytanie jak będzie wyglądać sytuacja na koniec roku ale ja niestety potrzebuję auto maks na początek września.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11.08.2020, 9:35 

Panowie a mam pytanie dot.podtrzymania cen w umowie. Jeśli zamówiłem auto do produkcji w kwietniu z odbiorem na kwiecień przyszłego roku, ale w tym czasie ceny za taki model podrosły o 30tys. a z dodatkowym uzyskanym rabatem wychodzi już 50tys.to czy dealerowi nie opłaca się lepiej oddać zaliczkę i zerwać umowę?

Czy takie rozwiązania umów się zdarzają?
Chodzi o Mercedes-benz.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11.08.2020, 9:58 

Jak zamawiałem Porszaka, miałem zapis o rabacie procentowym względem cen z konfiguratora. Myślę, że jest to uczciwy zapis.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11.08.2020, 10:35 

Arekk wrote:
Panowie a mam pytanie dot.podtrzymania cen w umowie. Jeśli zamówiłem auto do produkcji w kwietniu z odbiorem na kwiecień przyszłego roku, ale w tym czasie ceny za taki model podrosły o 30tys. a z dodatkowym uzyskanym rabatem wychodzi już 50tys.to czy dealerowi nie opłaca się lepiej oddać zaliczkę i zerwać umowę?

Chodzi o Mercedes-benz.

Nie podskoczyła oficjalna cena żadnego modelu w Mercedesie o 50k. Ani o 30. Jest coroczna podwyżka inflacyjna na poziomie 1% i to w gestii dealera jest jak się dogada z klientem. Umowa zakłada cenę obowiązującą na dany model w dniu dostawy, więc teoretycznie jak ktoś zamówił auto w listopadzie, ale na produkcję styczeń to obowiązuje go cena po podwyżce i tak z reguły klienci są informowani że będzie droższy o ta podwyżkę.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11.08.2020, 10:49 

Jarecki wrote:
Arekk wrote:

Chodzi o Mercedes-benz.

Nie podskoczyła oficjalna cena żadnego modelu w Mercedesie o 50k. Ani o 30. Jest coroczna podwyżka inflacyjna na poziomie 1% i to w gestii dealera jest jak się dogada z klientem. Umowa zakłada cenę obowiązującą na dany model w dniu dostawy, więc teoretycznie jak ktoś zamówił auto w listopadzie, ale na produkcję styczeń to obowiązuje go cena po podwyżce i tak z reguły klienci są informowani że będzie droższy o ta podwyżkę.

W maju bazowa wersja G350d kosztowała ok. 490tys.Teraz od 523tys.
Z rabatem który jeszcze mi dali(teraz nie dają) wychodzi na tą chwilę 50tys.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11.08.2020, 11:44 

Arekk wrote:
Jarecki wrote:
Arekk wrote:

Chodzi o Mercedes-benz.

W maju bazowa wersja G350d kosztowała ok. 490tys.Teraz od 523tys.
Z rabatem który jeszcze mi dali(teraz nie dają) wychodzi na tą chwilę 50tys.

Cena bazowa wzrosła bo został skompensowany standard wyposażenia i wyrównanie rynkowych standardów. Czyli poszło o 20 parę koła do góry ale skompensowane standardem, który i tak zawsze był dokładany do aut przez klientów.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17.08.2020, 10:36 

and6412 wrote:

udało Ci się może sprawdzić 'elastyczność' w salonach bmw? pytam, bo również zastanawiam się właśnie nad x3.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17.08.2020, 17:33 

impio wrote:
and6412 wrote:

udało Ci się może sprawdzić 'elastyczność' w salonach bmw? pytam, bo również zastanawiam się właśnie nad x3.
Dopiero wrocilem z urlopu i zabieram sie za to ponownie na dniach. Jakbys cos ciekawego znalazl to daj znac i ja tez sie odezwe w razie czego

Image

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17.08.2020, 19:11 

and6412 wrote:
impio wrote:
and6412 wrote:

Dopiero wrocilem z urlopu i zabieram sie za to ponownie na dniach. Jakbys cos ciekawego znalazl to daj znac i ja tez sie odezwe w razie czego

przeglądałem tylko oferty z neta (bez żadnych negocjacji) i pierwsze spostrzeżenie to brokerzy mają tańsze oferty, jak wrócę do PL to zrobię małą rundkę po salonach i dam znać :)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17.08.2020, 19:23 

najprawdopodobniej za dwa tygodnie zamawiamy z kolegą 2 prosiaczki, jeżeli ktoś planuje zamówienie samochodów i chciałby zrobić to wspólnie (powalczyć o lepszy rabat) - proszę o kontakt na priv.
Proszę tylko o kontakt tych co chcą serio zamówić, a nie gdybają, myślą, rozkminiają i bawią się konfiguratorem dla zabicia czasu. Masz swoją konfigurację (kod), wiesz że chcesz za chwilę temat zamykać - napisz. ;)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18.08.2020, 9:23 

impio wrote:
and6412 wrote:

Ja jestem na tym etapie. Dla X3 maks jaki udalo mi ske uzyskać to 18% - oferta z polecenia z grupy BMW.

W Audi 21%. I to dla tańszej konfiguracji (finalnie zdecydowałem się na 35TDI) wiec pewnie dla auta droższego auta coś mozna by jeszcze ugryźć. Wchodzi lift w 2021 stad moim zdaniem większa skłonność w Audi.

W Bawari w Jankach mieli jedna sztukę z rocznika 2019 z bogatym wyposażeniem (konfiguracja pod 300 tys. PLN) i tam z tego co pamiętam rabat byl rzedu 25%. Ale to nie była moja polka cenowa.

Wszystko powyższe dla aut dostępnych pd ręki a takich jest dramatycznie malo. Zakladam, że dla aut w produkcji/ do produkcji jakies pojedyncze punkty procentowe dałoby się uzyskać.

Gdzie te czasy dobte sie podziały... Jak mojej mamie w 2018 sxukalem na wyprzedaży rocznika X3 30i to bez większych problemów były oferty z rabatem 25%.

Pozdrawiam
Paweł

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27.08.2020, 11:14 

tak jak obiecałem, daję znać. na obecną chwilę znalazłem ciekawą inwestycję, więc może pod koniec roku wrócę do tematu :)

powodzenia

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12.09.2020, 1:42 

Dla informacji. Na BMW x3 zamawianego udalo sie uzyskać prawie 20% rabatu od cennika. I to bez kupowania zadnej innej uslugi typu drogi leasing itd. Ten rabat od brokera, a w jednym z aso ok 1% mniej.

Image

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12.09.2020, 6:52 

Piszesz 20% - ale z ulicy?
Nie wnikałem mocno w ceny katalogowe vs. real, ale ostatnio szukam do firmy nowego auta - berlingo styl i jak widzę te ceny katalogowe to jakaś masakra. kilka % ktoś gdzieś uzyskał ze znajomych, a mówią że ludzie sobie te auta z rąk wyrywają.

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Ostatnie posty forum PCP

Przyklejone

English information
Ostatnie posty publicznego forum