Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 691 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 31.01.2022, 23:04 

Dołączył: 11.12.2021
Posty: 38
Padam,od 4 jestem ma nogach....

Nim auto na dluzej trafilo w okreg warszawski,bylo napewno na Mazurach

W rekach znanego lekarza,czlowieka juz w tej chwili w wieku okolo 80 lat. Byl w posiadaniu kilku ciekawych pojazdow, w tym czolgu..

Ktos cos kojarzy?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.01.2022, 23:08 

Dołączył: 6.12.2014
Posty: 127
dna.autos napisał(a):
kurcze, jak umieszcza sie zalaczniki?


pod "Wyslij" wybierasz i klikasz dodaj plik


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.01.2022, 23:14 

Dołączył: 18.01.2016
Posty: 892
Nr klubowicza: 770
Tobis napisał(a):
dna.autos. kawał dobrej roboty!
PD -wstyd!



+10 - pełen szacun ! :shock: :shock:




_________________

BartekG
Jest 911-996.2 - C2 - manual
Był : Boxster 986 -2,7 manual


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 0:21 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3887
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Słuchajcie, to już jakaś paranoja.
Czy to jest wątek o PP z jego konsekwencjami, czy o PM, jak twórcy, czy o żalach autos.dna do mnie ?
Nie czuję się godnym być na tapecie tego wątku, ale wobec kolejnegto wystąpienia autos.dna pozwolę sobie na komentarz, w treści :

dna.autos napisał(a):
Witam ponownie

Swój post na poczatek kieruje przede wszystkim do pdmobil

----?????

Nie zadzwonie do Ciebie, bo byłem i jestem przekonany o tym, ze informacje o mnie bylyby przekazywane dalej, a tym bardziej PM. Pare osob zna mnie tutaj z imienia i nazwiska-to wystarczy

--- jak wiesz i większość wie ja się nazywam Piotr Dąbrowski, mam twarz , mówię po polsku, czasem mnie ponosi, bo jak nie? Nie widzę ze
swojej strony zagrożeń ani dla Ciebie, ani otoczenia. Miałem dziś
dwa telefony nie wiadomo skąd, na moje halo - rozłączenie, to ty ?
Nie informowałem PM. daj się poznać, tyle roboty fajnej robisz.

Wiem od osob, które pomagaly PM w początkowej fazie poszukiwan, ze na koncu, nie chcialy wypowiadac się w tym temacie-bo zostaly hmmm w odpowiedni sposob poproszone o to

Domyslam się, ze PM chciał ustalic na początku, kim SA osoby drążące temat. W tej chwili nie jest już wstanie, bo przynajmniej 1/5 widzow na YT, zadaje pytania o historie PP

Publicznie zostalem wysmiany przez PM przynajmniej 2 razy, wrecz jak to określił, zaczela interesowac go moja socjopatyczna osobowość…..podobnie jak Marco, gdzie zostala wymyslona jego rozmowa telefoniczna z PM

---tym bardziej, z szacunku dla siebie czy Marko, powinieneś stawić
czoła sprawie. Tak po ludzku.

Nie zadzwonie do Ciebie pdmobil, bo jest to publiczne forum, klubu Marki Porsche, gdzie tym bardziej z racji wieku powinno trzymac się odpowiedni fason.

----- hm...co najmniej dwa razy pisałeś do mnie, tu na forum w sposób
daleki od norm. Kasowałeś posty, przerabiałeś. No dobrze, że
refleksja Cię naszła.

Pdmobil, rozmawiałem z kilkoma wlascielami szarego porsche. Rozmawiałem również, z jak określałeś-Twoim znajomym, od którego to auto miałeś kupic. Jak kojarze, jakis czas temu, określiłeś, ze w rozmowie z Toba, nie chciał się wypowiadac o historii z tym autem…..moze Tobie….bo ze mna rozmawial chetnie i w dodatku sam się odezwal po 4 tygodniach, przesyłając załącznik…..

bardzo serdeczny Facet, za pomoc jeszcze raz wielkie dzieki….
Namiary na tego Pana, Tomka K…-który po tylu latach nadal widnieje jako właściciel Porsche w dowodzie rejestracyjnym-który ma w dloni PM, otrzymałem od jego mechanika, który występował w odcinku na YT Jemu również serdeczne dzieki za wskazowki.

-----jak się trafił projekt PP i nabierał tempa, odświeżyłem kontakt
z Tomkiem, ( za pośrednictwem Sidora tego z gwizdkiem :lol: , oni
razem pływali na "smokach ) i odwiedziłem w warsztacie przy
Sikorskiego. Miał odszukać, nawet dostał nasz klubowy kalendarz,
nie odezwał się, ja nie latałem za tym, to nie był dla mnie
priorytet. Wiem, że PM też ten namiar miał. Świetnie, że zdobyłeś
te info !

Wiec pdmobil: auto faktycznie było już szare, po przerobkach, z nierownym zawieszeniem, z padnieta pompa wtryskowa, w stanie bardzo dobrym lakierniczo, blacharsko, mechanicznie i wizualnie……kupione przez Twojego znajomego generalnie w celach….powiedzmy szczerze zarobkowych.

--- kiedy oglądałem to auto, (1998/1999) nie wnikałem w jakim celu Tomek
je kupił. Tak jak pisałem dawno temu, ja się tego auta
przestraszyłem, bo było w złej formie blacharskiej, zdecydowanie
złej. Pamiętam, ze słów Tomka, że z MFI wrócił do gazników, nadkola
i reszta zwiastowały brak oryginalności i wypadkową przeszłość.

Zapomniałeś o tym? Czy może Cie tam nie było?
Hmmmm, ale PM numeru nie zapomniałeś,a do ABcaru wchodzisz jak do siebie….o czym to swidaczy?

--- W ABcars byłem 2 razy, zawsze z PM. Nigdy nie ot tak sobie z wolnej
stopy. Skąd znasz takie brednie ?
--- nr. PM mam w telefonie od wielu lat, od czasu kiedy w Legendach
Motoryzacji zaprezentował moje wywody oraz trzy Porsche, z których
jedno ma dziś PIMI :lol: I co z tego - mam się wstydzić ? Nie
utrzymujemy codziennych relacji. ( zadowolony ? )

Rozmawialem również z innymi właścicielami tego auta.

Drogi PM-również z rodzina i znajomymi nieżyjącej już osoby, osoby która kojarzysz i od ktorej to auto miał Ostry…..

---chyba mnie z kimś mylisz, nie mam pojęcia od kogo to auto miał Ostry,
którego osobiście nie znam.

Może faktycznie mam problemy…..bo pracuje nad tym tematem za darmo…..nie dla hajcu….

Rozmawialem również, ze znanym piosenkarzem lat 80 tych, właścicielem tego auta, pasjonatem, a przede wszystkim osoba znajaca wiele historii i tajemnic z branzy.

--- podaj kim, może i więcej się osób znajdzie, wiedzących. Czy to
tajemnica, umowa żeby nie udostępniać ?

PM-zna Twojego Tate i Ciebie, gdy byles 10 latkiem, a poznaliście na dzialkach Tabenckiego.Bywal u Niego przynajmniej raz w miesiącu, widzial i słyszał wiele….jak możesz się domyślać, również handlowali miedzy soba, wiec ma wiele do powiedzenia i mysle-jest wiarygodny.

---- no tu już zupełnie Cię poniosło ! Mój tata nie żyje od '85.
Kiedy miałem 10 lat...hmm.....to był 1962r.Ile miał wtedy Patryk ?
Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek był na działkach
Tabenckiego,( może to wstyd :( ), ale pisz dalej, może jeszcze
i ja czegoś się o sobie dowiem :lol:

Wspomniany piosenkarz, owszem PM-tak jak wspominales w pewnym odcinku, kupil to auto na mazurach….od kogo…..pracujemy nad tym…..

W tym miejscu, pozdrawiam chłopaków z Tabencki Collection, zablokowaliście mnie, za wypowiedz Jaroszewicza odnośnie Stratossa i wiedzy na ten temat, pewnej znanej osoby.....:)

A która wypowiedz, otrzymalem w wiadomosci prywatnej od samego Jaroszewicza…..sorry, do Pana W.B. dotarłem szybciej, mimo Waszych usilnych staran. Strasznie otwarty facet, ma niesamowita wiedze, o Tadziu i jego kolekcji może opowiadac w nieskończoność….Czlowiek Potega….

Ciesze się pdmobil, ze tak zalezy Ci na pokazaniu calej historii szarego porsche. Ciesze się, ze tak wzmacniasz przynajmniej mnie, slowami. Ale może w koncu przedstawisz cos konkretnego?

---napisałem kilka razy, jeszcze raz ? Jak bardzo chcesz
dokładnie powtórzę. Chociaż twoje chcenie nie jest wiodące, a wola
Forumowiczów. Ja pisałem o tym co widziałem.

Nie lubie plotek, nie lubie ich powielac, ale:

# właściciele, przynajmniej 2, wspomina, ze sprzedajacy im auto, okreslali im ze auto zostalo sprowadzone do kraju na mienie,być może pod koniec lat 80 tych ale to jakby przez mgle

# Panowie z Tabencki Collection…..czy macie informacje, ze P. Taduesz, był w posiadaniu przynajmniej 2, może 3, praktycznie nowych Porsche z niewielkimi przebiegami….a jednym z nich ścigał się w Monte Carlo? Hmmmm? Ze Blaszaku stal oryginalny nie tylko S….ale również RS 2,7?

# czy właściwy może być kierunek, ze S.Zasada, swoje nie tylko pierwsze BMW do wyścigów miał od T. Tabenckiego….ale również swoje pierwsze w zyciu Porsche…..?

Milego wieczoru

kurcze, jak umieszcza sie zalaczniki?
przepraszam za bledy, jestem od 4 rano na nogach i pisalem pisze pos z telefonu


ufff...myślę, że mało kto przeczyta, może i dobrze.

Będę Wam, zespołowi Marko i Wspólnicy, bardzo wdzięczny za więcej informacji. Orzecznictwo w stylu " pan Jaso z KJS-u" itp. nie jest przekonywujące. Info, że auto było na dwóch zwykłych przeglądach we Francji, w zwykłych serwisach VW też całkiem chybione ( dzięki @pawelmontana za odszyfrowanie zapisów Kardexu), a o innych informacjach....wystarczy wszystko wyczytać na wskazanym już kilka razy
early911registry, znane od dawna.
Co wg. mnie może być ważne - kto i kiedy i w jakiej kondycji sprowadził to auto do Polski. No i trzeba by odszukać tego majstra, który autoryzuje przeróbki :wink: Działajcie, będziemy wdzięczni za wiarygodny c.d.
Zachodzę w głowę komu tak zależy na dowaleniu PM, dowaleniu ABcars, dowaleniu mnie. Mam swój typ, ale to nie jest temat na to Forum.
Czy naprawdę to jest clou tego wątku ? Powagi !




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 0:29 

Dołączył: 11.12.2021
Posty: 38
Znowu pdmobil trujesz....

A ja Ci mowie poraz kolejny,duzo piszesz,na wield osob sie powolujesz,wiele osob znasz I wiele widziales....

A ja od Twojego znajomego jakos potrafilem wiecej sie dowiedziec....jak to?

Jeszcze wczoraj walczyles o cala wiedze szarego porsche...

Co zrobiles w tym temacie?

Dlaczego sie poddajesz?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 0:36 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3887
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
dna.autos napisał(a):
Znowu pdmobil trujesz....

A ja Ci mowie poraz kolejny,duzo piszesz,na wield osob sie powolujesz,wiele osob znasz I wiele widziales....

A ja od Twojego znajomego jakos potrafilem wiecej sie dowiedziec....jak to?

Jeszcze wczoraj walczyles o cala wiedze szarego porsche...

Co zrobiles w tym temacie?

Dlaczego sie poddajesz?


Przecież, przeczytaj kolejny raz, odpuściłem, nie robię i nie będę robił.

Z kim mam do czynienia, nie chciałbym przypadkiem posądzać kogoś bezprawnie, ale to co wyrabiasz dna.autos zwiastuje jakąś mocną odchyłkę




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
PostNapisane: 1.02.2022, 0:42 
LeON napisał(a):
@Eternit, w kwestii nakręcania oglądalności, wyświetleń, podgrzewania publiki itd odpowiem cytatem z wypowiedzi Marko
marko356 napisał(a):
Na filmie Jureckiego - zresztą fenomenalnym widać to co probowałem wam wyjasnić.
Jak wyglada weryfikacja sportowa aut w Porsche.
Jest Kardex, jest karta sportu , dokumenty przerobek i dokumentacja tech.
Wspanmialy film opisujący PRAWDZIWE auto Zasady z rajdu Australii.
Film ukazujacy inzynierów Porsche i rarytas odnaleziony po 40 latach w kontenerze.
Gdzie wszystko sie zgadza.
Tem film pięknie nakręcony, zrobiony zreszta przy wspoludziale Porsche ma 900 wyświetlen :(

No, ale to tylko świadczy poniekąd o tym, o czym napisałem - sam fakt że auto jest Zasady, nic nie gwarantuje. A dobre show można było zrobić i bez tego ;)

Ogólnie straszna telenowela z tego wyszła


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 0:48 

Dołączył: 11.12.2021
Posty: 38
PD Mobil....

Powiem ostatni raz....

Swoj poziom pokazales w miniony weekend...

Widzielismy to wszyscy...

Nie jestem zainteresowany konwersacja z Toba dalej


Wszystkim dobrej nocy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 1:01 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3887
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
dna.autos napisał(a):
PD Mobil....

Powiem ostatni raz....

Swoj poziom pokazales w miniony weekend...

Widzielismy to wszyscy...

Nie jestem zainteresowany konwersacja z Toba dalej


Wszystkim dobrej nocy


:lol: :lol: :lol:
kolejny ostatni raz....anonimie :lol:
Słownictwo "spod budki z piwem", od którego tak wzniośle się odżegnujemy
jest przecież naszą codziennością w literaturze, telewizji, sztuce, polityce. Oj....świętoszki :wink:
"nie zawsze twój bas, dociera do mas..." to Skaldowie, dawno się zdezaktualizowało, czasem trzeba tak do rzeczy, od zródła :lol:
Tak jak ty w swoich postach, które kasowałeś.
To co...nie przedstawisz się ?
Honorowo ......? :wink: Telefon znasz.
Znikam stąd....macie spory obszar do beletryzowania i reklamowania się !




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
PostNapisane: 1.02.2022, 1:12 
Tak się wetknę między wódkę i zakąskę, ale @pdmobil - kartkę na Wielkanoc chcesz mu wysłać, że tak się o te dane dopytujesz?
W ostatnich postach padło dużo konkretnych pytań, na większość z nich nie odpowiedziałeś, tylko lejesz wodę, w dodatku do nie tego zbiornika. Zresztą, bez urazy, ale te posty pisane są strasznie bełkotliwym językiem, trudno wiele z nich zrozumieć przez dziwny szyk, koszmarną interpunkcję i te chyba losowe wrzucane w tekst emotikony


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 1:30 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3887
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Eternit napisał(a):
Tak się wetknę między wódkę i zakąskę, ale @pdmobil - kartkę na Wielkanoc chcesz mu wysłać, że tak się o te dane dopytujesz?
W ostatnich postach padło dużo konkretnych pytań, na większość z nich nie odpowiedziałeś, tylko lejesz wodę, w dodatku do nie tego zbiornika. Zresztą, bez urazy, ale te posty pisane są strasznie bełkotliwym językiem....


E...wysyłanie kartek w obecnej dobie to wyższa kultura....nie, chciałem pogadać, bo mielibyśmy o czym.

A pytania..jakie to pytania bez odpowiedzi ?
Ja leję wodę ?
Coś masz do mojego Polskiego?

To ja proponuję spojrzeć na posty dna.autos 😂

Piszcie o PP, piszcie o PM, piszcie o okładce CA, piszcie o "szarym", tematów sporo. Czy jakiś zastój ?
Czy opluwanie mnie to temat zastępczy ?
( i jak tu nie zakląć )
DOBRANOC.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 2:53 

Dołączył: 25.12.2018
Posty: 452
Pozwolcie że przerwę słowotok i sie odniose do tematu przewodniego..

PDmobil i tak zaprzeczy wszystkiemu ale moze sie komus przyda info techniczne , zamiast belkotu.

pdmobil napisał(a):
Orzecznictwo w stylu " pan Jaso z KJS-u" itp. nie jest przekonywujące.


Tak . Jasio z KJS to znacznie na wyrost.
Poniewaz przerobki w Polskim Porsche robione przez lata to dramat mechaniczno - blacharski. Ulep w stylu PRL - zrob to sam.
Moze mamy inne standardy odnosnie napraw stąd ja uwazam, że to lepianka w stylu późnego Przeżmierowa albo wczesnego Slomczyna, a PD mobil jako zawodowy tuning.

Na samym początku sam Tomek wskazał (jeszcze przed bredniami o Zasadzie i motorsporcie) że ktoś z acetylenem w reku niepotrzebnie zmarnowal tygodnie pracy bo taki blotnik sie robi na angielskim kole w pare godz.
Zamiast lepic z 5 cm skrawkow jakiś koszmarek.

Dalej..
PDmobil wskazal mocowanie belki pod drazek skrętny.
Otóz ktoś kto sie zajmuje odbudowa tych wozów wie, że w co drugim aucie 911 wymienia sie te cale mocowanie. Sa one ZAWSZE przerdzewiałe a jak auto mialo kolizje to czesto pokrzywione.
To wie kazdy, kto odbudowywuje te auta.
Za PRL nie mozna bylo tej czesci kupic, wiec ktoś wyspawal tam taką nędzną łate.
Ot cala tajemnica.

poniżej zdjecia elementow ktore sie dzis kupuje w kazdym sklepie z blacharką od Porsche zamiast lepić łatki.

Dalej w temacie motorsport..

Najbardziej zabawna była dla mnie historia klatki.
Otóż objaśniam. Klatke w 911 lub 356 sie zawsze montuje do PODŁUŻNICY.
Zawsze. Chyba w kazdym wozie poza Porsche też .
Tak mialy ST / GT /RS/ RSR .. ZAWSZE.

Tymczasem mistrz Tomek wraz z mistrzem z okładek opowiadaja jakieś androny że ich porsche z Rajdu Polski mialo klatke w miejscu wskazanym na filmie.
Ponizej ich film. Zalaczam także zdjecia jak jest mocowana klatka w S /ST czy 356
Jak widac na podluznicy Mikiciuka zadnych klatek nie ma, ale to pomijamy milczeniem.
W/g nich Zasada mial klatke na sciance błotnika :D

Jestem ciekaw gdzie tą nowa klatke zainstalowali, bo jezeli do tego blotnika z blachy 0.7 to już można pogratulować odwagi. :D

Dalej
pdmobil napisał(a):
nie jest przekonywujące. Info, że auto było na dwóch zwykłych przeglądach we Francji, w zwykłych serwisach VW też całkiem chybione .


Skoro nie jest przekonywujące przekierowywuje do stron obydwu firm.

https://www.dieterencenters.be/en/brands - dealer od lat 50 tych VW

https://www.auto-lichtinger.de/de.html - dealer od lat 60 tych VW

Dalej

pdmobil napisał(a):
early911registry, znane od dawna.


Skoro znane od dawna to dlaczego tego nie ukazałes?
Ja poznalem dopiero teraz, ale szkoda że nie podzeliłeś sie tą wiedzą.

pdmobil napisał(a):
S
Zachodzę w głowę komu tak zależy na dowaleniu PM, dowaleniu ABcars, dowaleniu mnie. Powagi !


To sa twoje i tylko twoje nadinterpretacje.

Ja osobiście gdyby nie Polskie Porsche to nawet nie wiedzialbym kto to Patryk Mikiciuk.
Kojarzyłem go jakies lata temu jak znajomi robili TVN Turbo a on opowiadal o jakiś Żukach i Syrenkach.
Lata cale siedzialem za granica i nawet nie mam TV..

Zamienil Zuki i Syrenki na Porsche i chwala mu za to.

Mniejsza chwała ze oklamuje wszystkich że ma auto mistrza Świata.

I pod takim pretekstem sprzedaje wszystkim głupoty i brednie jakich mało.
Nic sie tam nie zgadza ani historycznie ani merytorycznie ani technicznie.

Ale żyjemy w czasach gdzie niewiedza stala sie bohaterem a sławe tłoczą panie domu, tańce z gwiazdami i zlomiarze.

:arrow:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 3:25 

Dołączył: 25.12.2018
Posty: 452
goteki_45 napisał(a):
Dzień dobry wszystkim!
Od pewnego czasu podejrzewałem, że projekt PP jest grubymi nićmi szyty i z tego co wyczytałem w ostatnim numerze pewnego miesięcznika oraz tutaj na forum, moje podejrzenia się sprawdziły.
Jestem... no właśnie... smutny? Zażenowany? Chyba po prostu czuje się oszukany.


kolego .. nie jesteś pierwszy i nie ostatni.
Na tym własnie polega "problem" tego projektu.

Tak swoją drogą już czysto historycznie, to wiekszośc napisów na rajdowkach w latach 70 to były naklejki.
Wiec nawet jakby to było auto samego Zasady to nic pewnie by się nie ostalo.

Moze czasem byly malowane numery startowe .. ale sami sponorzy i napisy juz byly raczej wyklejane.
Na pewno Zasada mial malowane recznie numery na 912 w 1967 roku.

Osobiście uwielbiam "wymalowane" auta recznie w napisy tak jak w Panamericana albo Mille Miglia.. Ale to bardziej lata 50 / 60 i wstecz.


dna.autos napisał(a):
# Panowie z Tabencki Collection…..czy macie informacje, ze P. Taduesz, był w posiadaniu przynajmniej 2, może 3, praktycznie nowych Porsche z niewielkimi przebiegami….a jednym z nich ścigał się w Monte Carlo? Hmmmm? Ze Blaszaku stal oryginalny nie tylko S….ale również RS 2,7?

# czy właściwy może być kierunek, ze S.Zasada, swoje nie tylko pierwsze BMW do wyścigów miał od T. Tabenckiego….ale również swoje pierwsze w zyciu Porsche…..?


Sensacyjny wątek ale nie sądze..
Choc kolekcja Tabenckiego byla w pewnym momencie imponująca to nowe modele tam sie raczej na 99% nie wydarzyły.
Przynamniej nic o tym na razie nie ujawniono.
A juz start w MC, to jest bardzo łatwo do wytropienia. Nigdzie nic nie ma.

A propos Zasady i BMW to nie wiem czy to auto nie pochodzilo od ojca.

Pierwsze Porsche to bylo 912, ktore otrzymal od fabryki zresztą po kądzieli, za wygrana dla Styera.

Szefowie Steyera polecili Zasade w Porsche choć sam Ferry byl bardzo sceptycznie nastawiony na rajdy budą 911 / 912.

Mały Steyr mial podobny styl prowadzenia do Porsche (silnik z tyłu + nadsterowność)

Dla Porsche i fabyki priorytetem były zawsze wyscigi.

Mimo że Linge i Falk jechali proto 911 juz w MC w 1965 roku to Porsche rajdy "olewało".
Potem sukcesy i testy Elforda dalej nie przekonywaly Ferrego do rajdów.

Zasada "dostal" 912 na sezon 67 jako testowe auto, ktorym nie mogl jechac jako oficjalny team Porsche (aby uniknąc blamażu) .
Auto bylo niby "cywilnym " wozem gdzie z żoną wygral mistrza Europy.
Auto było zarejestrowane w Polsce i nie mailo oficjalnie nic wspolnego z fabryką.
Po tym sukcesie Ferry przekonał sie do zdolengo Polaka i juz jezdził bardziej oficjalnie.

Zasada wiele razy wspomina tę historię.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 10:22 

Dołączył: 31.01.2022
Posty: 31
"psy szczekają, karawana jedzie dalej" słowa mojego ulubionego bohatera ostatnich dni czyli P.M.
Ciesze się że możemy absolutnie za totalną darmochę korzystać ze śledzenia dalszych losów pokrętnej już historii "polskiego porsche". Nikt tego nie zrobił wcześniej dlatego czuje się w obowiązku podziękować Patrykowi AB Cars Sponsorom oraz wszystkim którzy w dobrej wierze bądź bez niej stworzyli ten ogólnopolski Show. Rewelacja... Warsaw Shore wersja na bogato. Bez przekleństw.
Pytania się piętrzą odpowiedzi nadal brak.
Oprócz samochodu, który kosztował swoje. Rachunek końcowy jednak ciągle rośnie i nie chodzi tu o pieniądze. Czas bez wyjaśnienia sprawy gra na niekorzysc Patryka... Osobiście nie zazdroszczę. Tym bardziej pomijanie pytań od widzow fanów osób zainteresowanych jest wymowne. Nie trzeba tego komentować. Prawda w tym przypadku jest kluczowym aspektem bez którego ciężko będzie mieć pozytywne odczucie. Muszę też przyznać że drugim moim ulubionym bohaterem serii historycznych spisków z dziedziny odciętych dachów jest Pdmobil. Maskotka wątku. Jak Ronald McDonald. Tylko troszkę bardziej romantyczny.
Fajnie ze każdy może sobie kupić gazetkę na pamiątkę. Będzie co powspominać jak sprawa faktycznie się wyjaśni. :D na co czekam ale chciałbym jeszcze ekscytować się kolejnymi sensacyjnymi odcinkami serii.
Pozdrawiam. Miłego dnia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 10:54 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 217
Ten wątek staje się absolutnie coraz bardziej ciekawy, może dlatego, że wolę opowieści Mroza od "historii" PM.
Szacun Panowie za Waszą wiedzę i logiczne myślenie, tak rzadko dzisiaj spotykane.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 11:43 

Dołączył: 20.10.2014
Posty: 279
Lokalizacja: Sosnowiec
Nr klubowicza: 759
Wróciłem z nart a temat PP nie wygasa a wręcz odwrotnie.

Powracając do artykułu w CA i wypowiedzi części forumowiczów że PM i Abcar nie wypowiadał się że to byłe auto Sobiesława Zasady.
Pierwszy z brzegu filmik PP z lipca zeszłego roku - cytat od 4min47sek.

-świetną sprawą było to że po Panu Sobiesławie zostały punkty mocowania pasów w półce-.

https://www.youtube.com/watch?v=CZPRAUSr1Zk

Wiele razy potwierdzano autentyczność pojazdu, a dziś żadnego odniesienia się ze strony PM i Abcar ?

A wystarczyłoby przeprosić lub udowodnić że to to auto mocnymi dowodami i po sprawie. Dla wszystkich oglądających i wspierających ten projekt.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 12:16 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3887
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
marko356 napisał(a):
......

Skoro znane od dawna to dlaczego tego nie ukazałes?
Ja poznalem dopiero teraz, ale szkoda że nie podzeliłeś sie tą wiedzą.


Ja osobiście gdyby nie Polskie Porsche to nawet nie wiedzialbym kto to Patryk Mikiciuk.
Kojarzyłem go jakies lata temu jak znajomi robili TVN Turbo a on opowiadal o jakiś Żukach i Syrenkach.
Lata cale siedzialem za granica i nawet nie mam TV..



Panowie, Państwo, uczestnicy tej dyskusji,
Marku,
Traktując poważnie to co czytam, do głowy mi nie przyszło, że jako znawca historii Porsche od podszewki, uczestnik wielu for, klubów, że takiej strony znałeś. No nie do wiary !

Pisałeś, że prenumerujesz CA od 15 lat, piszesz tam, pewno czytasz, a tam o PM było.


Gratuluję odkryć, kilku ciekawych wpisów, wspomnień, cytatów.
Czekamy na następne wieści o "szarym".
Może zbierze się jakieś kolegium prawników, obywatelskie czy jakie i zastanowi co z PM i jego programem zrobić ?
Po co bić pianę po próżnicy ?
Mnie ten aspekt mało interesuje, choć mam swoje zdanie i proszę nie piszcie jakie.

Proponuję powrócić do zasadniczego tematu, do kolejnych, rzetelnych ustaleń, wymiany informacji we wspólnym celu, a nie kpić, ironizować, manipulować, a już na pewno nie pisać o mnie, ot tak, żeby wypełniać łamy.

Pozdrawiam,
Znikam.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 12:33 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 483
pdmobil - bez urazy ale czytam ten wątek stojąc z boku i odniosłem wrażenie, że byłeś na początku największym obrońcą PM i PP , wręcz śmiejąc się z wpisów Marco, po czym z każdym kolejnym wpisem burzącym piękną historię PP zaczynasz nagle wycofywać się z wątku .
Czyli co ? Według Ciebie PP to faktycznie PP czy jednak nie ...
Prosiłbym tylko o odpowiedź TAK lub NIE bo masz faktycznie dosyć charakterystyczny i mało konkretny sposób odpowiadania na pytania.
Nie jest to złośliwy wpis- chciałbym tylko poznać Twoje stanowisko.
Bo reszty osób tutaj wpisujących stanowiska są jasne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 13:11 

Dołączył: 13.11.2010
Posty: 54
Pozwolę sobie wtrącić coś, co mi troszkę daje do myślenia pomimo, że cała ta historia faktycznie brzmi jak coś grubymi nićmi szyte. Otóż zastanawia mnie co pokazano w tym fragmencie odnośnie kształtu nadwozia jednej z rajdówek pana Zasady.

https://www.youtube.com/watch?v=RxigsbJ-0BM&t=2000s

Jedno z aut widocznych na zdjęciach, bezdyskusyjnie prawdziwa rajdówka, faktycznie wygląda dość amatorsko z tymi koślawymi poszerzeniami, jakby to jakiś druciarz robił - mityczny pan Jasio z kjsów :D

Niby absurdalne w przypadku fabrycznego auta, a jednak...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2022, 13:42 

Dołączył: 20.10.2014
Posty: 279
Lokalizacja: Sosnowiec
Nr klubowicza: 759
Skrót z filmiku odnośnie mocowania pasów.

https://www.youtube.com/watch?v=n-mNRZ4ylVs


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 691 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum